Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Geri Dönüşüm Kutusu'nu Yanlışlıkla Silen Arkadaşlar Buraya :)

Hiç başınıza geldi mi bilmiyorum, masaüstünüzdeki "Geri Dönüşüm Kutusu" nu boşaltayım derken sağ tıklayıp yanlışlıkla "sil" butonuna basmış olmanız. "Bunu nasıl yapacağım, formattan başka çaresi var mı?" diyorsanız alttaki adımları takip etmelisiniz...

"Başlat" menüsünden "Çalıştır" a "gpedit.msc" yazıp "Enter" diyorsunuz. Karşınıza "Grup İlkesi" başlıklı bir pencere çıkacak. Bu pencerenin sol bölmesinde "Bilgisayar Yapılandırması" ve "Kullanıcı Yapılandırması" olmak üzere iki ana başlık olacak.

Siz "Kullanıcı Yapılandırması" ana başlığı altındaki 3. başlık bulunan "Yönetim Şablonları" başlığını açıyorsunuz. Yine oradan açılan başlıklardan "Masaüstü" nü tıklıyorsunuz. Sağ tarafta çıkan seçenekler arasında "Geri Dönüşüm Kutusunu..." başlığını etkinleştirdiğinizde Geri dönüşüm Kutunuza kavuşacaksınız. ;)

"Üstteki açıklamayı denedim olmadı!" diyorsanız; alttaki adımları deneyin:

Herhangi bir klasör açın, mesela "Belgelerim"

Araçlar>Klasör Seçenekleri>Görünüm > Gizli Dosya ve Klasörler> Gizli Dosya ve Klasörleri Göster sonra Korunan İşletim Sistemi Dosyaları Gizle' yi kapatın (aktif halden kaldırın)

Sonra da (C klasöründeki) c:\$Recycle.Bin klasörüne girin. Silmiş olduğunuz klasör şeklindeki "Geri Dönüşüm Kutusu" nu seçip geriye kurtarın.

:)

:) teşekkurler teknolojiden anlıyorsun kardeş sağolasın..

bundan sonra bilgisayarla ilgili herhangi bir sıkıntımızda farukaktaş abimize gelicez o zaman ;D

:) teşekkurler teknolojiden anlıyorsun kardeş sağolasın..

hiç başıma gelmedi ama gelirsede başvurabilecegimiz bi mercii varmış ögrenmiş oldum ;D

Güvenip de bozmayın bilgisayarlarınızı, bilgisayar hakkında pek fazla bilgiye sahip değilim; yaşadığım sorunların çözümlerini sizlerle paylaşıyorum. :)

Güvenip de bozmayın bilgisayarlarınızı, bilgisayar hakkında pek fazla bilgiye sahip değilim; yaşadığım sorunların çözümlerini sizlerle paylaşıyorum. :)

tamam başüstüne ;D ;D

ben bilmem güvendik bi kere ;D

Bozulursa karışmam ;D

Sorun olduğunda yazarsınız, çözüm bulmaya çalışırız beraberce.. ;)

Bozulursa karışmam ;D

Sorun olduğunda yazarsınız, çözüm bulmaya çalışırız beraberce.. ;)
tamam inş sorun çıkmaz çıkarsada başvuracagımız yeri biliyoruz ;D

teşekkürler...

teşekkürler emeğine sağlık...

teşekkürler...

teşekkürler emeğine sağlık...

teşekkür.

benim başıma gelmedi ama silinirse ne olur acaba diye düşünmüştüm. öğrenmiş olduk :)

Bilgisayar Problemleri

MollaCami.Com