Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Eve Geldiniz Veeee

Dövmek,şiddet uygulamak çözüm getirmeyecek

Burdaki bıcırların yaptığı yaşları itibariyle pek farkında değiller zarar verdiklerinin.
Ama yinede yaşları küçükte olsa akılları başlarına gelsin diye onları bir güzel yıkadıktan sonra ellerine temizlik malzemelerini verip onlara temizletmek.Tabi yapabildiklerince yoksa onların temmizliyemiyecekleri zaten belli.

Amaç verdikleri zararın zorluğunu tatmalarını sağlamak.Ondan sonra böyle bir şey yapmamak için çaba sarfediceklerdir.

Ve tabi pozisyonu farklı olan çocuklarda verdikleri zararın farkında olmayabiliyorlar.
Oyun zannedip yaramazlığın tadını çıkarıyorlar.

Zihinsel engelli bireye bakan biri olarak çok anım var.Hangi birini anlatsam.
Ve ömür boyu da bakıcak olduğumdan daha çok anım olacak gibi görünüyor.

Benimki derin mevzu yapıcak şey sabır ve metanet. :'(

Asude kardeşim çok üzüldüm :'(
Rabbim her konuda yar ve yardımcın olsun inşaallah...
mükafatını bol bol ihsan eylesin :)

paylaşım için teşekkürler.

heralde ben sinir krizi geçirirdim... >:(ayrıca çocukları birinin benim gözümün önünden alması iyi olur...!

Söz gümüşse, suküt altındandır.
Bende de hafif bi çocuk ruhluluk var; ya hallerine gülerdim yada aynı maskaralıkları onlar gibi ben de yapardım. :)
Mevzu çocuksa insan her nekadar sinirlense de, kıyamıyor. :)

Söz gümüşse, suküt altındandır'da valla iyi düşüneyim diyorum ama ı-ıh boya bu çıkmazda nasıl iyimser olunur ;)

Söz gümüşse, suküt altındandır'da valla iyi düşüneyim diyorum ama ı-ıh boya bu çıkmazda nasıl iyimser olunur ;)

Aslında ben de öyle iyimser birisi değilimdir. Hatta epey sinirli biriyim. Ama çocuklara karşı ayrı bir hassasiyetim var. :)
Yapılacak olan tek şey; sabır. :)
Hepimiz çocuktuk, hepimizin yaramazlıkları oldu ama gelip geçiyo. Çocukluk bir daha ele geçmiyo maalesef.
Bırakalım da istediklerini yapsınlar. :)

Aslında ben de öyle iyimser birisi değilimdir. Hatta epey sinirli biriyim. Ama çocuklara karşı ayrı bir hassasiyetim var. :)
Yapılacak olan tek şey; sabır. :)
Hepimiz çocuktuk, hepimizin yaramazlıkları oldu ama gelip geçiyo. Çocukluk bir daha ele geçmiyo maalesef.
Bırakalım da istediklerini yapsınlar. :)

Bir an için firdevs27 kardeşimin yanında çocuk olmak istedim. ;D
Senin şu gıcır gıcır yeni pc'yi yağlı boyayla boyasam, çocuk olsamda... ;D ::) 8)

Senin şu gıcır gıcır yeni pc'yi yağlı boyayla boyasam, çocuk olsamda... ;D ::) 8)

ben de bende ;D

De get çocuk değilsin; gebertirim deli damarımı attırma. ;D

Ama merak etme kardeşim hakkından geliyor. Okuma yazmayı yeni öğreniyor, kalemi aldımı eline heryere harf yazıyor, çizip karalıyor. Ne yapalım alıştık yaramazlıklarına. :)

ben de bende ;D

Çocuklara olan hassasiyetim büyükler için geçerli değil. ;D

[img width=600 height=450]http://img502.imageshack.us/img502/7137/foto0318be1.jpg[/img]

peki uyaninca bununla karsilassaniz ;D :'( ;D

Ben bununla karşılaştım.Dedimya anılarım bitmez.
Şimdilik çözümü,sakıncalı bulduğum kapıları kilitlemekle buldum.

Ben bununla karşılaştım.Dedimya anılarım bitmez.
Şimdilik çözümü,sakıncalı bulduğum kapıları kilitlemekle buldum.

Bazen kilitlerde çözümsüz kalıyor. :D

Kendimden biliyorum. Ben de küçükken böyle muzurdumda. ;D

Allah c.c. evlâdını sana bağışlasın Tuğba; Maşallah Allah'ım nazardan esirgesin. :-* :-* :-* :-*

Vatanına, milletine ve sana hayırlı bir evlât olur İnşallah...

çocuktan önce uyanmak gerekli o zaman

Komik Resimler

MollaCami.Com