Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

günün duası

Dualara aminleriyle iştirâk eden gönüllere sağlık...

[img width=280 height=260]http://www.yeniresim.com/data/media/8/www.yeniresim.com_-_Dini_Resimler_-_Allah_Lafz.png[/img]

Hz. Musa'nın (a.s) Mucizesi Karşısında İman Eden Sihirbazların Duası
"Rabbena efriğ aleyna sabran ve teveffenâ muslimîn."

Ey Rabbimiz. Üstümüze sabır yağdır ve bizi müslüman olarak öldür.[27]

Hz. Süleyman'ın (a.s) Duası
"Rabbi evzi'nî en eşkura ni'metikelletî en'amte aleyye ve alâ valideyye ve na'mele salihen terzahu ve edhilnî birahmetike fî ibadik'es-salihîn."

Ey Rabbim! Bana, ana ve babama verdiğin nimete şükretmemi ve hoşnut olacağın salih bir amelde bulunmamı bana ilham et ve beni rahmetinle salih kullarının arasına kat.[25]

' 16 Rebîulâhir 1430 '

amin...Allah razı olsun firdevs.... :)

[img width=250 height=250]http://www.harikasozler.net/data/media/628/www.harikasozler.net_-_beyaz_idem.jpg[/img]

Ey Rabbimiz!
Bazı yüzlerin ağarıp, bazı yüzlerin kararacağı günde; bizi yüzleri ak, gönülleri pak olan, sevgili resülünün bayrağı altında toplanan mesut insanlar zümresine kat.

O'nun(sav) yanında cennete girmeyi, mübarek Cemalini görmeyi, Senin dostlarınla komşu olmayı ve en büyük makam olan rızana ulaşmayı nasib eyle.

Ey Rabbimiz!
Kalblerimizi günahlardan beyaz elbisenin kirden temizlendiği gibi temizle ve bizimle günahlarımızın arasını doğu ile batının arasını ayırdığın gibi ayır.

Rabbimiz! Üzerimize sabır yağdır. Canımızı teslim olanlar olarak al.

' 17 Rebîulâhir 1430 '

Amin... Amin... Amin...

Allah (c.c) razı olsun Firdevs kardeşim.

Peygamberlerin ve Müminlerin Yaptığı Dua

"Rabbena la tuahiznâ in nesîna ev ahte'nâ. Rabbena vela tahmil aleynâ isran kema hameltehu alellezîne min kablina. Rabbena vela tuhammilna ma la tâgate lena bih. Va'fu annâ vağfir lena verhemna ente mevlana fensurna alal- gavm'il-kâfirîn."

Ya Rabbi! Unuttuklarımızdan veya yanıldıklarımızdan dolayı bizi sorumlu tutma. Ya Rabbi! Bize, bizdekilerden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme. Ya Rabbi! Gücümüzün yetmeyeceği yükü bize yükleme bizi affet. Bizi bağışla. Bizi esirge. Sen bizim mevlamızsın kafirler topluluğuna karşı bize yardım et.[28]

' 18 Rebîulâhir 1430 '

amin...Allah razı olsun kardeşim...

Amin, cümlemizden İnşallah. :)

Amin... Amin... Amin...

Allah (c.c) razı olsun firdevs kardeşim.

Dualara aminleriyle iştirâk eden gönüllere sağlık...

amin amin amin
allah razı olsun kardeşim

[img width=300 height=300]http://www.gulyarasi.com/medya/data/media/4/islam_2.jpg[/img]

"Allah'ın adıyla, Allah Resulune salat ve selam olsun. Allah'ım , günahlarımı bağışla ve bana rahmet kapılarını aç." (Müslim, müsafirin:68)

"Allah'ın adıyla, Allah Resulune salat ve selam olsun. Allah'ım , Senden fazl-u (ihsanını) diliyorum. Allahım, beni rahmetinden uzaklaştırılmış şeytanın şerrinden koru." (Buhari, teheccüd: 25)

"Allah'ım! Seni her türlü noksanlıklardan tenzih eder, hamdimi sana takdim ederim. Senden başka hiçbir ilah bulunmadığına şehadet ederim. Senden mağfiret diliyor ve sana tevbe ediyorum." (tirmizi, deavat: 38)

' 19 Rebîulâhir 1430 '

amin....çok güzel bi duaydı....teşekkürler firdevs... :)

amin....çok güzel bi duaydı....teşekkürler firdevs... :)

Amin... Amin... Amin...

Allah razı olsun kardeşim, gerçekten çok güzel bir duaydı. :'( :'(

Dualar

MollaCami.Com