Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Sakın haaa ''BEN'' deme ....

evet ne kadar güzel bir edepmiş
şimdi nerde o düşünceler herşey osmanlıda kaldı zaten
RABBİM hepimizi enelikten muhafaza buyursun..

hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim kardeşlerim
gözlerinize sağlık..

Allah'ım;kibirli gönülden,hakir gören gözden,küçümseyen gönülden ve ben diyen dilden sana sığınırım...kabul eyle acziyetimizi...

teşekkür ederim alişş kardeşim
gözlerine sağlık..

Osmanlıda gelip geçilen kapıların boyları hep küçüktür,amaç kapıdan geçerken kafayı eğdirip **birgün ölüp şu baktığın toprağa giricen sakın ha böbürlenme,enene-benliğine- sahip ol **demekmiş,

yazıyı okuyunca aklıma geldi,bizim kapıları boyumuzun yarısı kadar falan indirmemiz lazım!

Cepni kardeşe katılmamak mümkünmü...

Konuyla ilintili olucağına inandığım bir başka konuyu burda sizlerle bende paylaşmak istedim...

Vav olabilmek...

Görmek için İyi bakıldığında; Bazen bir insanın secdedeki hali, bazen bir ceninin anne karnında ki haline benzer..Vav Harfi, Allah’ın Vahid ismini ve birliğini simgeler.
Ebced hesabında 6 rakamına dektir ki ; Bu yönüyle aynı zamanda imanın 6 şartını temsil ettiği söylenir. İnsan vav şeklinde doğar, bir ara doğrulunca kendini elif sanır.
İnsan iki büklüm yaşar, oysa en doğru olduğu gün ölmüştür. Kulluğun manası vavdadır, elif uluhiyetin ve ehadiyetin simgesidir. O yüzden Lafz-ı ilahi elifle başlar. Elif kainatın anahtarıdır, vav kainattır. Rabbi vav gibi mütevazı olsun ister kullarının.
Musa dal olmuştur ama Firavunun gözü Elifte kalmıştır.
İbrahim ateşte vavdır, Nemrut bizzat ateşe odun.
Yunus, vav olup balığın karnından ancak kurtarabilmiştir kendini.
İnsan iki büklüm olunca rahat eder ana karnında
Boylu boyunca uzansa da kim rahattır mezarında?

İşte o ayet: “Secde et, yaklaş!”
Eğil ve ben senin başını göklere erdireyim, yıldızları ayağına sereyim, sana gezmekle bitiremeyeceğin cennetler, sayamayacağın nimetler vereyim demektir bu. Secde et, vav ol, vay dememek için la şey olan insan herşey demek olan Rabbinin önünde...

çok beğendim bu konuyu...hem idrakini hem tatbikini nasip etsin ALLAH

asude güzel katılımın için leyya güzel yorumun için teşekkür ederim gözlerinize sağlık..

asude güzel katılımın için leyya güzel yorumun için teşekkür ederim gözlerinize sağlık..

Ne demek efenim ben tşk ederim paylaşımızn için.

RABBİM razı olsun asude kardeşim..

idrakide zor tatbikide zor kardeşlerime zor olanı yakışır...teşekkürler

elinize gözünüze sağlık yorumunuz içinde teşekkür ederim..

çk güzeldi,tşkrlr,Allh razı olsn.

bende teşekkür ederim sizinde gözlerinize sağlık..

Allah'ım bizleri nefsimize uydurma ya rabbi ne olur nefsimize hakim olma gücü ver,öyleki senin her şeye gücün yeter aminnn.

elinize sağlık sayın hak yolcusu her zaman ki gibi çok güzel olmuş saygı ile..

aminnn ecmainn inşallah okuyan gözlerinize sağlık..

Hayatın İçinden İslam

MollaCami.Com