Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Annem ve eşim hakkında lütfen bir yol gösterin

annem evlendiğimden beri eşimi kıskanıyor. benim onunla yaşadığım her anı kaldıramıyor. eşim annemin yaptıklarını hep alttan alıyordu ta ki annem eşimin namusu hakkında orada burada konuşana kadar.

annem kemik erimesi şeker hastası romatizması olan koltuk deynekleriyle yürüyen biri. eşim annemin iftiraları yüzünden sinir hastası oldu bileklerini bile kesti.

anneme kalırsa bu kadından boşan ben sana daha iyisini bulurum diyor. ama ben eşimi seviyorum ve 1 yaşında nur topu gibi bir kızım var. eşim evden ayrıldı ve annem evde olduğu sürece eve dönmeyeceğini söyledi.

eşimle 2 sene önce ilk evlendiğimizde ev harabe gibiydi. bildiğimiz çöplük evdi yani.
eşim çalışıyordu ve 2 sene boyunca 800 tl lik maaşını evin bakımı için borçlarımız için harcadı.

3 seçeneğim var.
1- Eşimi boşamak ve onun tüm çektiklerini yok saymak. Kızımın geleceğini hiçe saymak ve annemin istediği doğrultuda yeni maceralar atılmak.
2- Eşimle ayrı bir eve çıkmak. Ama öyle bir maddi durumumuz yok. Borçlarımız çok çünkü. eşimde evden temelli çıkmak için harcadığı paraları isiyor.
3- Annemi 2 ev ilerisine kaloriferli rahat yaşayacağı bir eve çıkarmak. Ve her akşam onun ziyeretine gitmek. Ama annem inat ediyor. Benim adıma bu evi yaz. Karın da çocuğunda umurumda değil diyor. Cehennemlik olsunlar diyor.

Lütfen bana bir yol gösterin. Allah’ın razın olmadığı bir iş yapmak istemiyorum.

okudum, üzüldüm ama yazacak birşey bulamadım. ama 3. şık daha münasip. annene blöf yap ve deki eğer 3. şıkkı kabul etmezsen biz zor da olsa başka eve gideceğiz ve yüzümü ancak ben isteyince göreceksin. ama blöf yaptığın anlaşılmasın seni ciddi sansın. eğer ortada çocuk olmasaydı rahat hareket edebilirdin. ama bu aşamadan sonra her şeyi çocuğun menfaatine göre ayarlaman gerek. anneni kırmadan işleri yoluna koymalısın. ALLAH yardımcın olsun

bu tür insanlar anneliğin yüz karası...diğer fedakar annelerle bir tutulmaması gerek...sırf annelik sıfatı altına girip istediği kötülüğü yapma hakkı vermez annelik...islamda anne kutsal ve hakları var ama diğer haklar da var..cımbızla anne hakkı çekilemez, eş hakkı da var çocuk hakkı da var islamda.
ve anne sizin anneniz, eşiniz bakmak zorunda değil, isterse ve Allah rızası için bakar...gerekirse gece gündüz çalışın ayrı eve çıkın, annenize bakıcı tutun yada siz bakın...bu noktada haksızlık yapan siz olursunuz ve vebali büyüktür...
Rabbim yar ve yardımcınız olsun...

sevgılı kardesım yasadıgın sıkıntıyı anlamaya calıssamda annennızın yaptıklarını anlıyamıyorum..

bu nasıl bır zıhnıyet? nasıl bır vıcdan? hadı yuttu herseyı namusa laf atma meselesı.. okurken bıle kotu oldum

sanırım annenızın allahın ılahı adaletı hakkında bılgılendırılmeye baya ıhtıyacı var kardesım!

ıkılı bı durum geleneksel turk aıle yapısı uclusu anne gelın damat fakat ortada esınızın annenıze yaptıgı kotu bı durum da yok tek taraflı bı baskı var annenızden esınıze ve bunu kaldıramıyıp ewı terketmesı aslında bı bakıma haklı cocugunuzu dusunuorum burda onun sucu ne annesını sevmeyen ve egolarını tatmın edememıs bı babanne yuzunden psıkolojısı bozulabılır esınızın emegı hakkıda cok gecmıs annenız hanımınızı sevmek zorunda degıl ama sevgı gostermek zorunda! en azından torunu vede evladı ıcın.. fakat su an cok ayrı bır boyutta oldugu ıcın sadece kendını dusunuyor ama atesıne odun atıyor allahım affetsın esınızde bır annenın evladı yazık gunah degılmı hak alıyor bence annenız

kardesım derımkı bir işe gırın baska yakın bı yerde annenızı kontrol altında tutabılıcegınız bır ewe cıkarın annedır oda ne yapsa allahın emanetıdır sık sk zıyaretıne gıdersınız esınızede anlatın bu durumu ama esınızı kaybetmeyın onun ewı sızın yanınız cocugunun yanı kımse bu haktan onu mahrum edemez sizinde boyle bır sınav cıkmıs karsınıza ama allah buyuk hersey cozulur kardesım sonucuda bıze yazın merak etmeyelım :)

ben annenizin yaşını merak ettim,

birde başka kardeşinizin olup olmadığını...

genç yeni evlenecek kardeşlerime tek tavsiyem.beraber oturmamaları...gece konduda da olsa.ayrı olsunlar.huzurlu ve dua almak isteyenler mutlak ayrı olsunlar...öyle birzamandayızki beraberlikler,genelde sıkıntı ve ayrılıklara sebebiyyet oluyor.erkeklerin annelerini dinlemeleri.yüzdedoksan yanlış.acizane şahisi düşüncem.

@ Cassas; 1. mesajinizdaki 'eğer ortada çocuk olmasaydı rahat hareket edebilirdin. ama bu aşamadan sonra her şeyi çocuğun menfaatine göre ayarlaman gerek' yaziniza bir anlam veremedim dogrusu. Kardesimizin anlattigi durumda hanimi degil annesi sorun. Esimi seviyorum diyor kardesimiz, çocuk olup olmamasi bunu degistirmiyor sanirim. Bence ortada 'anne' olmasaydi rahat hareket edilebilinirdi..

@musashi; kardesim anneniz esinizi kiskandigi, gelin olarak istemedigi müddetçe ayri eve degil, ayri devlete tasinsaniz faydasiz. Annenizin sizden razi degilse, sizin için hayir dua etmiyorsa ne huzurunuz ne de baska bir seyiniz olur su dünyada.
Etrafimda bu anlattiginiz gibi bir olay yasadim ben; kadin oglunun bosanmasini sagladi ama simdi 2. gelininden de memnun degil, onun dedikodularina basladi bile...

Benim size tek tavsiyem su olabilir; ne yapin ne edin, annenizin esinizi sevmesini, istemesini saglayin! Amma dua ile, amma annenizin sevdigi ve lafini dinleyecegi kisileri araci tutun.

Hz. Allah yardimciniz olsun kardesim...

dua dua dua RABBİM yar ve yardımcınız olsun..

genç yeni evlenecek kardeşlerime tek tavsiyem.beraber oturmamaları...gece konduda da olsa.ayrı olsunlar.huzurlu ve dua almak isteyenler mutlak ayrı olsunlar...öyle birzamandayızki beraberlikler,genelde sıkıntı ve ayrılıklara sebebiyyet oluyor.erkeklerin annelerini dinlemeleri.yüzdedoksan yanlış.acizane şahisi düşüncem.

ayni düsüncedeyim...
ne deniliyor allaha isyan olan yede kula itaat olmaz...
bu durumda erkek insiyatifi ele almali anneme itaat edeyim derken hanimina ve evladina haksizlik yapmamali...

ben kizlarin annelerine oglanlarinda kayin validelerine yakin oturmalarini tavsiye ediyorum... bu durumdada esler aile islerine büyükleri karistirmamaya özen göstermelidirler...

tabi birde yaslilarin yasliligindan dolayi bazi rahatsizliklari olabilir, birde sadece bir oglu varsa büyük bir imtahandadirlar... erkek, her iki tarafi idare etmek ve kendi rahat ve huzurunu feda etmek durumunda kalabilir, Allah (c.c.) yar ve yardimcilari olsun...

lütfen bana yardım edin..............
eşim bana anam bacım gibisin, dinen benden boşsun dedi.
eşim pek dinini diyanetini bilen biri değil.
şimdi ben ne yapacağım

lütfen bana yardım edin..............
eşim bana anam bacım gibisin, dinen benden boşsun dedi.
eşim pek dinini diyanetini bilen biri değil.
şimdi ben ne yapacağım

bu konu icin cevap aranacek yer burasi degildir... en dogrusu cevrenizde takvasina ve bilgisine güvendiginiz kisilerden yardim almanizdir...

bu konu icin cevap aranacek yer burasi degildir... en dogrusu cevrenizde takvasina ve bilgisine güvendiginiz kisilerden yardim almanizdir...

alahattine katılıyorum bunuu cami imamı din gorevlerıne bıre bır sorman daha faydalı olacaktır kardesım Allah yar ve yardımcın olsun

musashi sanada Rabbım yardım etsın bu sıkıntıyı atlatman ıcın yol gostersın ne desek bos olacak anne cennet ayakalrının altında olan bır yanda sana emanet edılen es Annelere bu konuda hidayet ve hosgoru versın rabbımmmmm insallahhh

dua dua dua RABBİM yar ve yardımcınız olsun..

Genel Soru ve Cevaplar

MollaCami.Com