Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

içimiz sızlasın...

Ne hüzne, ne de; hüzünlü yaşlı gözlere...
Ne hüzünlü seslerden dökülen sözlere...
Ne de,hüznün ağır bakışına alışamıyorum...
Her bir hüzün;
Ayrı bir hüzünlendiriyor,yüreğimi derinden...
Ve; hüzünlü sözcükler dökülüveriyor etrafıma...

tektim,çoğaldım ve yine tekim
aglattın beni neyzen lal :'(
emeğine sağlık

geçmişimi aramıyorum,ama geleceğimin,ne olacağınıda bilemiyorum....o büyük sultanın ahir ömrümüzü rızasına muafık eylesin.ele avuca kimseyi düşürmesin.

“Senin Rabbin, O’ndan (Allah’tan) başkasına kulluk etmenizi ve anne-babaya iyilik etmeği emretti. Şayet onlardan biri veya ikisi senin yanında ihtiyarlık çağına ulaşırsa, onlara: “Öf” bile deme ve onları azarlama; onlara güzel söz söyle. Onlara merhametle alçak gönüllülük kanadını ger ve de ki: “Rabbim! Onlar beni küçükken nasıl terbiye ettilerse sen de onlara öylece merhamet et.” İsra suresinin 23. ve 24. ayetleri

geçmişimi aramıyorum,ama geleceğimin,ne olacağınıda bilemiyorum....o büyük sultanın ahir ömrümüzü rızasına muafık eylesin.ele avuca kimseyi düşürmesin.

emeğine sağlık kardeşim...

takip eden arkadaşlarıma hesapsız teşekkürlerimi sunarım...

Sekiz yaşında dedesi de vefat edince Hz.Peygamberin (sav) sorumluluğunu amcası Ebu Talip üstlenir. Ebu Talip ve hanımı Fatma binti Esad küçük Muhammed’e (sav) yetimliğin acısını hissettirmemek için ellerinden geleni yaparlar. Peygamberliğinden sonraki yıllarda önce amcası ardından da yengesi vefat eder.Hz. Peygamber (sav) özellikle yengesinin vefatına çok üzülür.
– “Bugün sevgili annem vefat etti”, der.
Gömleğini kefen olarak verir. Yetmiş kez tekbir aldırarak cenaze namazını kıldırır. Kabre iner, uzun uzun dua eder.. Arkadaşları o güne kadar bir benzerini görmedikleri bu olağanüstü ilginin sebebini sorarlar.
– “O benim annemden sonra annemdi” diye cevap verir.

Resulullah (sav) der ki: “Ahirette bir insan beklemediği ölçüde makamının yükseltildiğini görür. Durumuna hayret ederek: ‘Ben buraya layık değildim, niçin bu makama yükseltildim?’ der. Kendisine: ‘Bu makama, geriye bıraktığın evlatlarının senin için ettikleri dua ve istiğfarlarla eriştin.’ Denir.

Bir arkadaşı Hz.Peygambere (sav) annesini şikayet eder.
– “Huyu ve ahlakı kötü”, der
Allahın Resulü (sav) cevap verir.
– Ama seni dokuz ay karnında taşırken kötü huylu değildi.
Arkadaşı tatmin olmamıştır.
– Ey Allah’ın Elçisi! Gerçekten kötü huylu
– Ama seni iki sene emzirirken kötü huylu değildi.
Arkadaşı yine de ısrar eder. Efendimiz (sav) de devam eder.
– Senin yüzünden uykusuz kalırken kötü huylu değildi.
Arkadaşı dayanamaz.
– Ama ben de karşılığını ödedim,
– Ne yaptın?
– Sırtımda taşıyarak hac yaptırdım.
Efendimiz (sav)’in dudaklarında acı bir tebessüm belirir.
– Bir tek doğum sancısının bile karşılığını ödemiş olmadın.

kıssadan hisse

MollaCami.Com