Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

cevap hakki tartisma ne kadar dogrudur

bi konu hakkinda dogruyu bulmak icin yanlis anlasamalrin onunu kesmek icin iyi yonde bir tartisma olmasi gerektigini inaniyorum...sizce bu konuda fikriniz nedir?

ornegin bi dini siteye giriyorum soru soruyorum... bisey soyluyolar yanlis anliyorum bunu tartismaya aciyorum dogruyu tam net ogren mek adina bu insanlar okadar tartisma ortami varken beni dislama engelleme geregi duyuyolar? ben farkli cevreden geliyorum ogrenmek istiyorum fakat bu musluman davranisimi diyerek sogumama neden oluyor kesinlikle yeni basliyan birini altan almiyolar sabirsizlik diz boyu ve ustun ustelik bedualar cirkin hareketler var bu beni daha fazla cirkinlestirmeye itiyor

haklısın, söz vardır insanı rezil eder söz vardır insanı vezir eder...bazen sorularında,çelişkilerinde çok farklı çıkışlarla karşılaşabiliyor insan...daha yeni yeni ısınmaya çalıştığın bir konuda seni buz gibi edebiliyor..sık karşılaşıyoruz bu tarz kişiliklerle ve cevap vermeden de edemiyorsun..herkes sözü kadardır..unutmayalım..hep derim yine tekrarlayacağım:kişnin kelamı,aklının beyanı ve faziletinin tercümanıdır..her konuda yardıma açığım kardeşim :)dua ile...

korkuyorum ben artik insanlardan ....

ben korkmuyorum insanlar benden korksunlar :) anlamadan bilmeden verilen tepkilere kayıtsız kalamam tabi ben de ama bilgim olan her hususta içtenlikle yardıma hazırımdır her zaman kardeşş :)

tessekur ederim birgun bu dini tam olarak yasarsam kibirlenmekten insanlarin hatalarini yuzune vurmaktan... ha bu arada uyari baska uyarisini surekli tekrarliyip insani psikolojik bunalima sokup daha beter gunah islemesine sebeb olmaktan Allaha siginirim... kabullenecek seyler vardir kabullenilmeycek seyler vardir bi insan hata yapiyosa buna husnu zan gosterebilirsin ama bi insan seni gaza getirip daha korkunc seye surukluyosa mesafe koyacaksin... bu yol tasliymis hatta onumuzde kayalar varmis bunu anladim

Mevla hepimize hakkıyla yaşayabilmeyi nasip etsin..inanıyorum..araştırıp öğrenme çaban olduğu müddetçe ve bu doğruları hayatına tatbik etme şevkin olduğu müddetçe yaşarsın..gerçekten..kendi nefsim de dahil buna..selametle.. :)

Mevlam aradigimiz sorulara cevap bulmayi nasib eder insaAllah cümlemize.

Yalniz bir ricam olacak sizden kardesim:

Yazilarinizi biraz daha net ve imla (nokta, virgül, cümle baslarinda büyük harf) kurallarina biraz daha dikkat ederek yazabilirmisiniz? Mesela ilk yorumunuzda ki soruyu pek anlamadim açikcasi. Belki sorun benden kaynaklaniyordur ama konu basligindan da pek bir sey anlamadim aslinda :-\

Genel Soru ve Cevaplar

MollaCami.Com