Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

SEVGİ DİYE BİR ŞEY

SEVGİ DİYE BİR ŞEY

Serpil,sabah kalkar kalkmaz,her gün yaptığı gibi,önce pencereleri açıp evi havalandırdı.Salonun penceresini açarken sabah kahvesinden dönen komşularını gördü.''Ne zaman uyanırlar,ev işlerini bitirirde kahve içmeye giderler aklım almıyor.''dedi kendi kendine.Çocuklarına birer bardak süt verdikden sonra kapıdan gazetesini alıp çekyata uzandı ve okumaya başladı.Her gün beğenerek okuduğu köşe yazarının yazılarının olduğu sayfayı açtığında,onun köşesinde kendi yazısının yayınlandığını görünce heyecanlandı.Yazar,bir hafta önce evlilik konusunu işleyeceğini,okuyuculardanda evlilikleriyle ilgili anılarını göndermelerini istemişti.Serpil o gün yazıp göndermişti .Fakat o kadar çabuk yayınlanacağını tahmin etmiyordu.

Heyecanlıydı,hemen yazısını okumaya başladı....

Herkese merhaba!

Ben sevgiyi kocamdan öğrendim.Genç kızken,sevgi sadece Türk filmlerinde olur zannederdim.Bizim evde sevginin adı sanı olmazdı.Birbirimizi severmiydik,sevmez miydik hiç düşünmedim.Annemin ve babamın kavgalarına defalarca şahid oldum ama birbirlerini sevdiklerini gösterecek bir işarete hiç tanık olmadım.Sevgi deyince aklıma sadece babamın bahcede besleyip büyüttüğü köpeği geliyor.Babam köpeği okşar,sever,onunla oyunlar oynar,konuşur,ona güzel sözler söylerdi.Köpeğine söylediği güzel sözlerden hiçbirini bize söylemedi.Annem ise ayrı bir alemdi.Ya temizlik yapar,ya gezmeye giderdi.Bizi severmiydi bilmiyorum ama sevgisini bize hiç göstermedide söylemedide.Evi kirlettiğimizde veya kavga ettiğimizde bize çok kızardı.Belki haklıydı.Çünkü dört kardeştik ve birbirimizle çok kavga ederdik.
Ailemin seçtiği kişi ile evlendim.Evlilikten hiçbir beklentim yoktu.Evliliği annemlerinki gibi bir şey zannediyordum;evlenince ev temizlersin,yemek yaparsın,çocuk doğurursun,arada bir kocanla kavga edersin.Bir gün mutlu,birgün mutsuz yaşayıp gidersin.Evlilik böyle bir şey herhalde diye düşünüyordum.
Evlendiğim gün eşim beni gelinliğin içinde uzun uzun süzmüş,''Ne kadar güzelsin!''demişti.
Daha önce hiç kimse bana güzel olduğumu söylememişti.Çokda güzel olduğumu zannetmiyordum ama onun bana güzel olduğumu söylemesi içimi kıpır kıpır etti.O gün duyduğum güzel söz daha sonra duyacağım güzel sözlerin sadece başlangıcıymış.Eşim bana her fırsatta iltifat eder,beni sevdiğini söyler.Bana sevginin sadece filmlerde değil gerçek hayattada olduğunu gösterdi.Eşimle çok güzel anılarımız var,beni en çok etkileyip mutlu eden anımı sizinle paylaşacağım.
İlk çocuğumun doğumundan iki ay sonraydı.Kontrol için doktoruma gittiğimde hamileliğimde karnımda oluşan çatlakların ne zaman geçeceğini ve doğumdan sonra kalan göbeğimin nasıl eriyeceğini sordum.Doktorum''Estetik ameliyat olmadıkca o çatlaklar geçmez,jimnastikle göbeğiniz biraz erir ama hamilelikden önceki haline gelmez.Ancak kendinizi estetik cerrahın ve bir güzellik uzmanının eline bırakırsanız eski halinize dönebilirsiniz.''dedi.Nerde bizde o kadar para.
Başımdan aşağı kaynar sular döküldü desem abartı olmaz.Akşam eşimle konuşana kadar üzüntümden kendi kendimi yedim.Akşam eşim canımın sıkkın olduğunu fark edince neler olduğunu sordu.Ona doktorun söylediklerini anlattım.
''Bazı kadınlar doğum yaptıktan sonra kocalarının onları beğenmediğini söylüyorlar.Beni yine eskisi gibi sevecek ve beğenecekmisin?''diye sordum.O bana''Ben seni karnın dümdüz diye sevmedimki,şimdi göbeğin var diye sevmekden vaz geçeyim.Hem karnındaki çizikler ve göbeğin beni kesinlikle rahatsız etmediği gibi hoşuma gidiyor.Artık bir annesin,ikimizin parçasını taşıdın ve o izler bana bunu hatırlatıyor.''dedi.Eşimin sözleri bütün üzüntümü giderdi.
Doğum yapmamın üzerinden on yıl geçti.Bu arada bir bebeğimiz daha oldu.Eşimle birbirimize olan sevgimiz kesinlikle azalmadı.Geçenlerde,genç kızken çekilmiş resimlerime bakıyordum.Kendimi çok çirkin buldum.Birde yakınlarda çekilmiş resmimi koydum.Şimdiki halimi çok güzel buldum.Şunu anladımki,sevgisizlik güzel bir kadını çirkinleştirebilir,sevgide çirkin bir kadını güzelleştirir.Sevgi sihirli bir deynek gibi,değdiği her şeyi güzelleştiriyor.Bana sevgiyi öğrettiği için eşime herkesin huzurunda teşekkür ediyorum.
Bütün okuyuculara sevgi dolu,mutlu günler dilerim.

ALINTIDIR[code][/code]

Sevgi diye bir şey var olduğunda çok güzel bir şey oluyormuş :)

Paylaşım için teşekkürler...

Sevgi diye bir şey var olduğunda çok güzel bir şey oluyormuş :)

Paylaşım için teşekkürler...

cok guzel bir yazi...

Eline,yüreğine,emeğine sağlık.Gerçekten çok güzel bir yazı.Paylaşım için teşekkürlerr...

beğenmenize sevindim okuyan gözlerinize sağlık kardelen54 londoner ve e.durgun kardeşlerim :)

Paylasim icin tesekkurler....

çok güzel bir yazı,sevmesini bilirse insan sevgi o kadar sonsuz bişiyki...
bu güzel paylaşım için tşkkrlr...

çok güzel bir yazı,sevmesini bilirse insan sevgi o kadar sonsuz bişiyki...
bu güzel paylaşım için tşkkrlr...

okuyan gözlerinize sağlık sevgili leyya ve yusuf furkan kardeşlerim :)

Hoştu...TeşekkürLer.İmzanızda iyi ßir örnekLe tamamLamış ßu konuyu;

''Hayat bir fincan kahve gibidir;bazen acı,bazen tatlı olur.Önemli olan kahvenin tadı değil kiminle birlikte içtiğinizdir.''

Teşekkürler efsun karedeşim okuyan gözlerinize sağlık :)

Aile ve Çocuk

MollaCami.Com