Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Laik Eğitim Elden Gidiyormuş

işi o neden bıksın ki.
oh ne güzel ortalık karışıyor.cevap yetiştiren yetiştirene

o zaman kimse bana hakaret, kin nefret KUSMAYACAK buda böylece biline..
kısasa kısas...
herkese hak ettiği yanıtı veririm hiç şüpheniz olmasın.

Bir âyette

“Kullarıma söyle, en güzel sözü söylesinler! ” (İsrâ, 17/53)

buyurmaktadır. Hatta Allâh Teâlâ, Hz. Musâ ile kardeşi Hârûn'u, Fıravun'a gönderirken onu yumuşak bir sözle uyarmalarını istemiş (Tâhâ 20/43-44)

Muhâtab kafir de olsa âdâb gereği güzel bir üslûbun kullanılmasını emretmiştir. Bir hadis-i şerifte de, söylenecek güzel bir sözle bile cehennem azabından kurtulunabileceği ifâde edilir:

“Yarım hurma vermek sûretiyle de olsa cehennemden korunun. Bunu da bulamayan (hiç olmazsa) güzel bir sözle cehennemden korunsun! ” (Müslim, Zekât, 68)

Bir âyette

“Kullarıma söyle, en güzel sözü söylesinler! ” (İsrâ, 17/53)

Allah razı olsun kaşif kardeşim..

@mevdadi; Kuranda ayette böyle deyip ahkam keserken ayetlerin asla tasvip etmediği bir üslubta zehir zemberek yazılar yazmak tam çelişkidir.

O kişiye kendi üslubu ile bir tek cevap bile vermek yetiyor. zaten tabiaatı kava gürültü ve tartışmak.. tabiatına uygunu yapıyor. Kavga etmeden birilerini kırıp dökmekden huzur bulamıyor olsa gerek.. Allah eşine, çocuklarına ve ailesine sabır versin.. biz banlarız kurtuluruz ama ailesinin kurtulmak gibi bir seçeneği de yok..

suvari internet ortaminda boyle olabilir.. diye dusunuyorum.... boyle davranan birini taniyorum hayatimda atsam atamiyorum satsam satamiyorum ... dolaysiyla boye davranan kisilere nasil davrancagimin ustasi oldum... lakin ben ruh hastasi oldum :)

Mehmet Şevket Eygi

MollaCami.Com