Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

pc trojen mı dolu?

nette bir konu hakkında bilgi ararken şu yazı dikkatımı cektı bende uyguladım ama gordugum kadarıyla pc ım trojen dolu cıktı :o yazıda şöle denılıyordu;

şimdi bakalım pc mizde trojan varmı? Başlat / Bul / Dosyalar ve Klasörler yolunu izleyin ve açılan pencerede Ad kutucuğuna *.exe yazın ve entere basın. Şimdi pcmizde ne kadar exe uzantılı dosya varsa görüyoruz. Tabi trojanda exe uzantılı olduğu için onu da göreceğiz. Peki dosyanın trojan olup olmadığını nasıl anlayacaksınız. Şöyle;Meşale resimli bir simge varsa bu NetBus denen programın simgesidir. Birde boş bir exe dosyası olabilir yani simgesiz bir exe . Buda Bo trojanının dosyasıdır.

simgesiz dosyadan kasıt içi boş beyaz bir kutu yanı normalde yukleme yaptıgımızda install kutusu gıbı mıi?

Muhakkak daha ıyı anlayanlar daha dataylı bılgılendıreceklerdır ama bu olayın üzerine vırus taraması yaptınız mı ?

vırus koruma programıyla taratırsanız trojen olup olmadıgı ortaya cıkacaktır.

o değil kardeşim hiç simge olmaması lazım
virüs programı ile yada freewall programlarla tarattırın.

freewall programı olarak spyware doctor kullanabilirsin..
virüs programı kaspersky iyidir..

paki bu spyware doctor olursa pc mizde anti wirüs tarayıcısna gerek varmı

birde spoybt denen program nasıl sizce tavsiye edermisiniz

bunların hepsi ayrı ayrı işi mi görüyor..

spyware güvenlik duvarı kardeşim.. virüs kontrolu yapanı olursa gerek yok ama bir virüs proğramı ile birlikte olsa iyi olur...
spybot kullanmadım kardeşim.. şimdi yeni kurdum denemek için 28118 dosya gösterdi
galiba internet dosyalarını da boşaltıyor..

evet ben bir kaç senedir spoybot kullanıyorum

sizin dediğinizide spyware doctor yükledim kurdum pc mi tarattım 15 tane böcek düşük ve orta ayarda birde trojen buldu...
çok tteşekkür ederim sağolun sayenizde pc miz azda olsa soluk alıcak

tabiki RABBİM sizi bize yollayan RABBİME DE sosuz hamdu senaları unutmamız lazım:))

evet kardeşim onu unutmamak lazım
Rabbim dilerse size yardımcı olabilirim benim elimde değil ben sadece vesileyim o kadar

iyi ozaman korkmama gerek kalmadı :) ben nod kullanıyorum ama dedıgız gıbı kaspersky daha iyiyiyse onu yukleyım. bana lınkte yardımcı olursanız sevınırım

Kaspersky 7.0 türkçe deneme sürüm

http://rapidshare.com/files/151083552/kav7.0.0.125tr.rar.html

teşekkur ederim zambak ama nıye deneme surumu ???

orjınal olabılmesı ıcın antıvırus programını satın almamız gerekıyor kardesım.

internetten ındırılenler deneme sürüm oluyor ;)

;)

Kaspersky Indırdıkten sonra, kurmadan once dıger antıvırus programınızı kaldırmayı unutmayın kardesım ;)

;)

Zambak kardeşimin verdiği linkten programı yükledim yalnız veritabanı kullanılmıyor diyor bu nedemek nasıl halledebilirim? :-\

veritabanını güncellemelisin kardeşim..

Bilgisayar Problemleri

MollaCami.Com