Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

>Siz bu habere inandınız mı?>

Cepni kardeşim şimdi bu sözünüze karşılık çok yerinde bir cevap yazmak isterdim ama malesef yazamıyorum..Çünkü her doğru her yerde söylenmiyor malesef..Umuyorum ki kardeşlerimiz ne dediğimi anlamışlardır..Bizim siyaset,politika,kavga,gürültüyle işimiz yokk,olmaz..

duygularıma tercüman oldun serapta bir damla kardeşim :D
(aklım başka bir yerde olduğundan toparlayıp yazamadım ;D)
benim söylemek isteyipte kendimi susmaya zorlama nedenim bu ama yine de her zaman susmakla olmuyor arada doğruları yakalamak adına konuşmak gerekir de yerinde ve tadında olmalı elbette :)

Önemli değil kardeşim,arkandayım ben ;D
Öyle tabi haklısın kardeşim..

secim yakindir ;) , ayrica bir topik acilir orada gerekenler söylenir :D ,tarihe not düsmek adina tabii, yoksa hic birimizin burda sarfedecegi ifadelerle türkiye siyaseti veya dünya siyaseti yönetilmiyor... birde burdan kac kisiyi etkileyebilirizki, genelde edindigim izlenim ( 22 temmuzda) halk dis görünüse itibar etmesi, ancak isin altindan cikan capanoglunu görememeleri...

onun icin siyaset konusulurken kimse kimseyi incitmemeli cünkü degmez...

ben şöyle düşünüyorum;
yorumları okuyanlardan bir kişi bile faidelense güzel olur :)
amaç herkerin düşüncesini değiştirmek değil çünkü.
doğruyu aramak ve bulmak adına konuşmak...

ama bu partizan olmuş şahıslarla olmaz çünkü onların at gözlükleri olduğu için birçok şeyi göremiyorlar. yazık onlara üzülüyorum ::)

o yüzden tartışmanın tadı; tartışmayı bilen ve anlamak isteyenlerle oluyor...
bunun aksi sataşmadır zaten :)
bu arada çok doğru bir izlenim edinmişsiniz sevgili aladin...

neyse konu baya bi dağıldı sanırsam ::)
cepni kardeş kusura bakmadın inş :)

yoo kırılacak birşey yok,

ama siyaseti ciddiye almak lazım çünkü o düzenin içindeyiz,

başka bir ülkemiz ,başka bir bayrağımız yok Rabbim de göstermesin!

Tekrar ediyorum,Efendimiz kendisi bizzat siyasetle uğraşmışlardır,

Özellikle bu konunun unutulmamasını rica ederim,

Haber konusu da siyaset kokuyor ama kirlisinden,

açıkça belli,

bizi kılıçla yenemeyenler kültürle yenmeye çalışıyor,

haçlı zihniyetindeki biri bana gel kliseyi camii yapalım derse ben onun altında bit yeniği ararım!

çünki doğala karşı,zihniyetlerine karşı,asırlardır yapılanlara karşı,

Yaradılmışların en şereflisine bile demediklerini bırakmayan ve rezilce Onu kalemlerine dolayanlar neden çark etsin,

işte bunu anlamakta siyasettir,bunu yapanın yatığıda siyasettir ama dediğim gibi kirlidir....

her zaman söylediğimi bıkmadan tekrar söylüyorum,

siyasetten kasıt sadece dünyayı değil ülkeyi kapsar,ili kapsar,mahalleyi,bir aileyi...

dünyada iyi yönetilen ülkeler olsa bu savaşlar,kıtlık,sefalet,zulüm olur mu?

ülke iyi yönetilse,siyaset iyi yapılsa bu kadar kavgamı olur,gasp mı olur,cinayet mi olur,işsizlik mi olur....

mahalle de aynı şekilde,

hele aile,ne kadar önemlidir aile reisinin eşiyle çocuklarıyla siyaseti...bir aileyi batırır da çıkarır da....

at gözlükleriyle siyaset yapıldığı için zaten bu haldeyiz,

müslümanım diyenin siyasetle işim olmaz,politika nedir ki demesine üzülüyorum

Efendimizin hayatının hayatının hangi alanın da siyaset ve politika yoktu ki...

ama tabiiki de farkı var günümüzdekilerden ,FERASETLİYDİ........

ve bildiği doğruları hem Kendileri hemde Ashabı canları pahasına kimsenin kınamasına,eziyetine,lafına,sözüne aldırmadan her ortamda ve her zaman söylediler,kim üzülür kim kırılır diye düşünmediler,zira en korktukları Rablerini incitmekti,Onu kırmaktı,

onun içinde Ashab oldular....

bende bunları demeye çalışmıştım,

acaba siyaseti herkesmi yapmali ??? yoksa belli yerdekiler yapmali halkin diger kismi vazifesini (kendinden olanlara uymali) yapmali...

bu din kıyamete kadr şüphesiz devam edecektir.Cenab-ı Hak isterse bu dine kimleri hizmet ettirmezki,inşallah bu dogrudur,

İnanması güç bir haber ama eğer doğruysa Türkiye'de utanması gereken insanlar var..

bnm arkadaşların düşündügü şeyler aklıma gelmedi,ben dedimki,herkes islama yöneliyo,bizimkilerde nasıl pis işler yaparız diye,yana yana düşünüyolar...
paylaşım için tşkkrlr...

Güncel Haberler

MollaCami.Com