Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Kelime-i Tevhid Hatmi

Selamün aleyküm arkadaslar
Her ay düzenli Kuran-i Kerim ve Yasin-i serif hatimlerimiz yapilmakta..bu hatimlerimize ilaveten kelimei tevhid hatmide yapalim diye gelen yogun istek üzerine kelime-i tevhid hatminide baslatiyoruz..

Kelime-i tevhidin fazileti ve hatmi hususunda dikkat edilecekler, nasil okunmali adedi vs gibi detayli bilgileri ücharfbesnokta kardesimiz bizimle paylasmisti..hatmimize baslamadan evvel önce bunlari hatirlamakta faide var

Peygamber (s.a.v.)
Yeryüzü ve gökler terazinin bir kefesine, bu mübârek kelime de diğer kefesine konulsa, elbette bu kelime ağır gelirdi burmuşlardır.

Ebu Hüreyre (ra) dan rivaten
Rasülullah (s.a.v) İman’ınızı tazeleyiniz buyurdu. Ya rasülellah ! İmanımızı nasıl tazeleyeceğiz denildi? lâ ilâhe illallah’ı çok söyleyiniz.buyurdu.
Ebu Hüreyre (r.a) dan rivaten
Allah’ü Teala’nın arşın önünde nurdan bir direği vardır. Kul Lâ ilâhe illallah deyince bu direk titrer. Allahü Teala sakin ol deyince, direk Lâ ilâhe illallah diyeni bağışlamadığın müddetçe nasıl sakin olurum der Bunun üzerine Allahü Teala Onu bağışladım buyurur direkde sakinleşir.
Lâ ilâhe illâ`llâh kudsi kelimesi afaki alemde nefislerdeki kötü duyguları silmek içindir. Nefsin temizlenmesinde son derece faidelidir. Büyükler nefsi temizlemek için bu kelimei muazzamayı kurtuluş yolu olarak seçmişlerdir.
Ne zaman nefse azgınlık gelip ahdi bozmak istese , bu bu kelimeyi hatırlayıp imanı yenilemek lazımdır.
Şeyh Ebu Rebi el Maliki şöyle anlatır.
bir gün bir ziyafet için bir sofra kurulmuştu. yemek yerken, baktım bir genç, yemek yemeden üzüntülü bir şekilde oturuyordu. Sebebini sordum Ne oldu, bir derdin mi var? Hasta misin bir yerin mi ağrıyor falan diyenlere genç dedi ki Annem’i cehennem’de yandığını gördüm dedi ve ağlamaya başladı ve müteessir olduğunu söyledi. Bende o gence dedim ki (daha önce den okumuş olduğum) yetmiş 70 bin kelime-i Tevhidin sevabını, hemen hediye ettim dedim.Biraz sonra o ufku açık genç Allah’a hamdolsun deyip cehennemden kurtulduğunu söyledi. Ve yemek yemeğe başlamış.
Yetmiş 70 bin kere kelime-i tevhidi okuyan veya okuyup baskasina hediye edildigi takdirde cehennem azabından kurtuluşuna sebeb olur. Hadis-i şerifi aklıma geldi, okudum ve Hadisin doğruluğuna inandım demiştir.

Silsile-i Saadetten Ebul faruk Hz.leride hatim adedi hakkinda “Bunun 70.000 değil, 72.000 okunması lazım geldiği”ni, ısrarla nakletmektedir.
Hadis-i Şerif’lerden de anlaşıldığı gibi
Kelime-i Tevhid okuyan cennete gidecek ve Allah’ın lutfuna erecektir. Yetmiş 70 bin kelime-i Tevhid okumak için Allah’ın dostu ve ehli olan muhteremlerce mâlumdur. Hatta halkımız arasında da Yetmiş 70 bin kelime-i Tevhidi okumak meşhurdur ki buralara dayanmaktadır.
Bu gencin keşfi doğrudur, bu hususta Peygamberimiz’den de rivayetler vardır. Kim Yetmiş 70.000 tevhidi kendi için veya bir başkası için okursa, bunun faydası tam hasıl olur buyurdu.

Maneviyat büyüklerinden Sadeddîn-i Ferganî hazretleri demiştir ki,
Ölmüşlerin arkasından Yetmiş 70.000 kelime-i tevhid okunup, onların ruhlarına hediye edilirse, bu ölüler için verilen sadakaların en hayırlısıdır. Eğer bir kişinin ruhuna bir kimse veya bir kaç insan bir araya toplanıp, Yetmiş 70.000 tevhid okuyarak gönderirlerse Allah’ın izniyle ve kelime-i tevhidin şefaatiyle o kimse cehennem azabından kurtulur buyrulmuştur.
Allah-u Teala hazretleri cümlemizi ve cümle ümmet-i Mukammed’i Son nefes ve son nefes de dahil Kelime-i tevhid üzere Ahirete intikal eden kullarından eylesin. Amin, Amin, Amin….
(mollacami.net//ücharfbeşnokta )
[/b][/color][/font][/size]

http://www.mollacami.net/forum/index.php/topic,18954.0.html

Hatime istirak edecek kardeslerimiz aldiklari ve okuduklari miktari buraya yazarlarsa o sekilde devam edilir..
Rabbim yapilan tüm hatimlerimizi indi ilahisinde husnü kabul ile kabul eylesin..

haydi bismillah

benim okunmus 1000adet vardi

allah kabul etsin kardeşim iyi düşünmüşsünüz

benimde 4 bin vardı okunmuş

okunmuş olurmu.bu yeni bir hatim zannedersem.bir açıklık gelse.?

okunmuş ama bir hatme dahil olmamış bence zararı olmaz ??? ???

1000 de benden olsun

RABBİM KABUL BUYURSUN..

toplu olarakmı tek tek mi olucak ben tek yada çif olarak yazılır sayı düşülür diyodum

Lâ ilâhe illâ`llâh

okunmuş olurmu.bu yeni bir hatim zannedersem.bir açıklık gelse.?

duasi sonradan yapilir bir mahsuru yoktur hatimlerin duasi herzaman yapilir
bende 1000...

dün yoktum mollada yeni gördüm can kardeşler...
bismillah inşaallah...1000 diyelim...Rabbim kabul buyursun...

hanimaga.....1000
elbistanlı......4000
hak yolcusu..1000
karanfil........1000
neyzen.lal....1000

benden 5000 daha ;D ;D ;D ;D

bende 1000 tane almak isterim simdilik kardeslerim
allah sizlerden razi olsun

1000 mekkeye
1000 medineye
1000 de merkeze olsun

bizden

Bende 2000 tane alayım.

Allah (c.c) hatimlerimizi ve ibadetlerimizi kabul buyursun.

hanimaga.....1000
elbistanlı......4000
hak yolcusu..1000
karanfil........1000
neyzen.lal....1000
elbistanlı......5000
kocaklar.......1000
medineli.......3000
verdi ebyaz...2000

toplam...19000 Allahın izniyle

1000 de benden olsun

1000 de benden olsun