Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

DÜNYANIN SONUMU GELİYOR?

ÇOCUKLARA YÖNELİK ŞİDDETTİN ARTMASI..TV DE İZLEDİĞİM KADARIYLA ŞİDDET OLAYLARINDA ÇOK FAZLA ARTIŞ VAR...
DÜNYANIN SONUMU GELİYOR ...?

Allah(cc)sonumuzu hayır eylesin..

insanlar çoğaldıkça olaylar çoğalıyor.medyada yansıması nedeniyle daha fazla göz önünde olması...dünyanın sonu anlamına gelmez.....imam-ı rabbani evlatları var oldukça

İsterdim ki,güzel yaşasın insanlar,
Yalan hile aldatmacalar olmadan,
Ve isterdim ki dünya cennet olsun,
Çocuklar hep gülsün..
Gözlerde acı ve korku yerine
Mutluluk olsun..
Sevinçler olsun..
Dünya huzurlu ..
Yaşanılabilen yer olsun..

İsterdim ki,güzel yaşasın insanlar,
Yalan hile aldatmacalar olmadan,
Ve isterdim ki dünya cennet olsun,
Çocuklar hep gülsün..
Gözlerde acı ve korku yerine
Mutluluk olsun..
Sevinçler olsun..
Dünya huzurlu ..
Yaşanılabilen yer olsun..
ateşsiz su olmaz kıymet bilinsin diye ,diken olmaksızın gül sevilmez,cehennem olmadan cennet sevilmez; günah olmadan sevaba varılmaz,çirkin güzeli aratır, insanlar anlasın

Zaten geldi kardeşim dünyayı sonu. Ne bekliyosunuz bırakında bizim sonumuz gelmesin

insanlar çoğaldıkça olaylar çoğalıyor.medyada yansıması nedeniyle daha fazla göz önünde olması...dünyanın sonu anlamına gelmez.....imam-ı rabbani evlatları var oldukça

evet bu konu hakkındaki en doğru yorum....

Bir son ki ...
Sonu mechul...
Bir yol ki ..
Sonu mechul..
Bakalım ,hayat bize daha neler sunacak..!

biz elimizden geldiğince düzgün yaşamaya çalışalım . çocuklarımıza ve çevremizdekilere örnek olabilirsek her şey in daha iyi olacağına inananın

Allah(cc)sonumuzu hayır eylesin..
Aminn kardeşim

daha insanların görecekleri çokk şeyler var ,,daha ne ki..

dünyanın sonunun gelip gelmediğini ALLAH(C.C) bilir ben ahir zamanı yaşadığımızı ve kıyamet alametlerinin gerçekleştiğini düşünüyorum ama tabii ne zaman kopacağını yalnız ALLAH(C.C) bilir

Yalnız şu da var ki, eskiden bir annein evladına kıyması ya da evladın anneye elini kaldırması, yakın akrabaya yan gözle bakılması dahi halk arasında çok tepki görürken artık olaylar TV'de işlene işlene insanların da ruhuna işlemeye başladı.İnsanlar dizilerden cesaret alıyor ve gerçek hayatta yaşanan bu katletmeleri, kardeşinin namusuna göz dikip kendince hayata meydan okuyan insanları gördükçe de sanırım farkında olmadan herşeye alışıyor.Yakında herşey normal olarak algılayacak konuma gelinecek sanırım. Sabahaları bazı programlar var kızı evden kaçan, yakını öldürülenlerin çıkıp olayı anlattıkları. Rastladınız mı bilmiyorum ama ben sakıncalı görüyorum.

tabikide hepinize katılıyorum bu sonu allahu teala bılır fakat bende su son gunlerde kendıme hep soruyorum ve tartısıyorum tv lere baktıgınızda o kadar uzaklasmayın hatta bı cıkın sokaga baktıgınızda ınsanlar artık ne turde bı degısım ıcıne gırdıler genler bozuldu akrabalar bırbırıne artık farklı gözle bakıyor artık herkez herşeye olur gozuyle bakıyor namus şeref utanma gıbı kavramlar çoktan benliğini yitirdi bu zına kapkaç ınsan oldurme vs kotu durumların aslında baş sebebı ınsanların allahımızdan korkularının azalması baş sebeb bu bence peygamber efendımızın bıze emanet ettıgı guzel ahlaktan artık eser yok tvlerdekı dızıler ahlaksızlastı ınsanlar bayanlar artık sokakta yurumesını bılmıyor en son kı patlak veren olay siirttekı tecavuz olayları ınsanın kanını donduruyor gercekten ıkı tur ınsan var bırı allah korkusuyla yasıyıp olumu dusunen dıgerıde bunları unutup ziyan eden gün gectıkce dınımızden adetlerımızden uzaklasır olduk allahım sonumuzu hayır etsın ama gercektende dunyanın sonu hıç iyiye gitmıyor kimbilir bu olanlar yaradanın nasıl gücüne gidiyor allahım bizlere acısın

peygamber efendimizie sormuşlar; kıyamet ne zaman.... hazır mısın? buyurmuş.

daha neler görüp neler yaşıcaz kim bilir

mevlam yar ve yardımcımız olsun :'(

Genel Soru ve Cevaplar

MollaCami.Com