Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Obama'nın yakın dostu Ankara'ya geliyor

Dostlar arası demeyelim; ülkeler arası bir takım görüşmeler desek daha doğru olacak sanırım. ::)

Filistin'li ve Irak'lı kardeşlerimizin durumları halâ içimizi yakmakta. :'(

Ama hükümeti de suçlamak doğru olmaz.

Neticesinde ülke yönetiyorlar. Ülkesini ve halkını düşünmek zorundalar.

ABD'nin nasıl dengesiz bir ülke olduğu, herkesçe mâlum. Irak'a nasıl sebepsizce girdiği ve milyonlarca Müslümanı katlettiği vs.. vs...

Pire için yorgan değil; ülke yakarlar. >:(

Devletimiz zaten safını haksızın yanında olduğunu açıkça dünyanın gözü önünde dile getirmiştir. ;)

Onun için seçilecek stratejilerde denge sağlayıcı olunmak zorundadır.

evet devletimiz haksızın yanında olduğunu göstermiş oldu malesef.

şunuda untmamak gerekir bizim atalrımız asla zülmün yanında olmamışlardır ama bugun malsefe zülmun yanındalar.

2.abdülhamite osmanlını çok borçlandığı bir dönemde hahamlardan bir teklif geliyor eğer diyor siz bize filistini veriirseniz biz size bütün parasal desteğimizi vereceğiz ama 2.abdülhamithan cevaben diyorki:şehit kanlarıyla alınan toprakların bir karışı bile satılık değildir.

zülmun karşısında böyle dik duruyor bizim atalarımız

obamanın yakın dostu bizim neyimiz olur.? bilen varmı.yada bize önem veriliyor anlamımı çıkar o geliyor diye.ırakta vuruyor :'(,afganistanda bombalıyor :'(,filistini kıyma gibi ettiler. :'( bizede dost olacaklar. bende inandım. bu vurulan insanlar sadece MÜSLÜMAN oldukları için vuruluyor.müslümanı vurandan DOST olmaz.
;)

evet devletimiz haksızın yanında olduğunu göstermiş oldu malesef.

şunuda untmamak gerekir bizim atalrımız asla zülmün yanında olmamışlardır ama bugun malsefe zülmun yanındalar.

2.abdülhamite osmanlını çok borçlandığı bir dönemde hahamlardan bir teklif geliyor eğer diyor siz bize filistini veriirseniz biz size bütün parasal desteğimizi vereceğiz ama 2.abdülhamithan cevaben diyorki:şehit kanlarıyla alınan toprakların bir karışı bile satılık değildir.

zülmun karşısında böyle dik duruyor bizim atalarımız

Şimdi 2. Abdülhamid dönemini ve şimdiki dönemi mukâyese etmek olmaz. O halde elbette tınakları bile olmazlar.

O halde biz de yüce ashab gibi olmamız gerekirken; yada ecdadımız gibi olmamız gerekirken neden olamıyoruz ? Herşeyi devletten mi bekleyeceğiz. Filistin orda can çekişirken; bizler oturup seyrettik :-[ :'(

Bulunduğumuz dönemin koşullarını gözardı etmemek gerekir.

Ülke yönetmek kolay iş değil. Ülkesini ve halkını düşünmek zorunda. Atacağı adımlarda ona göre olmalı.

Konuyu uzatmanın bir anlamı yok; sürç-i lisân ettiysem affola. ::)

Elbette her şeyin yolunda gittiğini ve olması gerektiği gibi seyrettiğini söylemek zor..Ama genelde Firdevs kardeşimize katılıyorum...

Bu arada kabinenizde yer bulabilir miyim acep Firdevs ve Kardelen kardeşlerim? ;)

Elbette her şeyin yolunda gittiğini ve olması gerektiği gibi seyrettiğini söylemek zor..Ama genelde Firdevs kardeşimize katılıyorum...

Bu arada kabinenizde yer bulabilir miyim acep Firdevs ve Kardelen kardeşlerim? ;)

Millet olarak duygusal bir milletiz öyle değil mi ::)

Aaa tabi Ahuzar; daha 548 kişilik sandalye boşluğumuz vardı. Seç istediğini... :D

Tabiiki Ahuzar kardeşim. Siz gibi değerli insanlar olmadan başarılı olamayız elbette :)
Başka katılmak isteyen varsa çekinmesin, bekleriz :D

Eyvallah kardeşlerim,sizin gibi demokrat,anlayışlı ve ileri görüşlü kardeşlerimin başını çektiği bir oluşumun içinde bulunmak benim için büyük bir ayrıcalık olur... ;)

bakinizki alyci bi üslub kullanmam nelere sebep oldu...
orta yol bulundu, hükümet kuruldu
ama esas olan "dostluk kazandi"
SÜKÜR..!

yalniz, bir konuya dikkatinizi cekmek istiyorum: eger siyaset ile yakindan uzaktan ilgileniyorsaniz önemli bir konu dikkatinizi cekmis olmali!... TC hükümeti ile hangi konu üzerinde mütabakata varilacaksa ÖNCE karsi taraflar ile görüsülüyor ve sonra Türkiye'ye geliniyor..!
bu herzaman böyle olmustur..!
hele biraz DÜSÜNÜN NEDEN ?

İyide Sn. Afaki; sizin yorumunuzu alaycı gören kim ? Sıradan bir yorum olarak okuyup geçtik. Ben başka cümleyi kastedmiştim. :)

Hmm...Gelelim sorunuza. ::)

Emin olmamakla birlikte az da olsa fikirlerimi ifade edeyim. Bir çok devletin Türkiye Cumhuriyet'ine sempati duyduğu söylenemez.

Öncelikle karşı tarafı dinleyip, Türkiye Cumhuriyet'ine karşı nabızlarını yoklayıp karşı devlete öncelik vererek; karşı devletlerin strateji ve isteklerine uygun ortamı sağlamak.

Yada önceliği karşı devlete verip; Türkiye Cumhuriyet'ini küçük düşürmek.

Vs... Vs... Vs...

Bilemiyorum; daha bir sürü teori üretilebilir. ::)

makat Türkiye'den koparabilinecek tavizlerdir firdevs kardes...
malumunuzdurki TC samar oglan olarak görülüyor...
ne zaman ne isteseler HAYIR diyemiyoruz...
biraz olsun diklenmeye kalktikmida imf kredilerimizi yükseltip bal sürüveriyorlar o kadar..!

:))

Haklısınız; onun için ülkemizin kalkınması adına; boyun bükmeyen bilinçli nesiller yetiştirmek gerekiyor.

Bugüne kadar ülkemiz aynı vaziyette, maalesef ilerlemeye devam ediyor. Aksi takdirde böyle devam ettiği müddetçe hepimizin sonu hüsrândır.

Ama yine de ben eskiye nazaran (krizi saymaz isek) ülkemizin durumu daha iyiye gidiyordu. Ekonomimizde ciddi anlamda ilerleme vardı.

Çıkan küresel kriz epey sarstı.

İş verenlerimizden daha çok adâlet bekliyorum. Bütçeyi kısıp, yeni iş sahaları üretmeleri bekliyorum.

Bir takım şahısların krizi bahane edip kalpazanlıkla kasalarına ne kadar sermaye yerleştirdiklerini de görüyoruz.

Tâvizlere boyun bükmemek için; çalışmak, çok çalışmak lazım... ::)

Kaç konuya girdiğimi ben de bilmiyorum. Konuyu dağıtmadan susmak en iyisi. :)

Daha değinilemeyen o kadar konu var kiii :-\
Yetmiyor mısralar :)

Anlayış olduğu müddetçe konuşmakta sorun yok ;)

makat Türkiye'den koparabilinecek tavizlerdir firdevs kardes...
malumunuzdurki TC samar oglan olarak görülüyor...
ne zaman ne isteseler HAYIR diyemiyoruz...
biraz olsun diklenmeye kalktikmida imf kredilerimizi yükseltip bal sürüveriyorlar o kadar..!

doğru haklısınız

Şimdi 2. Abdülhamid dönemini ve şimdiki dönemi mukâyese etmek olmaz. O halde elbette tınakları bile olmazlar.

O halde biz de yüce ashab gibi olmamız gerekirken; yada ecdadımız gibi olmamız gerekirken neden olamıyoruz ? Herşeyi devletten mi bekleyeceğiz. Filistin orda can çekişirken; bizler oturup seyrettik :-[ :'(

Bulunduğumuz dönemin koşullarını gözardı etmemek gerekir.

Ülke yönetmek kolay iş değil. Ülkesini ve halkını düşünmek zorunda. Atacağı adımlarda ona göre olmalı.

Konuyu uzatmanın bir anlamı yok; sürç-i lisân ettiysem affola. ::)

:(

Güncel Haberler

MollaCami.Com