Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

5 Dakikada Ahir Zaman

5 dakika ahir zaman izle :'(

http://www.myvideo.de/watch/4122114/5_Dakikada_Ahir_Zaman

zaman o kadar hızlanmış ki...ahir zamanı 5 dakka da izleyebildik...
Rabbim sonumuzu hayr eylesin...
teşekkürler kardeşim...

-Resulullah (Sallallahû Aleyhi ve SellemVden işitmedin mi ki diyordu: «Altı şeyi geçmek (yani kurtulmak) için ölüme koşunuz .

1- Sefih insanların âmir olması.

2- Rezil insanların çok bulunması.

3- Hakem satışlarının olması.

4- Kanların hafife alınması.

5- Sıla-i rahimin kopukluğu.

6- Bâzı sarhoşlar ki Kur'an'ı çalgı edinirler. Dini bilgileri on­lardan az olduğu halde adam tutarlar idi, onları Kur'an'la eğlen-dirsin.

Hakim'in Hasandan rivayetine göre, şöyle demiştir:

Hakem bin Amir: «Ey veba beni al» dedi. Birisi ona

«Neden bunu söylüyorsun? Halbuki Rasûlullah (Sallallahû Aley­hi ve Sellem) Ben işittim ki:

«Sakın hiç biriniz ölümü istemesin» dedi. Hakem bin Amir t i «Sizin işittiğinizi ben de işittim. Fakat altı şeyi geçmek îstiyorum dedi.

— Hakem satışını.

— Rezillerin çokluğunu.

— Çocukların amirliğini.

— Kanların dökülmesini.

— Sıla-İ rahimin kopukluğunu.

— Bâzı sarhoşları ki, âhir zamanda Kurra olurlar, Kur'an'ı çalgı edinirler.»

Ibn i Sa'd, «Tabakat» adlı kitabında Habip bin Ebİ Füdale (Ra-diyallahu anh)'dan rivayetine göre-,

Ebû Hüreyre (Radiyaîlahu anh) sanki ölümü istiyormuş gibi. ondan bahsetti. Bâzı arkadaşları, «Sen Resulullah (Sallallahû Aleyhi Vesellem)'in «İyi-kötü hiç kimseye ölümü isteme yakışmaz, iyi ise iyiliğini arttırır, kötü ise vazgeçer.» sözünden sonra, nasıl Ölümü istersin dediler. Bunun üzerine Ebû Hüreyre:

«Ben nasıl ölümü istemeyeyim. Halbuki ben altı şeyin bana ye­tişeceğinden (ilişeceğinden) korkuyorum s

I- Günahları hafif görmek,

2- Hakem satışı,

3- Sıla i rahim kopukluğu,

4- Rezillerin çokluğu,

5- Bazı sarhoşlar ki Kur'an'ı çalgı edinir [1]

Taberani'nin Amr bin Absete (Radiyâllahu a&h)'dan, onun da Resûlulîah (Sallallahu Aleyhi ve SellenO'den rivayetine göre şöyle buyurmuştur:

«Ameline güvenmedikten sonra, kimse ölümü İstememeli!!. Eğer müslümanlar içinde altı hasleti görürseniz o zaman Ölümü isteyiniz. Eğer nefsiniz elinizde ise onu Ahirete gönderin...» (O hasletler de şunlardır) :

1- Kan dökmek,

2- Çocukların amir olması,

3- Rezillerin bol olması,

4- Sefihlerin amir olması,

5- Hakem satışlarının olması,

6- Kur'an'ı çalgı edinen sarhoşların bulunması...

Ebû Nuaym, îbn-i Mes'ud tRadiyallahü anh) 'dan rivayet ettiği­ne göre, Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle demiştir:

«Mümin ölümden başka hiç bir şeyi sevmeyecek hale gelmeyinceye kadar Deccal çıkmaz.

îbn-i Ebû Dünya. Süfyan (Radiyâllahu anh) 'dan rivayetine göre:

İnsanların başına Öyle bir zaman gelecek ki, ölüm o zamanın kurralarına (âlimlerine) kızıl altından daha sevimli olacak.

Ebû Hüreyre (Radiyalahu anh'dan rivayet edildiğine göre Rasûlullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurmuştur:

«Yakındır ki, mümin için ölüm, içtiği soğuk bal şerbetinden da­ha sevimli olur.»

(Kabir Alemi,Celaleddin Es-Suyuti)

Ya Rabbi! Ahir zamanın en dehşetli dönemlerinin içinde bulunuyoruz...Rasul-i Ekrem(asm)'ın sözlerine gönülden bağlı güzide sahabeleri;altı şeyi geçmek için(kurtulmak için) ölüme koşmak istemişler.Ya bizler Rabbim!
Altı yüz günah çemberiyle kuşatılmışız...Üstelik ölüme de hazır değiliz...

katkın için tşklr mukallid kardeşim

Rica ederim kardeşim.

Ahir zamanının en dehşetli dönemleri içinde yaşadığımızı; daima gündemde tutmak lazım,zira;inandığı gibi yaşamıyorsa yaşadığı gibi inanmaya başlıyor...Allah(cc) cümlemizi korusun...

bize biçilen ömür müddetini allah yolunda en iyi şekilde değerlendirmek ümüdiyle
selam ve dua ile

Allah cc razı olsun.

Gerçekten görmek isteyene,o kadar çok ibretler varki,saymakla bitmez çoğu çıkmış olan Ahir zaman alametleri,bizlerede çok mesajlar veriyor,Allah cc. rızasından ayırmasın.

Anlayana sivrisnek saz,anlamayana davul zurna az.

Allah cc. emanet olunuz selam ve dua ile.

bize biçilen ömür müddetini allah yolunda en iyi şekilde değerlendirmek ümüdiyle
selam ve dua ile
paylaşım için teşekkürler

rica ederim ;)

ecmain olsun mustafa kardeşim

Youtube Videolar

MollaCami.Com