Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Erkeklerİn eşlerinden Bekledİklerİ

-Anlayışlı, sabırlı ve hoşgörülü olmalı.

-Karşılıklı ilişkilerde sevgi ve saygıyı ön planda tutmalı.

-Hayalci olmamalı!

-İşten eve sinirli gelebilirim, böyle durumlarda anlayışlı ve sabırlı olmalı.

-Kabul etmediğim bir konuda beni iknaya uğraşmamalı.

-Sorunları çözmek için peşin hükümlü olmamalı! (İnatçı bir tavır göstermemeli!)

-Beni olduğum gibi kabul etmeli, buna göre davranmalı!
-Az ve yerinde konuşmalı.

-Evliliğimizi başka evliliklerle karşılaştırmamalı.

-Küçük şeyleri büyütüp içinden çıkılmaz hale getirmemeli.

Hz. Peygamber : Eğer bir kimsenin bir başkasına secde etmesini emretseydim kadına kocasına secde etmesini emrederdim (K. Sıtte 17/188 ) buyurmuştur.

-Erkek, kocalık hakkı deyip, eşini ezmemelidir. Eziyet etmemeli, zulmetmemelidir. Yoksa hakkımı helâl etmem dememelidir. Zalimin hasmı Allah'tır

Semerkand Aile'den

aslına bakarsanız (şahsi düşüncem) herşeyden önce öneli olan ANLAYIŞdır. bu tutun 7 yaşında ki çocuktan 70 yaşında ki yaşlılarımıza kadar gerekli. ama eşler arasında ki diyalog herşeyden önemli :)

güzel bilgiler için çok çok teşekkürler devamı da gelir umarım ::)

Hz. Peygamber : Eğer bir kimsenin bir başkasına secde etmesini emretseydim kadına kocasına secde etmesini emrederdim (K. Sıtte 17/188 ) buyurmuştur.

Güzel bir noktayi deginmissiniz tesekkür ederim

Teşekkür ederiz. Bizde o anlayışlı eşlerden oluruz inşallah.

Teşekkür ederiz. Bizde o anlayışlı eşlerden oluruz inşallah.
inşallah

inşallah

aslında anlayış her iki tarafada düşüyor
tek taraflı bir şey olmuyor....

kesinlikle anlayış iki tarafta olması lazım ve birbirine karşı saygıda çok önemli paylaşımın için teşekkürler..

kardesim anlayis her iki tarafta olsun demek kolay ya öyle oluyormu ? mühim olan anlayissiza karsi anlayisli olmak becerebiliyormuyuz ?...

kardesim anlayis her iki tarafta olsun demek kolay ya öyle oluyormu ? mühim olan anlayissiza karsi anlayisli olmak becerebiliyormuyuz ?...

tabiki sizin dediğinizde doğru önemli olan geçimsizi idare etmek
çok haklısınızda ama öyle bir devrideyizki insanların artık tahammül gücümü az diyeyim yoksa işlerinemi öyle geliyor hemen bir kaç tartışmada pes ediyorlar ve işi hafazanallah boşanmaya kadar götürüyorlar..

burda biz ebeveynlere çok iş düşüyor evlatlarımızı sürekli güzele doğru motive etmemiz lazım onlara daima olumlu yönde destek olmak lazım
çekemezsen gel 1 lokmam var bölüşürüz demek çözüm deyil..

"çekemezsen gel 1 lokmam var bölüşürüz demek çözüm deyil.."

buda tabiki daha yanlis olur...

güzel bir konu ..

ama şurası inkar edilmez bir gercektir özelliklikle evliliklerde sık görülen sorunda budur.
herkes karşımdaki anlayış göstersin diye bekler :)

anlayışsızı idare etmek tabiki er işidir.herkesin harcı degildir..
anlayış ve sabır sadce kadın da yada sadec erkek te oldugunda da çözüm degildir..karşılıklı olmalı ama birininki digerinden fazla oldugunda herşey daha güzel olacaktır.. ;)

güzel bir konu ..

ama şurası inkar edilmez bir gercektir özelliklikle evliliklerde sık görülen sorunda budur.
herkes karşımdaki anlayış göstersin diye bekler :)

anlayışsızı idare etmek tabiki er işidir.herkesin harcı degildir..
anlayış ve sabır sadce kadın da yada sadec erkek te oldugunda da çözüm degildir..karşılıklı olmalı ama birininki digerinden fazla oldugunda herşey daha güzel olacaktır.. ;)
;)

bir büyüğümüzün şöyle buyurduğunu duymuştum
bir yerde geçimsilik varsa her iki kişidede suç vardır.

eyer 2 side iyi olsa kavga olmaz
biri iyi biri kötü olsa ,iyi kötüyü idare eder ozamanda kavga olmaz
ama 2 side kötüyse ozaman kavga olur buyurmuş..

:) :) :) :) :) :)

teşekkürler...emeğine sağlık..

devir kötü dediğiniz gibi insanlar tahamülsüz.herkes anlayışı karşıdan bekler olmuş..
HZ ALLAH herkese HZ.PEYGAMBERİMİZ(S.A.V.) VE HZ.HATİCE VALİDEMİZİN evliliigibi evlilik nasip etsin..dua ile...

Aile ve Çocuk

MollaCami.Com