Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

" DİYANET ve kadınlarımız için reformist hareket talebleri"

cuma namazı hanımlara farz değildir...
hanımların camiye gitmek istemeleri durumunda onlar engellenemez...
peygamber efendimiz onları camiye almıştır...
hanımların hayız hallarinde temizlenene kadar bütün ibadetlerden muaftırlar...

ya şimdi ben anlamadım.kafam karıştı.dogrumu anladım yanlışmı.dogru anladıgım ne, yanlış anladıgım ne...
iyce karıştırdımda...sanırım baya bi karıştırdım ben yaaa... ::) ::) ::) ::) ::)

okurken ne anladım ben biliyomusunuz...
bu ilk paragrafdan sonrakileri ilkine bakaraktan gırgır olsun diye yazmışlar sandım...

Bu şekilde doğru anlamışsın Leyya kardeşim.

ama sizin cevapları okuyunca onu bizim akıllımı akıllı,şeherlimi şeherli,demokratikmi demokratik,çagdaş mı çagdaş,çook çok ileri gitmiş,çok bilmiş kukla insanımızın yazdıgını anladım...

Sevgili Leyya, affına sığınarak senin adına cevap vermiş olacağım.
Dalga mahiyetinde yazılmış diye düşündün fakat, konudaki yorumları okuduğunda ise kafan karıştı :)

Yani yazılanları, çok bilmişlik taslayan ama haddi zatında hiçbir şey bilmeyen insanların; dine uygun olmayan istekleri... gibi algıladın.

Asıl konu; çağın getirisi mi desek, ahir zaman mı desek bilemiyorum; imkansız gibi görünen bazı olağan dışı istekler.
Kim bilir belki birgün karşımıza bile çıkabilir ::)
Yazan kişi insanların istekleri doğrultusunda yaptığı analiz sonrası yazdıysa "Vay halimize! Vay ki ne vay!..." durumundayız :-\

Allah (c.c.) sonumuzu hayr eylesin...

Amin...Amin...Amin...

tamam şimdi anladım teşekküy edeyim.... ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Rica ederim efendim :)
Bu arada değerli konu için Cepni kardeşimize teşekkürler...
Biraz beyin fırtınası yapmış olduk he? :) İyi oldu iyi ;)

dini celili islamı kürsüyü Muhammed den yıkma taktiklerin den biriyle karşı karşıyayız ama oyuna gelmemeliyiz..

imanlı fertler yetiştirmek bizim ellerimizde ona göre daha gayret ederek

neslimize sahip çıkmalıyız..

it ürür kervan yürür..

Kim bilir belki birgün karşımıza bile çıkabilir ,

Yazan kişi insanların istekleri doğrultusunda yaptığı analiz sonrası yazdıysa "Vay halimize! Vay ki ne vay!..." durumundayız .........

bende aynı şekilde yorumladım,

yazar çevredeki istekleri görüp ,kardeş bunların duracaği yok, galiba ilerde de bunları isteyebilirler şeklinde düşünüp yazmış......

Serbest Kürsü

MollaCami.Com