Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Yardımcı Olacak Varmı??

[size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt]Allah aşkını bilmeyenlere,sadece Müslüman'ım diyenlere İslamiyetin güzelliklerini, Allah'ın aşkını nasıl anlatabilirim?[/size][/size][/size][/size][/size]

kişinin durum ve konumuna göre bu değişecektir.

Her recete her hastaya aynı verilmez.

Yaş, eğitim durumu, aranızdaki ilişki, sana bakış açısı, çevresindekilerin islama bakış açısı vs. herşeyi değiştirecektir.

> kitap okumayı seven biri ise islami biriiki eser okutulabilir
> belgesel tv izlemeyi sevenlere, islami programlar tavsiye edilebilir

Konuşmalarınızın seyri de sizin bilgi ve birikiminize göre olmalı. yeterli bilgi sahibi olmadıgınız konulara girmemeli. Onun meraklı oldugu mevzularla bağlantılı hareket edebilmelisiniz.

vs.

Allah yardımcınız olsun

Korkmayın nasibinde varsada her şekilde bulur. Yoksa da ağzınızla kuş tutsanız fayda etmez.

İlk adım yaşam biciminizle örnek olmakla başlar

Sağolasın kardeşim.İnşallah işe yarar..

önce konuşmanızla onu etkilemeniz gerekir ona güven vermelisiniz daha sonra o sizi gözlemlemeye başlar örneğin namaz kılarken sizi görse mutlaka bu nedir diye sorar ve siz anlatırsınız etkilenirse ve tabiiki ALLAH(c.c)de razı olursa olur inşallah

bence ilk olarak iş sızde bitiyor o kımse her yönünüzle sizi inceleyecektir.Mesela,siz ona bi şey öğretmişsinizdir ama siz onun aksini yaparsanız o zaman o kımse;sen bana bunu öğrettin ama sen yapmıyorsun veya da k.k de okuduğu veye sizin öğtettiğiniz bi ayet i kerime vardır onun tam aksini yaparsanız yine ters bi tepki alabılırsınız.Başka HZ.ALLAH'rahmetini anlatan veya da önceden kafir olupta daha sonra müslüman olan büyük zatların hayatlarını anlatabilirsiniz.Çünki böyle hikayeler öyle insanların dikkatini çok çeker.benim tavsiyelerim bunlar inş.işe yarar.ALLAH yardımcınız olsun...

Genel Soru ve Cevaplar

MollaCami.Com