Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

ilkokul 4 sorusuymuş cevabını bilen var mı

bu sorunun cevabını bilen varmı arkadaşlar internette aradım bulamadım..
ilkokul 4 e giden bir kardeşimin hocası sormuş

insanların iskeleti ile hayvanların iskeleti aynı olsaydı ne olurdu..

çok saçma
bence kardeşiniz o hocasına önce hangi hayvanı sorduğunu sorsun

her hayvanın iskeleti aynı mı sanki

Elbette elimde bir bilgi yok zaten bu soruya kesin bir cevap verilebileceğini sanmıyorum.(Dışarıda böyle bir insan olmadığına göre)Kısacası bu benim fikrim.Öncelikle bir insan iskeletine sahipsek,kas sistemimiz de ona göre gelişmiş olması yani dış görünüşümüz(belki postsuz) ama artık hangi hayvansak onun duruşunda olurdu. tabii ki.Onların sahip olduğu mükemmel hıza,çevikliğe,sıçrama yeteneğine sahip olabilirdik.Görme,işitme ve tat alma için bir şey diyemeyeceğim emin değilim ;DAma ekstra olarak insan bilincine sahip olurduk.

Özetlersek;etrafta ağaçtan ağaca atlayan bir pizzacı,saatte 70 km hızla koşan devriyeler ya da hırsızlar görebilirdik ;D
(Daha fazla bilgi ve kaynak için Spiderman,cat woman vb. süper kahramanlar serilerini inceleyebilirsiniz ;D ;D ;D)

'Hayvan iskeletine sahipsek2 diyecektim yanlış olmuş ,pardon ;)

o zaman hayvanlar ile insanlar birbirine karışırdı yaaa zaten şimdi baazı insanları zor ayırt ediyoz iskelette olsa idi çıkaramazdık ortalık perişan olurdu

''zaten şimdi baazı insanları zor ayırt ediyoz''

;D ;D ;DÇok iyiydi! ;)

bence hiç bir farkı olmazdı .bizi hayvanlardan ayıran iskeletimiz degilki .aklımız.iskeletimiz hayvanla aynı olsaydı görünüş olarak hayvanlara benzerdik .ama yine aklımız olduğu için biz onlardan farklı olurduk.ya hayvanlarında aklı olsaydı o zaman insanların hali nolurdu onu bilemem.hayvanların intikamı nasıl olurdu aceba?çevremizde bukadar hayvan düşmanı varken....

insanların iskeleti ile hayvanların iskeleti aynı olsaydı ne olurdu..

denge bozulurdu

maymuncularmı ki o hoca :)

arkadaşlara katılıyorum

spiderman'ler, kedi kızlar vs. devri yaşanırdı heralde
+

o zaman hayvanlar ile insanlar birbirine karışırdı yaaa zaten şimdi baazı insanları zor ayırt ediyoz iskelette olsa idi çıkaramazdık ortalık perişan olurdu

bir deli bir kuyuya bir taş atmış 40 akıllı çıkaramamış hesabı.....

[darwin teorisi desteklenmiş olurdu,sanki bu sorunun cevabı darwinizmle ilişkilendirilicek gibi ,diye düşünüyorum ::) ???

dördüncü sınıf sorusuyla bu kadar uğraşılır mı ya bırakın boşverin ;)
soran hoca bile bilmiyodur cevabını

iyiki aynı değil.aynı olmadığı halde bizi bukadar meşgul olduğumuza göre....

o soruyu soran hocanın bence geçmşte yaşadığı bişey var.. ;D öyle olsa biz insan onlarda hayvan olmazdı

Bir 4. sınıf çocuğuna Darwiniz mi aşılamaya çalışmak çok saçma olur. Bence öğretmenin asıl amacı başkadır.4 sınıf çocuğu hayvan deyince genelde omurgalı memeli hayvanları düşünür. Öğretmende o konuyla ilgili sormuştur büyük ihtimalle. Şöyle bir cevap olabilirdi her ne kadar sorunun üzerinden bayağı bir süre geçmiş olsa da insanlar hayvalardaki gibi bir iskelet sistemine sahip olsalardı. Dik duramazlardı ve iki ayaklarının üzerinde de yürüyemezlerdi.
Ben yine de öğretmenin istediği cevabı da merak ediyorum. Eğer deli_prof kardeşimiz cevaba ulaştıysa bize de ulaştırmasını rica ediyorum kendisinden. :)

HAYVAN DAN BİR FARKIMIZ OLMAZDI İNSAN OLMAZDIK

Genel Soru ve Cevaplar

MollaCami.Com