Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

İMAM NİKAHI

bundan 2 yıl önce nişanlandım.Nişandıktan sonra imam nikahım yapıldı.İmam nikahından sonra cinsel istismar olduk beraber olduk.Geçen Hafta nişandan ayrıldık.Ben kızı istiyorum fakat karşı taraf beni tehdit ediyor..Ben kızı istiyorm namus benim diyorum.kız tarafı yaklaşmıyor.vicdan azabı çekiyorum.ne yapmam gerekiyor.

Öncelikle hoşgeldiniz
Her şeyden önce bilinmelidir ki, nişan "evlilik" değildir. Nişanlı olan iki fert yine birbirine yabancıdır. Yalnızca evleneceklerine bir işarettir nişan. Kısacası "bu bununla evlenecek, haberiniz olsun" anlamında...

Nişanlılık devresinde nikahın zararı olabiliyor; ancak düğüne yakın bir zamanda nikahın yapılması güzel ve gereklidir. Nişan ile düğün arası uzak tutulacaksa nikahın düğüne yakın bir zamanda yapılması en doğru olanıdır. Nişan ile düğün arasında çıkabilecek herhangi bir anlaşmazlık durumunda nikahlı olduklarında boşanmaları ve kızın iddet beklemesi gerek... Ve bir sürü sorun...

Nişanlı iki fert birbirine yine yabancıdır; "nasıl olsa evlenecek değil miyiz" diye rahatça hareket edilemez. El ele tutulamaz.. Bir ölçü çerçevesinde hareket etmek gereklidir.

BEN NE YAPMALIYIM BEN KIZI İSTİYORUM İMAM NİKAHIM VAR .bOŞAMAK İSTEMİYORUM.kENDİSİ EŞİM OLDU.Bu iş nasıl çözülecektir.

Büyüklerinden birine anlatırsın dilin döndügünce açıkca , aracı olsunlar. Eşim oldu , nişan değil demelisin,bence bu kadar basit.
Yine kabul etmezlerse, vebal onlarda.

Bende Aynısını diyorum Kıza benim eşim oldun başkasıyla evlenemezsin diyorum.allah katında zina yapmış sayılırısn diyorum kimse anlamıyor.Büyükleri araya girdireceğiz olursa olur olmazsa Kendi Hesab versin

Genel Soru ve Cevaplar

MollaCami.Com