Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

cinlerin musaalati nerden anlasilir eger boyle birsey varsa napilir?

ruyalarim uzun suredir bunlarla ugrasmakla geciyor ve ben yoruldum ....daha once rahatsizlanmaya baslamadan once bi kadin benim icin istihareye yatti ve buyuk bir seytanin benimle ugrastigini ve bisey yapamayacagini soyledigini ve cok korktugunu soyledi... buna inanmadik ...ve az gecmedi ben psikiyatriklik oldum... fakat ben ruyalarimda cok rahatsiz ediyolar kimi zaman ruyamda bi euzu besmele aklima demek geliyo ve kayboluyorlar ama kimi zaman aklima gelmiyor... biktim cok rahatsiz oluyorum sizce bu bir musallatmidir ve ne yapabilirim?

CİNLERİN TASALLUTUNDAN KURTARAN DUA

Ebu Dücane r.a. Allah Resulü s.a.v.'in huzuruna gelip:

"Ya Resulellah! Yatağıma yattığım zaman değirmen sesi, arı vızıltıları gibi sesler işitiyorum.
Şimşek parıltısı gibi şeyler görüyorum. Başımı kaldırıp baktığımda evimin orta yerinde siyah ve uzun gölge gibi bir şeyin olduğunu görüyorum. Yakalamak için elimi uzattığımda derisinin üzerindeki kılların kirpi kılları gibi olduğunu ve ağzından yüzüme doğru ateş parçaları attığını görüp beni yakacağını zannediyor, uyuyamıyorum, korkuyorum." dedi.

Resulü Ekrem s.a.v. buyurdular:
"Ey Ebu Dücâne, evinize gelen korkunç bir mahluktur. Bana bir kağıt ve kalem getiriniz."

Getirilen kağıt ve kalemi Hazreti Ali’ye r.a. verdi ve "Bismillah diyerek (yukarıdaki duayı) yaz." buyurdu.

Ebu Dücane r.a. diyor ki:
"Resulü Ekrem s.a.v.'in yazdırdığı bu mektubu götürüp yastığımın altına koydum ve yattım. Gece yarısı uyanmıştım. Kulağıma şöyle bir korkunç ses geldi:
“Lat ve Uzza'ya yemin ederim ki bizi yaktın. Bu mektubun sahibi hakkı için bu mektubu kaldır. Senin evine bir daha gelmeyeceğiz.”

Ebu Dücane r.a. diyor ki:
"Sabahleyin erkenden kalkıp Resulü Ekrem s.a.v.’in arkasında sabah namazı kıldım. Cinlerin feryadını Resulü Ekrem s.a.v.'e haber verdim."

Resulü Ekrem s.a.v. bana şöyle buyurdu:
"Ey Ebu Dücane! O mektubu kaldır. Beni hak peygamber olarak gönderen Allah'a yemin ederim ki eğer o mektubu kaldırmazsan onlar kıyamete kadar azap içinde kıvranırlar."

Delail-ün-nübüvve, Tezkire-i Kurtubi
Hasâis-i Kübrâ, c.2, 369, Beyhâki
En güzel dualar, Ali Eren, 200. sayfa

ÖNEMLİ NOT:
Bu sadece bir duadır, nuska vefk sihir vs. değildir.
Kendi adınıza uygulayın, etrafa anlatıp dağıtmayın, yanlış anlamalara sebebiyet veriliyor çünkü.
Tuvalet banyo gibi yerlere götürmeyin.
Gece farkına varmadan yere düşebilir. Allah ve Rasulünün adı geçtiği için edebe aykırı olacağından yastık kılıfının içine koymak daha iyidir.
Sıcaklardan vs. sebeplerden gece normalden daha açık giyiniliyorsa, yastığın altına değil de mesela gardırop gibi çok yüksek bir dolabın üstüne konmalıdır. Çünkü bu durum yine edebe aykırı olabilir.
Gece sıçrayarak korkarak (normal ağlama haricinde) ağlayan bebeklerin odasına konulunca o bebeğin daha sakin uyuduğu tecrübe edilmiştir.
Eğer arapça yazmayı biliyorsanız kendiniz yazın. Bilmiyorsanız yukarıdaki dua fotokopi olarak çekilip kullanılabilir.

SADECE KENDİ ADINIZA KULLANIN! FOTOKOPİYLE ÇOĞALTIP DAĞITMAYIN!
BAZI ARTNİYETLİLER BUNU SİZDEN ALIP CAHİL İNSANLARI KANDIRARAK TİCARETE DÖNÜŞTÜREBİLİRLER.
BUNA SEBEBİYET VERMEMEK İÇİN KILI KIRK YARIN, HER ÖNÜNÜZE GELENE ANLATMAYIN.
BUNUN SADECE BİR DUA OLDUĞUNU, CİNCİLİKLE ÜFÜRÜKCÜLÜKLE BİR ALAKASI OLMADIĞINI UNUTMAYIN.

iyi bunu ben nasil cikarcam diye dusunuyorum... Allah razi olsun ... artik rahat uyku uyumak istiyorum cunku

Teknik konulardan pek anlamam. Yazıcıyla olmuyor mu? Bilen varsa cevaplasın.

Öncelikle kitapçı kardeşim Allah yardımcın olsun.
Allah razı olsun yararlı olacağına inanıyorum duanın.

Evet yazıcıyla rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Bilgisayara indirip word vb. programlara kopyalayarak sonra yazıcıdan çıkarabileceğiniz gibi, bir internet kafeye gidip oranın ilgili kişisine bu siteye girip bu konuyu göstererek görselin çıktısını isteyebilirsiniz.

yazicim yok :) ondan.... aski divane o asamalari biliyorum internet cafe de yok ....

Genel Soru ve Cevaplar

MollaCami.Com