Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

ADEM as ilk insan mıdır

arkadaşlar adem as ilk insanmıdır ondan öncede dünya varmıdır insanlar varmıdır bu konuda bilgi sahibi olan insanlar bana mail atabilir mi

benim bildigim yok :) ama insanlarin maymundan geldigini dusunenler var dolaysiyla adem as i kabul etmiyenler olabilir.... oyuzden kafanizi karistirmayin derim.... kuran ne diyosa o !

Geniş malümat için linki tıklayınız
www.mollacami.net/forum/index.php/topic,5151.msg42880.html#msg42880=]

nasıl yani ya

nasıl yani ya

Oradaki yani linkteki yazıyı okuduğunuzda anlıyacaksınız.
Gayet açık ve net.

ya simdi iyi guzel yorum yapmissiniz tesekkur eederiz de arkadaslar uzun olmasin yaa turk milleti genelde okumayi sevmeeyen bi ulke yalan mi...kisa yazsaniz kisa linkler verseniz daha faydali olur die dusuunuorum

neyse arkadasslarr belki de hic duymadiniz ama adem as ilk insan degil ondan once dunyaya 17 tane kavim gelmistir insan seklinde olan bende daha yeni ogrendim belki de cogunuz bilmiodunuz bunu bizim ademimiz 18. adem die solemistir bazi allah dostlari onlarin isimleri var da simdi burda yayinlamak istemiorum buda ek bilgi olmus olur tesekkurler...

ya simdi iyi guzel yorum yapmissiniz tesekkur eederiz de arkadaslar uzun olmasin yaa turk milleti genelde okumayi sevmeeyen bi ulke yalan mi...kisa yazsaniz kisa linkler verseniz daha faydali olur die dusuunuorum

neyse arkadasslarr belki de hic duymadiniz ama adem as ilk insan degil ondan once dunyaya 17 tane kavim gelmistir insan seklinde olan bende daha yeni ogrendim belki de cogunuz bilmiodunuz bunu bizim ademimiz 18. adem die solemistir bazi allah dostlari onlarin isimleri var da simdi burda yayinlamak istemiorum buda ek bilgi olmus olur tesekkurler...

O bazi Allah dostlarinin isimlerini buraya yazarsaniz bizde kaynaginizin ne kadar güvenilir yada güvenilmez oldugunu görmüs oluruz.

Müderris kardesimizin vermis oldugu linkteki yaziyi okumamissiniz herhalde? Ama söyle bir göz atarsaniz, yazilanlarin ayet, tefsir ve hadis gibi kuvvetli deliller ile desteklendigini görürsünüz.

defalarca dinledim sohbetlerde....

kisa ve net: Adem A.S. ilk insan ve ilk Peygamberdir!

İfadeleri, söylenenleri doğru kavrayabilmek önemlidir. Aksi durumda kafa karıştırmaktan başka şey yapmış olmazsınız :)

iyi de anlamadığım şey öğrenmek mi istiyor?
Bildiğini, bulduğunu ,onaylatmak mı?
İnsan böyle birşey işte, bilmediğini sorar , işine gelmezse yine arar, başka şeyler arar.
Adem ilk insan der , kur-an neyi ispatlamak istersin?
Yoksa, yoksa büyük insan oldun ilham almaktasın, kimsede olmayan bilgiler sende... dikkat şeytan çalışıyor sende..
Yeni bir bilgi ya Allah'tandır, yada vesvese şeytandan!
Hangisi mi ? nasıl bilmeli mi? faydalı bir bilgi sana lazım, yada insanlara olur ya gerekir bazende ama
gereksiz, iddaalı, kendini büyük göstermek maksatlı, siz bilemezsiniz işte kibirinde, işte şeytan insan işbirliğinde.
Rabbim hakikat yolundan saniye ayırma, baş verdim yoluna ,sırat kıldan ince dayanmaz her insan buna...
Ya Rab, Ya Rab boş işlerden çevir yolunu insanların, anladım , anladım ki boş her işi adem dediklerinin...
Ne faydası var? ilk insan Adem olsa başka olsa ne yazar? ne değişecek? ne işimize yarayacak,? boş işler
hakikat yolunda ilerlemekten alıkoyar, hele ki bilirim tavırları Mazallah Rabbın celaline sebep olur, Rabbim korusun...
Bilen Yalnız Rahman ve Rahim olan Allah'tır. Bilirim, bulurum diyen, ilahlık iddiasındadır bilmeden...
Ey insan ne olur artık, biraz kendine gelsen.!

hayir benim ogrenmek istedigim sey su bana bole bi bilgi ulasti ve bu konu hakkinda sizin bilgileriniizi ogrenmek istiorum ben bildigim seyi sorucak kadar basit birisi degilim biliosam sormam zaten bunun ne kadar gunah oldunu biliorum cunku bu konu hakkinda bilgi almak isitorum o kadar

Kıymetli Hakan hocam; yanıtını müsait bir zamanımda size iletirim, şu an için telaşa kapılmaya lüzum yok ;) İlmi olmayan nice fikirlere ve yorumlara yol açılması pek hoş değil...

Genel Soru ve Cevaplar

MollaCami.Com