Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Veladet Kandilimiz Mübarek olsun..

H.Ş; "Evvelü ma halakallahü nurii"

manası;"ALLAHÜ TEALA'nın İLK HALK ETTİĞİ BENİM NURUMDUR"

Diğer bir Hadis-i Şerifte;" Ene min nurillahi velmü'minüne minnuri"

Manası:Ben Allahın nurundan,mü'minler de Benim nurumdan (yaratılmışlar)dır."Buyururlar.

Bu Hadis-i Şeriflerden anlıyoruz ki; ilk önce hemde her şeyden önce Yaratılan sevgili Peygamberimiz (s.a.v)'in mubarek nurudur..Bütün kainat onun nurundan yaratılmıştır.

Bir KUDSİ HADİSTE;" Sen olmasaydın, Sen olmasaydın EY Habibim felekleri(alemleri ) YARATMAZDIM"

VE İŞTE;

Yaradılışın Fatihası, Peygamberliğin Hatimesi O,

İnsanlığın Gayesi, Nübüvvetin ufki Varlığıyla Nuru O,

Biricik Yaradılış sebebi ve Hz Allahın Sevgilisi O,

Mevcudatın hulasası, Kainatın zübdesi O...

O öyle bir nur ki o yüzden var olduk,Ne varsa Alemde onun için var...

Ya Rabbi, bu gece teşrifleriyle alemleri nura gark ettiğin habibin, başımızın tacı Rasül-ii Zişan Efendimiz hürmetine ve bu gecedeki esrarın hürmetine biz aciz kullarını da avf-ı ilahiyene,feyz-i ilahiyene mazhar eyle...

Hepimizin Kandili mübarek olsun,gecemiz bereketli ve feyizli geçsin..Dularda hatırlanmak ümidiyle

peygamberim şefaatçim efendim
sana denk olmayan hayat olsa teperim
necip fazıl dan
teşkr.
kandilimiz mubarek olsun

teşekkür ederim kandilimiz mubarek olsun..

ELİF gibi yalnızım, Ne ESREm var ne ÖTREm, Ne beni durduran CEZMim ne bana ben katan ŞEDDEem Ne elimi tutan bir harf ne anlam katan HAREKE em yalnız SEN varsın :)

Hepimizin Kandili mübarek olsun,gecemiz bereketli ve feyizli geçsin..Dularda hatırlanmak ümidiyle

teşekkürler anide kardeşim kandilimiz mübarek olsun.dualarda unutulmamak dileğiyle..iyi kandiller...

Hepimizin Kandili mübarek olsun,gecemiz bereketli ve feyizli geçsin..Dularda hatırlanmak ümidiyle..
aminnn.. :)

Mevlid kandilimiz mübarek olsun. Layıkıyla ifa edip bizden razı olarak Rabbimizin huzuruna göndermeyi tüm kardeşlerime ve bize nasip etsin.

Bu gece peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa S.A.V 'in dünyaya şereflendirdiği gecedir. O peygamber ki insanların sapıklıkta sınır tanımadığı, cehalette en üst seviyelere ulaştığı, küfür ve şirkin kölesi olduğu bir zamanda dünyaya şeref vermiş ve dünyaya ilahi bir nur, rahmani bir şifa olmuştur.. Dularımız bu gece eksik olmasın, kalplerimiz imanla dolsun, kandilimiz mübarek olsun..

Ya Rabbi, bu gece teşrifleriyle alemleri nura gark ettiğin habibin, başımızın tacı Rasül-ii Zişan Efendimiz hürmetine ve bu gecedeki esrarın hürmetine biz aciz kullarını da avf-ı ilahiyene,feyz-i ilahiyene mazhar eyle...

amin

inşaallah kardeşim dualarda buluşmak umuduyla ;)

Kandiliniz mübarek olsun.

kandilimiz mübarek olsun inşallah bu mübarek geceyi hakkıyla ihya edebiliriz.

[IMG]http://img168.imageshack.us/img168/2074/mevlidkandilint9.jpg[/img]

HAYIRLI KANDİLLER
EFENDİMİZ'İN ( s.a.v) Gül Peygamberimizin ,alemlere Rahmet Peygamberimizin doğumu olan MEVLİD KANDİLİ tüm İslam alemine kutlu olsun.
ALLAH'IM SANA SONSUZ HAMD OLSUN Kİ; BİZLERİ BÖYLE BİR PEYGAMBERE ÜMMET OLARAK YARATTIN
ALLAH'IM SANA SONSUZ HAMD OLSUN Kİ ;BİZLERİ MÜSLÜMAN OLARAK YARATTIN
ALLAH'IM SANA SONSUZ HAMD OLSUN Kİ; KAİNATIN YÜZÜ SUYU HÜRMETİNE YARATTIĞIN ,SENİN EN SEVGİLİN HABİBİNİN DOĞUMUNU KUTLUYORUZ.RABBİM; EFENDİMİZ HÜRMETİNE BİZLERİ BAĞIŞLA ; BİZLERİ MÜSLÜMAN OLARAK YAŞAT VE MÜSLÜMAN OLARAK ÖLDÜR;BİZLERE EFENDİMİZE LAYIK ÜMMET OLMAYI NASİB ET.. (AMİN!)

ELİF gibi yalnızım, Ne ESREm var ne ÖTREm, Ne beni durduran CEZMim ne bana ben katan ŞEDDEem Ne elimi tutan bir harf ne anlam katan HAREKE em yalnız SEN varsın :)

kandilimiz mübarek olsun inşallah bu mübarek geceyi hakkıyla ihya edebiliriz.

insallah kardeslerim insallah dularınızda kardeslerınızı unutmayın olurmuu :'(

Mevlid kandilinizi tüm islam aleminde huzur ve barışa vesile olması temennimle kutlarım.

kandilimiz mubarek olsun..dualarda buluşmak ümidi ile...

Tebrik & Kutlamalar &Taziye

MollaCami.Com