Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

DINI KONULARA NASIL GIRIS YAPABILIRIM

benim dini konularda pek bilgim yok sizce nasil bir giris yapabilirim nerden basliyabilirim ve hangi kaynaklar guvenilir? giriyorum bi konuya cok derin oluyo icinden cikamiyorum bu sefer korkuya kapiliyorum dini konular okudugumdada korkuya kapiliyorum yani severek baslayacagim noktalar nelerdir ? ornegin bikac aydir namza basladim bunu severek yapiyorum...bide benim sorunum asiri aciklik ve ben bundan vazgecemiyorum bi magzaya gittigimde kapali ustler ilgimi cekmiyor yaz geldi her yer civil civil millet acilmis sacilmis onlara baktigimda ya ben bunuda mi alsam deyip ic geciriyorum...ben bu nefsimi nasil yenebilirim? sadece kendimi bi konuya sabitlestiriyorum son gunde acik olan insanlarin cennete giremeyecekleri konusundaki hadise...ama bu seferde kendimi baskida hissediyorum ...ne yapmaliyim nasil bir yol cizmeliyim....

küçük bir tavsiye: merak ettigin, kafanda olan soruları yaz bir kenara sonra bak Mollaya, ara butonu var
aradıgın konuyu yaz onları oku öncelikle, insana engel olan şüphe ve bilgisizlikdir.
Gerçi bu konuyu cevaplamak bana düşmez, umarım hoca hanımlarımız, hocalarımız yardımcı olur.
Türkiyeye geldiginde bu konuda yardım al mutlaka yardımcı olan olur.
Hiç unutmuyorum, kitap almaya gittigimde birisine veririm diye Namaz hocası almaya kalktıgımda '''Alma''diye bagırdı bir meczup( deli, veli , belki ) ...o kitap bana gelen vesveseden kurtarmıştı.
Rabbim büyüktür, isteyene yolu gösterir. Gerçekten istiyorsan.

Genel Soru ve Cevaplar

MollaCami.Com