Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Alışkanlık haline getirdiğimiz güzellikler..

Biraz önceki konunun zıttı olarak bu konuyu açtım ki belki birbirimizi teşvik eder örnek oluruz.
Hayatınızın bir parçası haline gelmiş, sizinle bütünleşmiş yapmazsanız büyük eksiklik duyacağınız güzel alışkanlıklarınız, adet haline getirdiğiniz sünnet i seniyyeler v.s. varsa paylaşalım.
Bu güzelliklerden hepimiz istifade edelim istedim.

yemekten önce ve sonra elleri yıkamak.
(umarım basit görmessiniz,biliyorum çoğunuz bunu zaten yapıyor ama katkıda bulunmak için paylaştım.)

yemekten önce ve sonra elleri yıkamak.
(umarım basit görmessiniz,biliyorum çoğunuz bunu zaten yapıyor ama katkıda bulunmak için paylaştım.)

Niye basit görelimki? Sahsen ben hiç basit görmedim çünkü hala yemekten önce ellerimi yikamayi bir türlü adet edinemedim, sonrasinda mutlaka yikiyorum.. Bu vesile ile belki alisirim bende.. :-\

Yemekten önce ve sonra ellerimizin yıkanması, çok kuvvetli bir sünnettir.
inşallah hepimiz dikkat ederiz...

Başlık güzel ve faydalı olmuş teşekkür ediyoruz ::)

soforaso45 niye basit görelim sünneti seniyye ::) Allah razı olsun hem devam ettiğiniz için hemde bizimle paylaştığınız için :)

Evden çıkarken mutlaka 7 Ayetel Kürsi okuyup sağa sola aşağı yukarı ön arka ve en son içime üfleyip çıkarım. ::)

Evden çıkarken mutlaka 7 Ayetel Kürsi okuyup sağa sola aşağı yukarı ön arka ve en son içime üfleyip çıkarım. ::)

Aynen, + 11 defa tesbih duasi: La ilahe illallahü vahdehü la şerike leh...

Yemekten önce her zaman ellerimi yıkadığımı söylersem biraz yalan olur.Bu konuda istikrarlı olmak isterdim. :-\ Ama sofra duası konusunda hassasım.Tuvalet adabı ile ilgili hususlarda bir de gece abdestli yatma konusunda dikkatli olduğum söylenebilir.Ufak da olsa katkım olsun istedim. Aynı zamanda gece yatıp sabah kalkarken okunan dualar da dilimde bir alışkanlık haline geldi artık. :)

iyi arkadaşlar bilmediklerimizi ögrenecegiz bu konu güzel olmuş
düşünen ve açan sagolsun ;)

iyi arkadaşlar bilmediklerimizi ögrenecegiz bu konu güzel olmuş
düşünen ve açan sagolsun ;)

Sizler de sağolun ;)

sabah evden cikarken 11 defa" la ilahe illallahu vahde hu la seriyke lek.."
3 defa"bismallahi tevekeltu alellah la havle vela guvvete illa billahilyyil aliyyil azim"
10 selavat i serife okurum mutlaka nadiren unuturum
evlerden sol ayakla cikip, evlere sag ayakla girmeye dikkat ederim ve besmeleyle getiririm evime girerken eger aklimdaysa tabiki
Rabbim daha fazlasini aliskanlik haline getirebilmemizi nasib etsin

Her sabah namazdan sonra Vakı'a suresini okumak,Allah(cc) izni ile hiç aksatmıyorum,eğer gecikirse sanki peşimde birisi dolaşıyormuş gibi hissediyorum.İşin güzel tarafı her gün okuduğumdan sureyi ezberledim.

Sabah ve akşam namazlarından sonra -La yestevi-suresini okumak.Bu sureyi sabah akşam okumanın ahiret için büyük mükafatları varmış.uzun bir sure değil herkes ezberleyebilir

arabaya binince aklimda olsun olmasin 3 defa bismillehi mecrahe ve mürsehe inne rabbi legafurun rahim duasini okurum.bir nevi manevi sigorta yani.....

biriyle karşılaştığımda veya telefon açtığımda veya eve girerken yanlız bile olsam selam veririm babm sağolsun küçüklüğümüzden alışltırdı bizi tavsiye ediyorum..ve önemli olan yaptığımız amelin küçüklüğü büyüklüğü değil devamlı olması...

Genel Soru ve Cevaplar

MollaCami.Com