Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

turkiye kesin donus istiyorum kafamda sorular var yardim edebilirmisinis

yurt disinda usayip kisalcagimi hic mi hic sanmiyorm.. belki en fasla calisirim oda istedigim gonulden calisabilcegim is olmas....suan devletten alip tek basina yasiyorum... bulundugum ortamda husur falan yok....okumak istesem calismak durumunda kalacagim ve ev isleri bi yandan ailevi husursuslukla mucadele etmek birde rahatsissan imkansisdir...ne de burda istedigim gibi biriyle evlenip yuva kurabilirim cunku kesinlikle yurt disindaki turkleri begenmiyorum hani varsada onceden kapmislar....cevremde yok arkadas vs... bu durumda istanbuluma donmek istiyorum... dersanaye gider universite kasanir okurum en asindan yerimde saymam diye dusunuyorum fikirlerim dogrumudur

yurtdışının avantajı sosyal destekdir. belirli bir maaşın ve yaşamın vardır. kendi ayakların üzerinde durabilme durumun vardır

türkiyede ise işler başkadır..

üni kazanmak sanıldıgı kadar kolay değildir. masraflıdır. bedeli yüksektir. dersanelerin akıbeti belli değildir. her an kapatılabilir.

üni kazandın diyelim... burs yoktur seni geçindirecek kadar.. arkandan biri sana destek çıkmalı okutmalı. okul bittikten sonra iş yoktur

her halukarda işsizsindir. diyelim iş buldun öyle 5-6 saat 8 saat .çalışamazsın en az 10 saat dolaylı olarak kölesindir aldıgın maaş asgari ücrettir.

tr ye döndüğünde kira ödemeyeceğin bir evin olmalı, içinde eşyan..

aylık ciddi kazan sağlayabilecek bir mesleğin olmalı..

zor yani

uni kasanabilirim kapasitesis biri deilim....yabanci dil agirlikli not ortalamamla girdigim bi liseden mesun oldum...ve benim basari alanim sayisal alandadir.. bu konuda guveniyorum kendime cnku yurt disinda en yuksek liselerin matematik derslerinde yardimci oldum..dersanaye gidebilcek param var elhamdulillah... hatta yasayacak bir evim var... tek sorun destek onu yapabilirmiyim hic bilmiyorum ama sanirim destegide alabilirim... turkiyede maddi durumu oldukca iyi olan bi cevrem var... ama istedigim bolum ilk kasandigim grafik tasarimi ve ben bunu daha once kolaylikla kasandim.. o yonde is bulabilirmiyim hic bilmiyorum... ama ya nasip diyorum... ilk etapta 3 aylik gitmeyi dusunuyorum bu arada 1 ay sonra 3 ay yokum insallah sitede haberinis olsun.... evlilik cok onemlidir cevre vs bunuda unutmayalim

hocam bide belirtim benim yurt disina gelmemdeki tek gaye okumakti....istanbula evimis ve kira gelirimis var , sicak aile ortami, ve bir cevrem var elhamdulillah... hani koyden kasabadan felan gelseydim yada ilk okul mesunu yada basarisis bir ogrenci olsaydim yurt disi bana sasali gosukebilirdi.....ama malesef tam tersi oldu benim dibe vurmam oldu yurt disi

kişi kendini daha iyi tanır.. deneyip denememek sana kalmış

hayırlısı olur inşllh

ailemle konustum etrafimdakilerle konustum... annem nerde olursan ol duam seninle dedi... babam miz miz etti ...kuzenlerimin tepkisi oldukca iyi .... sanirim olacak insallah hayirlisiyla... ilk 3 ay kalip sonrasinda 6 ayda hollandadaki islemlerimi tamamlayip donecegim YUCE Allahim izniyle ... hakkimda hayirlisi olsun

Hicbirseyde zorlanmazsiniz belki ama, Z ile S li kelimeleri yazarken cok zorlanacaksiniz gibi, Türkiyeye döndügünüzde :)

Genel Soru ve Cevaplar

MollaCami.Com