Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Gariban Dershane

arkadaşlar dershanemiz çok gariban bir köşede terkedilmiş kaldı. :'(biz mezun olalı uzuuuun seneler geçtiği için bilgilerimizin üzeri külleniyor . Bilgileri taze olan arkadaşlarımız bi zahmet dersane bölümünü canlandırıverselerde içimiz ferahlasa, istifade etsek .Burada dersler tekrarlandığında kursuma dönmüş gibi oluyorum mesela kelime filan sorsak birbirimize iyi olmazmı?

çok isabetli bir düşünce olmuş.biz de pratik yapmış oluruz.ilk soru benden olsun.Salât ne kelime olur??

zehabun vezninde masdar mı aceb .benim küllerin alevlenmesi biraz uzun sürecek galiba...

bize imtihanda sormuşlardı zaten illaki çözmediğimiz yerlerden sorarlar :) ama şimdi iyi ezberledim ne malum bize de sorulur falan ;) salât sülasi mezidün fihi rubainin 2.babı olan tefıl babından 2.masdar olup sallâ ,yüsallii,tasliyeten veSALâTEN olarak tasrif olunur.sülasisi salâa olup aksamı seba dan nakısa girer.

s.a. ??? ???benim çıktıgım 10 sene oldu.bu bölüm de bana çooook iyi oldu.baya unutmuşum.inş işe yarar

s.a. ??? ???benim çıktıgım 10 sene oldu.bu bölüm de bana çooook iyi oldu.baya unutmuşum.inş işe yarar

a.s kardeşim hoşgeldiniz :)
unuttuklarımızı burda yazıp sorarsak diger arkadaslarımız cevaplayacaktır.bu şekilde hepbirlikte hatırlamış oluruz ;)

benden daha deyişik bir iki kelime lahmacun,tahta çivi,çikolata
küçükken bize sorulmuştu

lahmacun aslında lahmü acin imiş.etli ekmek anlamında.galatlaşmış lahmacun olmuş.
çikolata bakkal babından ikinci raf birinci kutu.
tahta çivi kalimenin aslı haceve ,iftial babından ihteceve yahtecivu, fiili müzari müfret müennes gaibe
yahtecivü yahtecivani yahtecivüne tahtacivi

talebeliğn en vazgeçilmez sorularu altın bina mikser ne kelime olur

hadi bakalım sitenin adı MOLLACAMİ ne kelime olur

ben kolay bişey sorcam LESTÜM ne keleme olur

ben talebelikten çıkalı 3 sene oldu sizlere pratik yaptırabilirim

ben talebelikten çıkalı 3 sene oldu sizlere pratik yaptırabilirim

çok güzel kardeşim desenize ilimleriniz daha taze ;)

sarf nahiv ilimleri bölümümüzde kelime sorma kelime cekme ve diger kitaplarımız için başlıklar mevcut ordan derse başlayalım ohalde ;)

4 gözle bekliyoruz kardeşim :)

aslında çok isterim ama internede her zaman giremiyorum girdigim zaman dediklerinizi dikkate alırım inşallah güzel şeyler çıkar tavsiyeniz için çok sagolun

talebeyken en başarılı oldugum ve çok sevdigim şey kelime bulmakdı.bulamadıgımız kelimeleri masdar çukurlarından birine benzetirdik.

t.a en çok sorulan kelime lümtünneni.bende size soruyum ne kelime olur LÜMTÜNNENİ

Müzakere

MollaCami.Com