Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Saatte ne kadar kazanıyorsun?

... Adam yorgun argın eve döndüğünde 5 yaşındaki çocuğunu kapının önünde beklerken buldu. Çocuk babasına, `Baba bir saatte ne kadar para kazanıyorsun` diye sordu... Zaten yorgun gelen adam, `Bu senin işin değil` diye cevap verdi. Bunun üzerine çocuk `Babacım lütfen, bilmek istiyorum` diye üsteledi. Adam `İllâ da bilmek istiyorsan 20 milyon` . diye cevap verdi. Bunun üzerine çocuk `Peki bana 10 milyon borç verir misin` diye sordu. Adam iyice sinirlenip, `Benim senin saçma oyuncaklarına veya benzeri şeylerine ayıracak param yok. Hadi, derhal odana git ve kapını kapat` dedi. Çocuk sessizce odasına çıkıp kapıyı kapattı. Adam sinirli sinirli `Bu çocuk nasıl böyle şeylere cesaret eder.` diye düşündü. Aradan bir saat geçtikten sonra adam biraz daha sakinleşti ve çocuğa parayı neden istediğini bile sormadığını düşündü, `Belki de gerçekten lazımdı`... Yukarı çocuğunun odasına çıktı ve kapıyı açtı... Yatağında olan çocuğa, `Uyuyor musun` diye sordu. Çocuk `Hayır` diye cevap verdi... `Al bakalım, istediğin 10 milyon. Sana az önce sert davrandığım için üzgünüm. Ama uzun ve yorucu bir gün geçirdim` dedi... Çocuk sevinçle haykırdı, `Teşekkürler babacığım`... Hemen yastığının altından diğer buruşuk paraları çıkardı. Adamın suratına baktı ve yavaşça paraları saydı. Bunu gören adam iyice sinirlenerek, `Paran olduğu halde neden benden para istiyorsun?... Benim, senin saçma çocuk oyunlarına ayıracak vaktim yok` diye kızdı... Çocuk `Param vardı ama yeterince yoktu ` dedi ve yüzünde mahcup bir gülücükle paraları babasına uzattı; `İşte 20 milyon... Şimdi bir saatini alabilir miyim babacım?...`

Alinti

Aile ve Çocuk

MollaCami.Com