Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

KURAN-I KERİM'İ OKUMANIN ADABI

Kuran-ı Kerim'i okumaya "EUZÜ VE BESMELE OKUYARAK" başlanır.Kuran-ı Kerim ele alınarak okunacağı zaman abdestli bulunmak lazımdır.Abdestsiz olarak Kuran-ı Kerim'e el sürülmez.Kuran-ı Kerim'i ancak temiz ve abdestli eller tutabilir.
Okurken mümkün ise kıbleye dönük oturulmalı.Yürüyerek veya birşeye binmiş olduğu halde de Kuran-ı Kerim okunabilir.Ancak,Kuran-ı Kerim temiz yerlerde , örtülmesi gereken kısımları örtülü olan temiz kimselerin yanında okunabilir.Onu dinlemeleri şartı ile sesli olarakta okunabilir.Başka işle uğraşanlar yanında sesli okunması mekruhtur.
Dışarda bulunup okunan Kuran-ı Kerim'i dinlemeyecek ve ona karşı saygılı bir vaziyet takınmayacak kimselerin işitecekleri şekilde aşikare Kur'an okunması münasip değildir.Bu durum,Kur'an-ı Kerim'e saygısızlığı ve manevi mesuliyeti gerektireceğinden buna sebebiyet verilmemelidir.Kur'an-ı Kerim,Hacer-i Esved ve Kabe'nin eşiği hürmet için öpülür.

HZ.ALLAH Okuduklarımızı son nefese kadar,son nefes dahil amel etmeyi nasip etsin.inş

fazilet /rehber bilgiler

amin
teşekkürler...emeğine sağlık..

"HZ.ALLAH Okuduklarımızı son nefese kadar,son nefes dahil amel etmeyi nasip etsin.inş."

Amin canım kardeşim. Önemli hatırlatmaların için sağol. Allah cc razı olsun.

Amin.sizlerdende kardeşim.okuyan gözlerinize sağlık

[/URL][/img]

sağolasın janwes kardeş :)

HZ.ALLAH Okuduklarımızı son nefese kadar,son nefes dahil amel etmeyi nasip etsin.inş

Amin kardeşim...

Paylaşımınız için teşekkürler..

ben teş.ederim anise kardeşim ..çok sağolasın ;)

sağolasın janwes kardeş :)

:) kıymetini bil bu ilk mesajımdı.. ;D hatıra diye silmedim :P :D :D

gururlandım 8) 8) teşekkurler kardeşim ;)

Bu mühim hatırlatma için teşekkür ederiz ....

Eşyayı mukaddesata hürmetsizliğin olduğu yerlerde bereketsizlik ve huzursusluk başlar unutmayalım..........

Değerli vaktinizi ayırdığınız için ben teşekkür ederim kardeşim.

HZ.ALLAH Okuduklarımızı son nefese kadar,son nefes dahil amel etmeyi
nasip etsin.inşaallah

Fıkıh - İlmihal

MollaCami.Com