Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

yavuz sultan selim

arkadaslar yavuz selim hanın bazı kesimleri katlettiği doğrumudur bilgilendiriseniz beni sevinirim benim aklıma yatmadı böyle bir şey

Doğru değildir. O emirül müminin nasıl olur da birilerini katl ettirir. Kesinlikle inanmam öyle bir şey yok

O katliam yapmamistir...

Bunu iddia edenler özellikle alevi,bektasi, siia baglisi kesimdir.
Sebebide, anadoluda bektasilik adi altinda siianin sapik fikirlerini yaymak istiyenlere karsi giristigi mücadeledir. Ve özellikle dogu seferi sebebiyle Siilerin belini kirmis ve onlari baskentleri olan tebrizi ele gecirmistir. Bugün Anadolunun büyük cogunlugunun hala ehli sünnet olmasini 1. Emir Timur'a, 2. Yavuz Sultan Selime borcluyuz.

Allah ( c.c.) sefaatlerinden mahrum birakmasin, ona düsmanlik edenlere akil fikir versin...

Amin Allah razı olsun kardeşlerim bana da bunu iddia eden sizin söz ettiğiniz kesimler bir de utanmadan bana belge adı altında bir şeyler gösteriyorlar

bu da kim bilir kimin uydurmasıdır arkadaslar kaynagına güvenmediginiz veya bilmediğiniz bilgilere kulak asmayınız lütfennn!

osmanlının gelişmekte olduğu dönemde ki yavuz sultan selim o büyük imparator kimseyi katletmez mısıra hindistana seferler düzenlemiş orada ki değerli islami eserleri,değerleri yurdumuza getirmiştir bunların arasında efendimizin veysel karani hazretlerine göndermiş olduğu hırka_i şerifide vardır ve bu büyük imparator halifelik gibi şerefli makamı almıştır islamı bizim toprakların dışında da yaymıştır böyle şerefli bir imparatordan bunun gibi çirkin şeyler beklenirmi bu çirkin şeyler diğer devletlerin işidir

Genel Soru ve Cevaplar

MollaCami.Com