Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

ANNEM ORADA NE YAPAR

ANNEMİ 3 AY ÖNCE KAYBETTİM.HEP RUYAMDA GÖRUYORUM. KIM GORSE AYNI SEKILDE YEMEK YAPARKEN GORUYORLARMIŞ. ACABA BUNUNA ANLAMI NE DEMEK. ÇÜNKÜ ANNEM YAŞADIĞI MÜDDETÇE SOFRASI HEP YERDE OLAN BIR KADINDI. ONUN ETKISINDE MI KALIYORUM DESEM AMA HERKES MI AYNI SEKILDE GÖRÜR.BİR BİR YORUMUNUZ VARSA BEKLIYORUM LÜTFEN

Öncelikle başınız sağolsun, Allah sabır versin kardeşim...Bu vesile ile hoşgeldiniz diyelim
İnsan yaratılışı itibariyle, uyurken uyanıkmış gibi bazı olaylar yaşar. Bunlar ya gündüzleyin uyanık olduğu sırada etkisinde kaldığı hususlar olabilir veya bir hikmete dayalı olarak görülen rüyalardır. Bunlar gerek sadık rüya olsun gerek edğas olsun bu iki çeşit rüya hakkında bilgi vermektedir Allah Teâlâ, insanların Levh-i Mahfuz'daki durumlarını bilen bir grup meleği rüya işiyle görevlendirmiştir. Görevli melek Levh-i Mahfuz'dan aldığı durumları bir takım olaylar ve şekiller haline sokarak ilgili insanın rüyasında kalbine yerleştirir; ki o kimse için bir müjde veya uyarı ya da kınama değerinde olsun. Böylece hikmetli, yararlı veya sakındırıcı bir faaliyet gösterilmiş olur. İlgili melek bu gayret içinde iken, şeytan da insana karşı duyduğu kin ve husumetten dolayı onu uyanık iken rahat bırakmak istemediği gibi, uyku âleminde de rahat bırakmak istemez. Ona bir takım hile ve tuzaklar kurmaktan geri durmaz. Şeytan, insanın rüyasını ifsad etmek üzere ya onu gördüğü rüya hususunda yanıltmak ister veya rüyasından gâfil olmasını sağlamaya çalışır. Birde rüyanın ne vakitte , hangi vakitte görüldüğü önemlidir...Mesela seher vaktinde yapılar dualar sadıktır buyurmaktadır efendimz (sav) Bu vesile ile şu an için size tavsiyemiz 1 Fâtiha, 11 İhlâs-ı şerîf okunup, Resûlüllah Efendimize hediye etmenizdir. (ihya.org)

Genel Soru ve Cevaplar

MollaCami.Com