Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Kelime-i Tevhid Hatmi

ben 13.000 aliyorum kalan 5000

salavat hatmi ile kelime-i Tevhit hatmi birbirine karışmış herhalde arkadaşlar ...ücharfbeşnokta kardeşimizin de arkadaşlarında gözünden kaçmış olacak herhalde..

teşekürler meymune burada kelimeyi tehvit çekiliyo hesaplamayı ben karıştırmışım galiba yanlış hesaplamadıysam 47.000 olmuş
bide sen konturol edebilirmisin

3000 daha alıyorum toplam 50000 oldu

salavat hatmi ile kelime-i Tevhit hatmi birbirine karışmış herhalde arkadaşlar ...ücharfbeşnokta kardeşimizin de arkadaşlarında gözünden kaçmış olacak herhalde..

teşekürler meymune burada kelimeyi tehvit çekiliyo hesaplamayı ben karıştırmışım galiba yanlış hesaplamadıysam 47.000 olmuş
bide sen konturol edebilirmisin

Rahman razı olsun arkadaşlar.

En son 47.000 buna sebiha kardeşimiz 3.000 daha ekleme yapmış 50.000 hesabımız doğru...
Kaldığımız yerden devam İnşaallah

ben anlamadım şimdi ???
siz bu kelimei tevhid leri ne için çekiyosunuz
bir ölünün arkasından çekilir bir niyet için çekilir.....vb
ama hiç bi niyet olmadan günlük çekiyoruz dersniz buraya yazmayın bence bunu
çünkü hepimiz günlük çekiyoruz
buraya yazında insanın içine riya tohumları saçılır
çok tehlikelidir bu da bana göre....
bence daha faydalı olmak isterseniz bu çektiğiniz tesbihleri yalnız siz ve Allah bilsin başka kimsenin bilmesine gerek yok

1,000 aldım 51 000 oldu

ben anlamadım şimdi ???

bence daha faydalı olmak isterseniz bu çektiğiniz tesbihleri yalnız siz ve Allah bilsin başka kimsenin bilmesine gerek yok

Niçin mi veya neden mi çekiyoruz!!! buyrun...

http://www.mollacami.net/forum/index.php/topic,18954.0.html

http://www.mollacami.net/forum/index.php/topic,17355.msg173563.html#msg173563

Onun için hatmimizi yaparız. Çekeriz, Yaptığımız hatimlerimizide.....

Ziyaret etmeniz tavsiye olunur

http://www.mollacami.net/forum/index.php/topic,19769.0.html

Kaldığımız yerden devam

1,000 aldım 51 000 oldu

ben anlamadım şimdi ???
siz bu kelimei tevhid leri ne için çekiyosunuz
ama hiç bi niyet olmadan günlük çekiyoruz dersniz buraya yazmayın bence bunu
çünkü hepimiz günlük çekiyoruz
buraya yazında insanın içine riya tohumları saçılır
çok tehlikelidir bu da bana göre....

niyetimiz dünya ve ahirette mutlu olmaktır.insan gibi yaşayıp insan gibi ölebilmek içindir.kardeşim senide aranıza bekliyoruz

2000 daha alıyorum 53000 oluyor

siz beni yanlış anladınız neden çekiyosunuz demedim ben ne için çekiyosunuz dedim yani niyetinizi sormuştum
Kelime-i Tevhid lerin faziletini biliyorum yaptığınızda çok güzel bişey ama buraya yazınca insanın içne gösteriş girerse biraz o işin ,hiç bi sevabı kalmaz
ben bu yüzden uyarmak istedim
bi niyetiniz veya ulaşmak istediğiniz sayı varsa bunu başta belirteilirsiniz
öyle bişey yoksa günlük çekitğimiz tesbihleri buraya niye yazalım ki değil mi

niyetinizi sormuştum
bi niyetiniz veya ulaşmak istediğiniz sayı varsa bunu başta belirteilirsiniz
öyle bişey yoksa günlük çekitğimiz tesbihleri buraya niye yazalım ki değil mi

Niyyetimizi veya niçin yaptığımızı belirtmiştim tekrarında faide vardır. Bu linki baştan sona okudukmu anlarız sanım...
http://www.mollacami.net/forum/index.php/topic,19769.0.html

Ulaşmak istediğimiz sayıyı belirttik

Silsile-i Saadetten Ebul faruk Hazretleride hatim adedi hakkinda “Bunun 70.000 değil, 72.000 okunması lazım geldiğini, ısrarla nakletmektedir.

Maneviyat büyüklerinden Sadeddîn-i Ferganî hazretleri demiştir ki,
Ölmüşlerin arkasından Yetmiş 70.000 kelime-i tevhid okunup, onların ruhlarına hediye edilirse, bu ölüler için verilen sadakaların en hayırlısıdır. Eğer bir kişinin ruhuna bir kimse veya bir kaç insan bir araya toplanıp, Yetmiş 70.000 tevhid okuyarak gönderirlerse Allah’ın izniyle ve kelime-i tevhidin şefaatiyle o kimse cehennem azabından kurtulur buyrulmuştur.

ölmüşlerin ruhu için diyo orda biz peygamberimiz(s.a.v) için mi yapıyoruz bunu....
öyleyse bende yapmak isterim

ölmüşlerin ruhu için diyo orda biz peygamberimiz(s.a.v) için mi yapıyoruz bunu....
öyleyse bende yapmak isterim

Evvelen bizzât, Sevgili peygamberimiz Muhammed Mustafa (s.a.v.) Efendimiz Hazretlerinin mübarek, muttahher, aziz, lâtif, pâk, ruh-i şeriflerine, hediye eyledik, vasıl eyle ya Rabbi!
Hâsıl olan sevabı enbiya u mürselin Ehl-i Beyt-i Rasûlillah, Ashab-ı Rasûlillah, tâbiîn, tebe-i tâbiîn, eimme-i müctehidîn, müfessirîn, muhaddisîn, ulema-i âmilîn, suleha-i salihîn ve Silsile-i Sâdât-ı Kiramımızın ruhlarına, hediye eyledik vasıl eyle ya Rabbi!
Yine bundan hasıl olan sevabı ruhlarımıza, ruhlarımızın makamına, babalarımızın, annelerimizin ve akraba-i taallukatımızın ruhlarına vasıl eyle.

Evet haklısınız. Katılımlarınızı bekleriz.
Selam ve dua ile

Allah razı olsun, sona doğru ilerliyoruz.

bende 2000 alıyorum.

Hatimler

MollaCami.Com