Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

DOKTORA SORULACAK BİR SORU AMA...

Selamün aleyküm arkadaşlar

benim bir sorum olacak. Gece elde avuç içinde, ayaklarda ve bacaklarda kaşıntı daha sonra halsizlik ve baygınlık neyin belirtisi olabilir bir bilgisi olan varsa cevabınızı bekliyorum
doktora gitmek gerekir biliyorum ama annemi götüremiyorum bikaşıntı ile doktoramı gidilir diyor lütfen bilgisi olan varsa cevap bekliyorum :'(

yarim dokor candan yarim hoca imandan eder siz eniyisimi doktora gidin

Yarimda olsa doktor degilim ama benimde biraz sorunlu bir cildim oldugu için biraz bilgim vardir bu konu hakkinda.

Ilk aklima gelen kullandiginiz deterjanlara dikkat etmeniz gerektigi hususu. Bunlar kimyasal maddeler içerdiginden cilde zarar verebiliyor. Bunlara dikkat edip, cilde direk temasi kesilmeli. Temizlik yaparken eldiven takarak örnegin.

Çok sicak su iyi gelmeyebilir. Ilik su kullanmali.

Kuru bir cilde sahip oldugundan takviye nemlendirici (krem gibi) kullanmasi gerekli olabilir. Özellikle önümüzdeki kis aylarinda vücudun nem e ihtiyaci artiyor ve kasintilar çogalabiliyor. Bu durumda da yine (özellile banyo yaparken) çok sicak su dan kaçinmali, ilik su ile banyo yapilmali.
Nemlendirici olarakta herseyi, her kremi kullanmak iyi gelmeyebilir. Nerde yasiyorsunuz bilmiyorum ama benim su siralar kesfettigim yeni bir ürün var. 'Eucerin' isimli marka, dünyada dermatologlar tarafindan onaylanmis tek marka. Renk ve koku maddeleri içermiyor, özel hassas ciltler için.
Sizde bu konuyu bir eczaciya danisabilirsiniz. Netice olarak her ürün herkese iyi gelmeyebilir.

Bütün bunlarla birlikte, sorununuz sadece cildinizde degil, herhangi bir iç organindan kaynaklaniyor olabilir. Yanilmiyorsam karaciger de var olan sorunlar, böyle cilt sorunlarina neden olabiliyor. 'Sadece kasinti' deyip geçmemeli, yinede bir doktora gözükmesi için annenizi ikna etmeniz gerektigini düsünüyorum. Çünkü bayiliyor falan diyorsunuz. Eger önemli bir sey varsa erken teshis hayat kurtarir derler.

Umarim isinize yarar yazdiklarim. Rabbim acil sifalar versin..

Amin teşekkür ederim sonunda annemi ikna ettim yarın doktora gidecek bakalım inşaAllah önemli bir sorun çıkmaz

_G_ ve kül kedisi ilginize teşekkürler

Rica ederiz kardesim. Anneniz insaAllah tez zamanda sihhatine ulasir. Mevlam yardimciniz olsun.

Hamdolsun annemin hiç bisorunu yokmuş ??? bütün kan tetkikleri yapıldı bişey çıkmadı çıkmaması güzel ancak neden böyle bişey oldu anlamamış olmak kötü neyse Rabbim herşeyin hayırlısını versin tekrar ilginize teşekkürler :)

sevindim anneniz adina :)

Teşekkür ederim ;)

Hamdolsun annemin hiç bisorunu yokmuş ??? bütün kan tetkikleri yapıldı bişey çıkmadı çıkmaması güzel ancak neden böyle bişey oldu anlamamış olmak kötü neyse Rabbim herşeyin hayırlısını versin tekrar ilginize teşekkürler :)

Ciddi bir sey olmamasina sevindim. O zaman bir müddet benim söyledigim seylere dikkat edin. Kullandigi herhangi bir temizlik maddesi, krem gibi kimyasal maddeler içeren ürünlerden uzak dursun. Kullandigi bir sey alerji yapiyor olabilir.

Tekrar geçmis olsun.

Ciddi bir sey olmamasina sevindim. O zaman bir müddet benim söyledigim seylere dikkat edin. Kullandigi herhangi bir temizlik maddesi, krem gibi kimyasal maddeler içeren ürünlerden uzak dursun. Kullandigi bir sey alerji yapiyor olabilir.

Tekrar geçmis olsun.

verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim zaten çamaşır ve bulaşıkta hocalarımızın tavsiyesi üzerine sabun tozu ve tamamen bitkisel deterjan kullanıyoruz ancak farklı bir el sabunu almıştık belki de ondan olmuştur bilemiyorum onu da şimdi değiştirdik zaten sorun kalmadı ;)

Genel Soru ve Cevaplar

MollaCami.Com