Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Çocuklara Ilginç Koruma Yöntemi

Belki tanımıyorsunuz beni, tanıtayım; haberle birlikte yorumlarıda okurum ben.

Burada beğenmediğim şey; haberin içeriği yani çocuklara takılan tasma... herkes benim gibi düşünecek değil, ben de herkes gibi düşünecek değilim!
Ben beğenmedim. Ola ki birgün çocuğum olursa ne gerçek tasma, ne düşünce tasması, ne de bilmemne tasması takmayı düşünmem...

Ha haberi siz paylaştığınız için üzerinize alınmış gibisiniz. Hayır, şahsınız ve paylaşımınızla ilgili herhangi bir sorunum yok. Hatta paylaşmaya devam edin lütfen.

Ha bu arada otizmli çocuklar için bir ihtimal olumlu düşünülebilir. Çünkü hem zihinsel geriliği olan hem de otizmli çocuklarla yakından ilişiğim oldu bir aralar, hakikaten zaptı zor. Ama tasma onların psikolojisini nasıl etkiler? Yine tartışılır... diye düşünüyorum.

Saygılar...

bence de çok kötü çocuklar için sevgi şefkat vermek gerekirken tutacak ne kadar doğru? bebek, veya çocuk anne kucağını anne sıcaklığını hissetmek ister iken, evladınızı ten temasından mahrum bırakmak doğru mu? çocuklar sevgiye sıcaklığa doymayınca problemli çocuklar haline geliyor! selametle vesselam

Belki tanımıyorsunuz beni, tanıtayım; haberle birlikte yorumlarıda okurum ben.

Burada beğenmediğim şey; haberin içeriği yani çocuklara takılan tasma... herkes benim gibi düşünecek değil, ben de herkes gibi düşünecek değilim!
Ben beğenmedim. Ola ki birgün çocuğum olursa ne gerçek tasma, ne düşünce tasması, ne de bilmemne tasması takmayı düşünmem...

Ha haberi siz paylaştığınız için üzerinize alınmış gibisiniz. Hayır, şahsınız ve paylaşımınızla ilgili herhangi bir sorunum yok. Hatta paylaşmaya devam edin lütfen.

Ha bu arada otizmli çocuklar için bir ihtimal olumlu düşünülebilir. Çünkü hem zihinsel geriliği olan hem de otizmli çocuklarla yakından ilişiğim oldu bir aralar, hakikaten zaptı zor. Ama tasma onların psikolojisini nasıl etkiler? Yine tartışılır... diye düşünüyorum.

Saygılar...

Bende sizin gibi düsünüyordum, taki Allah aratmasin ama ariyacak vakialar yasayana kadar.
Ben hiç kullanmadim. Ama söylediklerinizden de alinmadim. Sadece bazi özel durumlarda düsünülebilir sözünüzü bende duymak istemistim. Bencede hiç kullanilmasi hos degil. Ama iste özel durumlar maalesef olabiliyor. Dolayisi ile psikolojileri de zaten çok özel oluyor. Kimse bunu çok ama çok mecbur kalmadikca zaten kullanmak istemez..
Yorumlariniz için tesekkür ederim. Selametle..

Size göre tasma olmayan baska bir seyde bir baskasina göre tasma olabilir.

Örnegin ben çocugum olursa eger dini mübini islam üzere yetistirmek isterim. Bir baskasina göre bu yanlis, baskilayici ve gerici bir hareket, yani tasma olabilir.

Siz ne gibi bir düsünce, din, tarz vermek istersiniz çocugunuza yada sevdiklerinize? Hiç bir sey vermem, o kendi kendine dogru yolu bulsunmu diyorsunuz yoksa?

Siz ne gibi bir düsünce, din, tarz vermek istersiniz çocugunuza yada sevdiklerinize?

Konumuz bu mu? Tasmadan buraya mı geldik? Yoksa konuya tasma takıp sorduğunuz konuya mı geçelim?

Hiç bir sey vermem, o kendi kendine dogru yolu bulsunmu diyorsunuz yoksa?

Hayır böyle demiyorum, düşünmüyorum bile...

Burası forum ortamı, herkes aynı şeyi düşünecek diye bir kayıt yok. ::)

Bir konu var ve biz saygı çerçevesinde düşüncelerimizi paylaşıyoruz, bir konuya başkalarının açısından bakmak, bakmaya çalışmak insana her zaman bir şeyler kazandıracağını düşünenlerdenim.

Evet tasma başta ismiyle itiyor kendinden, fotoğrafı ilk gördüğümde hadi canım olurmuymuş dedim, iyice abarttı millet dedim, çevremizde görmemişiz, alışmamaşız. Belki çocuğum olsa ve hareketli bir çocuk olsa bu kadar ani tepki vermezdim.

Sonra yorumlar gelmeye başladıkça özellikle omur kardeşimizin yorumundan sonra insanın başına gelmeyince demek anlaşılmıyor dedim. Bize ters gelen bir şey başkasının hayatını kolaylaştıran ve hatta kurtaran olabilir.

TAM OLARAK FİKRİM BEYAN EDEMEDİM. AF EDERSİNİZ! EVET TASMAYA GELELİM BURDA AMAÇ ÇOCUĞU KORUMAK İSE ÖNCELİKLE ÇOCUĞUN PSİKOLOJİSİNİ DÜŞÜNEREK HAREKET ETMEK LAZIM, TAMAM ÇOCUK ÖZÜRLÜ DE OLSA BU MUTLAKA ÇOCUĞU OLUMSUZ ETKİLER. SELAMLAR

Konumuz bu mu? Tasmadan buraya mı geldik?

Üstte gördügünüz gibi, ve bir önceki yorumumda da belirttigim gibi, 'düsünce tasmasi' ifadesini siz kullandiniz. Benimde dikkatimi çekti ve bu ifade ile hangi düsünceleri kasdettiginizi merak ettim. Yani anise kardesimizin dedigi gibi sizin bakis açinizi merak ettim. Cevap vermek istemiyorsaniz sorun degil.

Burasi yeri degil diyorsaniz, buyrun buradan devam edelim:

http://www.mollacami.net/forum/index.php/topic,31025.0.html

Yoksa konuya tasma takıp sorduğunuz konuya mı geçelim?

Bununla ne demek istediginizi tam anlayamadim? Hangi sordugum konu?

öncelikle teşekkür ederim. (tasma veya tutacak) adı ne olursa olsun, ben çocuğun duygularının olumsuz etkileneceğinden ben acizane uygun bulmadım. özel durumlarda dahi olsa onların da hissiyatı var. hayvanlar bile o ipten bırakılınca nasıl coşkulu bir şekilde koşar. köpeğinde hoşlanmadığı bu uygulamayı bunu bilen uygulamaz. çocuğun emniyetini düşünürken, psikolojisine zarar veririz. vesselam

bu şuna benzer hatırladığım kadarıyla yanlışım var ise düzeltin! insan iyi bir hayat yaşamak için sağlığı bozuluncaya kadar çalışır çalışır, ve kaybettiği sağlığını kazanmak için bu defa sağlığı için para harcar. vesselam

Burası forum ortamı, herkes aynı şeyi düşünecek diye bir kayıt yok. ::)

Bir konu var ve biz saygı çerçevesinde düşüncelerimizi paylaşıyoruz, bir konuya başkalarının açısından bakmak, bakmaya çalışmak insana her zaman bir şeyler kazandıracağını düşünenlerdenim.

Evet tasma başta ismiyle itiyor kendinden, fotoğrafı ilk gördüğümde hadi canım olurmuymuş dedim, iyice abarttı millet dedim, çevremizde görmemişiz, alışmamaşız. Belki çocuğum olsa ve hareketli bir çocuk olsa bu kadar ani tepki vermezdim.

Sonra yorumlar gelmeye başladıkça özellikle omur kardeşimizin yorumundan sonra insanın başına gelmeyince demek anlaşılmıyor dedim. Bize ters gelen bir şey başkasının hayatını kolaylaştıran ve hatta kurtaran olabilir.

Çok tesekkür ediyorum. Allah razi olsun.

TAM OLARAK FİKRİM BEYAN EDEMEDİM. AF EDERSİNİZ! EVET TASMAYA GELELİM BURDA AMAÇ ÇOCUĞU KORUMAK İSE ÖNCELİKLE ÇOCUĞUN PSİKOLOJİSİNİ DÜŞÜNEREK HAREKET ETMEK LAZIM, TAMAM ÇOCUK ÖZÜRLÜ DE OLSA BU MUTLAKA ÇOCUĞU OLUMSUZ ETKİLER. SELAMLAR

Deniz yesili kardesim. Özürlüler alaninda egitim almis psikologlar bu gibi seylerin bazen gerekli oldugunu söyluyorlar zaten. Otizimi çok ileri düzeyde olan kisilerin zaten aklida anlamamakta idrak edememektedir. Veya psikolojilerinin bozulmasi soz konusu degildir, cunku onlar ne ogretirlerse onu kabul etmektedirler, normal gorebiliyorlar yani.

Bir şey daha vardı aklımda, zaman sıkıntısından sebep eksik yazmışım :-\

Bu bence ismi değiştirilmesi gereken icat işte o ip midir tutacak mıdır? Götürtecek midir nedir... her neyse o alet ihtiyaç zamanlarındai psikolog tavsiyesiyle kullanıldığında evet, çok işe yarayabilir.

Fakat bence, bu hiperaktif çocuklarda kullanılır ümidiyle tedirginim.. DEHB sorunu olan çocuklarda ters tepki yapar düşüncesindeyim. Çünkü o çocukların içindeki sınırsız enerjinin spor yaparak, koşturarak, çeşitli hareketlerle bir şekilde dışa aktarılması daha doğru. vs. vs....

Bunu geçtim benim sevgili ev hanımı annem Muhteşem yüzyılını rahat izleyebilmek adına veya kapı kapı rahat dolaşabilmek, dedikodu yapabilmek adına bu şahane icadı kullanacaktır... kaygılıyım...

Yoksa gerekli yerlerde ama gerekli! yerlerde kullanılması güzel de olabilir...

Son olarak G kardeş; şahsi görüşüme dair sorulan soruyu burada yazarak konuyu başka başka yöne çevirmek yani konuya farklı bir tasma takmak istemiyordum, yeni başlık isabet olmuş...

Sesli düşünce: Deniz yeşili ne için özür diledi anlayamadım ama problem değil... :)

Bunu geçtim benim sevgili ev hanımı annem

Yorumumda "annem" demişim, olmamış. Benim annem tv izlemez bile...
"Sevgili ev hanımı annelerim" olacaktı orası, affola...

muhteşem yüzyılın m sini büyük yazmışsınız ya kardelen şu saatte güldüm yani....!

Güncel Haberler

MollaCami.Com