Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

ALLAH\\\'I ANMANIN FAZİLETİ

Bir hadis-i şerif'te "Lailahe İllallah"kelimesini zikretmenin faziletini Allah’ın Resulü şöyle açıklıyor. "Kulun yaptığı her iyilik kıyamet günü teraziye konur. Yalnız "Lailahe İllallah"kelimesi konmaz. Eğer onu teraziye koysalar, yedi kat gökten, yerden ve onun içindekilerden ağır gelir."(Taberani)

ALLAH\\\'I ANMANIN FAZİLETİ
Bütün ibadetlerin özü ve aslı Allahu Teala’yı anmak ve O’nu hatırlamaktır. Allah (c.c.)’ın bize farz kıldığı ibadetlerin tümünün özünde Allah’ın daha iyi bir şekilde anılması vardır.

Resulullah Efendimiz şöyle buyurdu:

"Allahu Teala dedi ki: Kullarım beni zikredip, dudaklarını benim için kıpırdattığı müddetçe ben kulumla beraberim. Kulum tenha biryerde beni zikrederse, ben de onu kendi zatımla anarım. Cemaatte andığı vakit, ben de onun bulunduğu cemaatten daha iyi bir cemaatte onu anarım. Kulum bana bir karış yaklaşırsa ben ona bir arşın yaklaşırım. Kulum bana yürüyerek gelirse ben ona doğru koşarım, yani isteklerine süratle icabet ederim." (Buhari)

"Amellerinizin en hayırlısını, Allah katında en makbulünü ve derecelerinizi en çok yükseltecek olanını, altın ve gümüş infak etmekten daha değerli, düşman karşısında ölmekten yada öldürülmekten daha hayırlısını size bildireyim mi? Daima Allah’ı zikretmektir." (Tirmizi)

Allah razı olsun meyymune bizlerle böyle güzel bir paylaşım yaptığın için

Allah razı olsun kardeşim... Rabbim her daim kendini zikr eden kullarından eylesin...

ecmain...inşaallah,: sifa ,karasevdam kardeşim okuduğunuz için teşekkür ederim

Rabbim gönüllerimizi sevdasıyla coştursun...
dilimizi zikriyle hem dem kılsın...

meymune başlıklı bi yazı olunca mutlak güzel....
emeğinize sağlık....

Rabbim gönüllerimizi sevdasıyla coştursun...
dilimizi zikriyle hem dem kılsın...

meymune başlıklı bi yazı olunca mutlak güzel....
emeğinize sağlık....

Ayyy Allah razı olsun kardeşim :-[konular faideli ve güzel olunca oluyor yoksa benden değil benim güzel kardeşim

Fıkıh - İlmihal

MollaCami.Com