Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Çayınızı Bu Şekilde Asla İçmeyin!...

Çayınızdan su buharı yükselirken yani tüterken mi içmeyi seviyorsunuz? Malesef size kötü bir haberimiz var; içmeden önce onu bir parça soğutmanız gerekecek.
İranda yapılan ve Amerikada da kabul görüp yayınlanan bir araştırmaya göre dumanı halen tüten, sıcak içeceği 2 DAKİKA içinde tüketenlerin diğer kişilere göre gırtlak kanserine yakalanma riski 5 kat daha fazla.
Uzmanlar GIRTLAK kanseri riskini kendinizden UZAK tutmak için 4 dakaika kadar içeceğinizin ılık hale gelmesini beklemenizi tavsiye ediyor.
Sıcak çayı SAĞLIKLI hale getirmenin bir diğer yolu da bazılarımızın zaten tercih ettiği, limon sıkmak.
Bir parça limon suyu ihtiyacımız olan günlük C vitamini takviyesine katkıda bulunur ve çayın içindeki antioksidanların alımını arttırır.
Sanıldığının aksine İngilizlerin tercih ettiği çayın içine süt koyma yöntemi ise çayın kalbe yönelik olan tüm faydalarını yok eder

Hatta yutkunurken kimisi ßoynunu çeker içine .Ne kadar sıcak ki varın siz anLayın.ßiLgi için teşekkürLer.

Dikkat etmek gerekiyor

Faydalı bilgi için teşekkürler ahirim :)

Çevremde sıcak çay içenler çoğunlukta, hemen uyarayım ::)

tesekkürler,
saglimiza dikkat etmek lazim..

:)

demekki ben bilmeden yillardir dogru sekilde iciyormusum cayi ve kahve yi....

paylasim icin tesekkürler

:)

demekki ben bilmeden yillardir dogru sekilde iciyormusum cayi ve kahve yi....

paylasim icin tesekkürler

Ne yazikki bazi insanlara onun bunun te'yidi gerekmekte. Halbuki Peygamber efendimiz bunun zararli oldugunu asirlar önce söylemis..

Paylasim için tesekkürler yinede.. Laf anlamayan insanlari bu kaynaklada vaz geçirebilirsek ne âlâ..

teşekkürler degerli kardeşim

Ben teşekkür ederim ne mutluki bizlere peygamberimizin ümmeti olmuşuz mevlam sünnetlerini tatbik etmeyi kısmet etsin hastalıklarda biz müslümanlardan uzak olsun ..

Dengeli Beslenme & Diyet

MollaCami.Com