Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

ATV'NİN SKANDAL DİZİSİNE TEPKİ YAĞIYOR

sağol ihvan. önemli bir konuya değinmişsin. sadece atv mi hangi kanal düzgün ki? asıl yapmamız galiba komple tv denilen aptal makinasını evimizden atmamız olacak

tv için deccal (tek gözden ve yaptıklarından yola çıkarak) diyenler var....

haklılar aslında...

Arkadaşlarımın her yazdığı kelimeye sonuna kadar katılıyorum bu millet küçüklerimizi zehirlemeyi ele alarak bir nesil yetişmeden onu köreltip kendine çekiyor arkadaşlar burda anne ve babalara çok büyük sorumluluklar düşüyor eğitim yaşı 0,7 yken şimdi 0.6 ya çekildi bencede bu 0,3 çünkü çocuklarının kişiliğinin oturması vede bembeyaz olan beyinlerinin karalanmasıdır bizler eğitimi okula bırakmadan dini ve ahlaki tüm terbiyeyi evde nkendimiz vermeliyiz aksi taktirde gözümüz gibi koruyup kolladığımız yavrularımızı kendi saflarına çekmek için mücadele eden binlerce insan var şeytan bile ilşini aksatmadan yapıyor herkes yavrusuna kendi eğitimini aşılarsa bunuda kolay kolay kimse ıkamaz ve bu tarz dizilerede belki bu kadar ilgi olmaz.böyle bir konuya değindiğin için allah razı olsun kardeşim.
:( :(

allah razı olsun ::) ::)

Tepkimizi Gösterdik,teşekkurler ihvan kardeşim

[size=10pt][size=10pt][/size][/size]Sizden biriniz bir kötülük gördüğünde onu eliyle değiştirsin. Eğer buna gücü yetmezse diliyle uyarsın. Buna da gücü yetmezse kalbiyle nefret etsin. Bu ise imanın en zayıf derecesidir.”H.Ş.
hadiste anlatıldığı üzeri kötülük ve yanlışlık karşısında bir şey yapmamak söylememek imanın en zayıf olduğu noktadır.eğer biz müslümanlar sanal alemde iki tıkla karşımıza çıkan fırsatları eyleme dönüştüremiyorsak bu sanalın biizm için hayrı ne olabilir ki...tepkilerimizi ilgili yerlere oturduğumuz yerden ulaştırmassak vay halimize.bunu yapmak bizim sanalda ki cihadımız dır.konuyu açan kardeşim ALLAH senden razı olsun

Tepkimizi Gösterdik,teşekkurler ihvan kardeşim

yorumlarınız için bende teşekkür ederim.kardeşlerim.

Teşekkürler kardeşim aydınlattığın için herkesin böyle dizileri boykot yapması lazım ama ne yazıkki boykotu bırak benim Namazlı nıyazlı kardeşimde böyle dizilerli izliyor ve çoluguna çocuğunada izletiyor.Hangi birini sayacaksın biz izlersek onlarda reytink alırsa böyle diziler dahada çoğalır Ben diyorumki herkes tepki göstersin reytinkleri düşsün bakın bakalım bir daha böyle diziler olacakmı Ha gayret Müslüman kardeşim.

herkes boykot diye söylüyor ama hani kim yapıyor.kaç kişi yapabiliyor ki?? ???

en azından bu tip dizilerden uzak kalmak lazım..lakin.öyle saçma sapan diziler üretiliyorki.toplumu bozma adına.akıl işi değil....mevlam sevdiklerinden eyleyip,tuzağına düşenlerden eylemesin.

selam ile..

büyük aydınlarımızdan biri olan Cemil Meriç'in televizyon ile ilgili tespitlerini söylemeden edemeyecem

“Televizyon kültürü diye bir mefhum tanımıyorum.
Televizyon, aylak, şuuru iğdiş edilmiş, hiçbir zaman okumak ve düşünmek alışkanlığı kazanmamış sokaktaki adamiçin icat edilmiş bir nevi afyondur.
Televizyon seyrederken şuurumuz yarı uykudadır.
Bu itibarla seslerin ve renklerin cümbüşü ile bir kat daha sarhoşlaşır ve kendimizden geçeriz.
Televizyon, şuurdaki son pırıntıları da yok eden bir cehennem makinesidir.
Kişiyi gerçek hayattan koparan. Yokluğa, boşluğa, şuursuzluğa açılan bir kapı…
Bu korkunç tiryakilik, kurbanlarını batılılaştırmaz, batırır.
Kültürün dün de, bugün de,yarın da tek taşıyıcısı vardır: Kitap.
Televizyon kültürü, kültürle münasebetlerinin kesmeye karar verenlerin uydurduğu bir yalandır.
Batının bütün fuhşiyatını haremimize taşıyan bu kanalizasyonun hayırlı bir işe yarayacağını ummak büyük
iyimserlik olur.

Eskiler ‘medenîleşmek, frengileşmektir” demişler.
Televizyonun cömertçe dağıttığı medeniyet de bu çeşit bir medeniyet.” ( Meriç, 1986: 404)

şuan da benim evimde televizyon yok; huzur var. Bence televizyona hayır demeli ya da rastgele değil planlı izlenmeli..

Bence televizyona hayır demeli ya da rastgele değil planlı izlenmeli..
kesinlikle haklısınız kardeşim

cemil meriç İ haklı çıkaran binlerce sebep var,.lakin teknolojinin iyi taraflarını illa almalı....bunu başarabilene ne mutlu...teşekkürler dervişan ve kızılelma kardeşim

Güncel Haberler

MollaCami.Com