Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

yakınımdaki ilk kitap

NAZAN BEKİROĞLU-Nun masalları.:sonra kabuslardanrüya iklimlerine dönüşen sanrılarını sıralayacaktı...

sayfa: 58
[color=red]cümle:[color=red]2
[/color][/color]

Gözgü-İskender Pala

Ayırmaya kıyamadığım için paragraf halinde aktarıyorum;

"Medreselerde bütün din ve pozitif ilimlerinin okutulduğu zamanlar ile kudretli bilginler çağı geride kaldıktan sonra haşiye geleneğine ağırlık verilmesi, medrese mollalarını, pozitif bilimlerde "kale-yekulü" açmazına; din bilimlerinde de "darabe Zeydün Amran" davasına kilitleyince ilmin adı kıyl-ü kal oluverir birden."

Sahife:96

Dilediğiniz paragraf :)

ahuzar kardeşim, sizin paragraftan sonra epey boş olacak ama :)

mehmet uyar-KARMAŞA

epey zamandır uğramadım kütüphaneye. bugün gitmeyi göze aldım. yağmur yağıyordu. yaz yağmuru...

sayfa: 55
cümle: 5

siyer nebi

Rasûlullah Efendimizin(s.a.v) yanında yol arkadaşı olarak Zeyd bin Hârise vardı. yolları üzerindeki kabilelere uğrayarak,islama davet ettiler.

sayfa:16
cümle:1

Şebnem dergisi
EY GENÇ..Eğlen ama gafil olma,dinlen ama atıl olma..

sayfa:[color=red]99
[color=black]ikinci paragraf
[/color][/color]

İNSANLIĞA ADANMIŞ BİR ÖMÜR.....
orada üstad hazretleri bir esir gibi değil hükmeden bir komutan gibi ayak ayak üstüne atıp konuşuyordu....

50. sayfa 5. cümle

Hz. Bilâl-i Habeşi'nin hayatı

Bilâl'e vereceği cezayı düşünüyordu. Ona öyle bir işkence yapmalıydı ki, bütün aleme ibret olsundu..

sayfa:58
cümle:8

ZAFERİN BEDELİ

Mansur o köyde dolaşırken bir ara susamış ve su içmek için çeşme başına gitmişti..

sayfa:61
[color=red]birinci paragraf.
[/color]

KELEBEĞİN GÖZYAŞLARI
Beklemek zamanıdır şimdi. Her ne kadar bahar gelmesede cemre düşmüş gibidir. Aynı anda laleler de filizlenmeye başlar, belli ki çile bitmiş, vuslata yol başlamıştır.....

30. sayfa 1. cümle....

Her Güne Bir Dua
Senai Demirci

Dua, ruhumuzu bu dünyanın sınırlarından öte taşır.

sayfa:14

Arifler yolunun edepleri/semerkand yayınları
Gavs-ı Sâni hazretleri de bu konu üzerinde çok durmakta ve sık sık şu uyarıyı yapmaktadır:sizler niyetinizi Allah için güzel yapın,her işiniz güzel olur,güzel sonuç verir.kulun güzel niyetini Allah bilsin yeter.
sayfa 56
cümle 5

bu güzel kitaplardan sonra, önümdeki kitap biraz menfaatsiz olsada ::)
kitap: mefisto kulübü (tess gerrıtsen)

"bu hiç de olası değil" dedi. "bunu sadece seni rahatlatmak için söylemiyorum."

sayfa 85
7. cümle

benimki de komikkk :D :D

PETER PAN.
deniz perileri bildikleri bütün şarkıları birbiri ardına sıralayıp bitirince denizin altında ki odalarına çekilmeye başlamışlardı. :D :D :D

sayfa: 100

2. parağraf

islamda kardeşlik
M.Hulusi İşler

çok güzel bir beyit denk geldi.

"Ta ezelden akrabayız biz bize
Akrep olduk bakmaz olduk yüz yüze"

sayfa: 15
cümle: 7

YEDİ KITA DERGİSİ

Rumeliye geçişle beraber osmanlılar çanakkale boğazında da hakimiyet kurmaya başladılar.sultan 1 murad,kosava savaşı için gelibolu beyinin gemileriyle ordusunu rümeli tarafına geçirirken ona,boğazı düşman gemilerine karşı koruma ve savunma emrini vermişti

SAYFA 7 CÜMLE 5

Eğlenceli Oyunlar

MollaCami.Com