Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Bir İnsanın İslamla Tanışmasına Vesile Olacagım Neler Yapmalıyım?

bugun magzada calisrken bi kadin yanima geldi ve bana seccade nerden satin alabilirim diye sordu bide pusula... bende sasirdim neden seccade istesin ki diye... sonra kafasindakileri cekingen bir tavirla anlatti ... brezilyali oldugunu ve hristiyanlikla ayni fikirde olmadigini soyledi...ve evde namaz kilmayi denemis olmamis ... bende cok bilgili biri deilim musluman biri olarak...ona yardim etmeyi teklif etmeden once hediyeler vermek istiyorum islam ilmihali ornegin brezzilya dilinde nerden bulabilirim ?... ve kimlerle diyologa gecebilirim...kendisi brezilyada bircok kisinin musluman oldugunu soyledi ve oraya gidip oogrenmek istedigini soyledi... bu hayirli adima destek olabilcek olan var mi?

http://www.faziletkitap.com/dini-kitaplar/muhtasar-ilmihal-ingilizce-karton-kapak-38.html

ingilizzce bildigini sanmiyorum ... 55 60 yaslarinda belki daha genctir bi kadin kendi dilini ve hollandaca biliyor...ancak bu dillerde kitap bulmaliyim ben nasipse pazartesi rotterdam islam universitesine gitcem oraya daniscam

ve nasil davranacagimi bilmiyorum... bende musluman olmama ragmen aslinda yeniyim....nasil adim atabilirim kadin bana boyle dediginde cok heycanlandim Allah nasip ederse cumaya tekrar goruscem

herkesden dua bekliyorum....bu konuda... kalpleri eviren ceviren Allahim bu kadinin kalbini sabit kil muslumanlik konusunda diye... hayal kurmuyorum... fakat cok garibim....

Allah teala yardımcınızdır...Kendinize güvenin,Gerisini Allah'a bırakın.siz o yolda destek olun...

Şimdi dünyanın bir çok yerinde tüm müslümanların ibadetlerini yaptığı camiler mevcut..Eminim ki bulundugunuz yer de de bir cami vardır..oradan dilinize çevrilmiş kitaplar temin etmeniz mümkün olabilir yardımcı olacaklardır..

bulundugum yerde tabi cami mevcut fakat bana uzak... ben suan diyanetle diyolog haline gecmeye calistim ve islam universitesinden biriyle...bana yardimci olmalari icin henuz cevap alamadim hafta sonu girdigi icin Allah nasip ederse pazartesi en gec cevaplari alirim ...Allah nasip ederse oralarada giderim ben...duanizi eksik etmeyin de aksilik cikmasin insallah... ve bi musluman gibi yardim edebiliyim

Rabbim Tüm müslümanların yar ve yardımcısı olsun..inş faideli olursunuz

amin amin ...

muslumman oldu kalpten elhamdulillah, sadece camiye gitmesi kaldi simdi namaz ogreniyor :) dua edin

Genel Soru ve Cevaplar

MollaCami.Com