Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

ZAMAN YAZARI ŞAHİN ALPAY “zoka”yı yuttu!

ÖYM tartışmalarıyla ilgili bir süredir “Ergenekon ve KCK davaları da etkilenir” türünden yayınlar yapan Zaman’ın Yazarı Şahin Alpay, “Zana zokası”nı yuttu: “Zana’ya tümüyle hak veriyorum… Türkiye yeniden yapılandırılmalıdır… Kürtlere eşit haklar verilmelidir…”

Tüm bunların örgütün bir oyunu olduğu belirtilerken, Zana'nın aslında bir “zoka” olduğu ifade edilirken, Zaman Yazarı Şahin Alpay “zokayı yuttu” dedirten bir yazı kaleme aldı.

Terör örgütünün siyasi kanadında sembol bir isim olan Leyla Zana'nın “Bu işi Başbakan çözer” diyerek, Başbakan'dan randevu koparması sonrası kameraların karşısına geçerek, eski pozisyonunda olduğunu ortaya koyan açıklamalarda bulunması…

Tüm bunların örgütün bir oyunu olduğu belirtilerken, Zana'nın aslında bir “zoka” olduğu ifade edilirken, Zaman Yazarı Şahin Alpay “zokayı yuttu” dedirten bir yazı kaleme aldı.

“ZANA'YA TÜMÜYLE HAK VERİYORUM”

Şahin Alpay, “Leyla Zana haklıdır” başlıklı yazısında, “Evet, Zana'ya tümüyle hak veriyorum ve ben de soruyorum: Çözüm için daha kaç kuşak, kaç ölüm bekleyeceğiz?!..” dedi.

“TÜRKİYE YENİDEN YAPILANDIRILMALI”

Alpay, görüşlerini şöyle sürdürdü: “Benim ısrarla tekrarlanan görüşüm açık: Kürt sorununun çözümü için Türkiye milletini oluşturan iki halktan biri olan Kürtlerin kimliklerini özgürce ifade etmelerini kısıtlayan bütün engellerin kalkması, Türkiye'nin yerinden yönetim reformuyla yeniden yapılandırılması kaçınılmazdır. Kürt sorununun bir ürünü olan silahlı isyanın son bulması için de Oslo sürecinin devamı ve anlaşmaya varılan konuların hayata geçirilmesi şarttır.”

HANGİ EŞİTSİZLİKTEN SÖZ EDİYOR BU YAZAR?

Zaman Yazarı Alpay, şöyle devam etti: “Şunu da bilmeliyiz: Türkiye, Kürt kimliğini bütün gerekleriyle tanımadan, Kürt yurttaşlarına eşit haklar tanımadan, Irak'ta, İran'da, Suriye'de, Avrupa'da, her yerde yaşayan Kürtlerin saygısını kazanmadan, ne demokrasisini tam olarak yerleştirebilir ne de kalkınmasını arzu edilen düzeye getirebilir.”

Yazarlardan

MollaCami.Com