Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Dini Kadınlarla Bozmak

muediris moditor ben boyle koca almam buyuk konusmuyim ama benden uzak olsun... kadin hic bisey yapamaz .. evde otursun bolca psikolojisi bozulsun...ikinci olarak ben camiye gitmeyide seviyorum ramazanlari arabam olsa cami yakin olsa hergun gidsem...bilmiyorum ama bi kadinin uzerine cok sey yukluyolar sunu yapamaz bunu yapamaz diye..neden hep islamin agir kuralari kadinlarin etrafinda donuyor biraz da erkeklerin etrafinda donmesini gorsek yani asagi git kadin yukari git kadin ben suana kadar bir erkegin yapamayacagi seyi gormedim ...benim ve benim cevremde bu kurallari kesinlikle uygalayan yok yani sizin cevrenizde bu kurallari uygulayan var mi merak ediyorum...benim annem nafile oruclarini tutar ve hic bi sekilde de babama oruc tutabilirmiyim diye sordugunu hatirlamiyorum ...yada misafirlige giderken sordugunu dolaysiyla bana bunlar cok tuaf geliyo

Olay izinli izinsiz oruç tutmaya mı geldi şimdi.. O zaman hadisi şerifin yanında diyecek hiç bir şey yok hala ne tartışılıyor anlamıyorum ki.. Bu konu kardeşimizin kendi düşüncelerini yazdığı bi konu değil ki.. O kadar hadisi şerif ve sağlam deliller var..

Her konuda düşüncelerinizi söyleyin.. tartışma çıkarın.. Forumun amacı da zaten budur.. Ama islami ve fıkhi konulara gelindiğinde en alimi dahi fetva veremez ki zaten biz kimiz.. ne oluyor bize de artık fıkhi konularda söz sahibi olduk..

Lütfen konuyu daha çok uzatmayalım.. Böyle fıkhi ve kat'i delili bulunan bi konuya Biz de düşüncemize göre olanı söylemeyelim.. Ders çıkarırsak çıkaralım, yoksa başkalarının kafasını karıştırmayalım..

oyle birsey ki ... ya kadini okur calisir gelir ,bide evde yemek yapar, temizlik yapar tam kole olur yada evden cikmaz psiolojisi bozulmus saf bir sekilde hayatina devam eder yine kole olur..bi erkegin bi kadina bakmasi haramken ikinci bakisi aynisi bi erkek icin gecerlidir bi kadinin bakmasi oysa ki..ama hep kadinin haram bakislarda maruz kaldigi soylenir.....bende anlamiyorum kardesim bi kadiinin boyle somurulmesini... bunu goren erkekler bu yazilari goren erkeklerde iyi ellerine koz gecerek at oynatir ortalikta oysa ki benim dinim kadini ikinci plana atmiyacak kadar guzel...bu hadisi serifler ya eksik yada guvenilir deildir kalbimin fetvasina gore ....

kardeşim islam kalplerin fetvasına bakmaz
islam önce kuranı kerime sonra hadisi şerife bakar
ve gerek cahiliye devrinde gerekse günümüzde islam dini ERKEKTEN ÇOK KADINA DEĞER VERMİŞTİR.
ağır yükleri erkeğe yüklemiş kadına da ailesine çoluk çocuğuna bakma evinin hanımı olma şerefini vermiştir.
kısaca mevzunun uzamasına hiiç gerek yoktur.

Güncel Haberler

MollaCami.Com