Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

tıklamadan ön izleme yapmak için eklenti

bu proğramı bugün kurdum çok hoşuma gitti sizinle paylaşmak istedim..

proğramın özelliği sayfanın ön izlemesini gösteriyor mesela google da mollacami arattırdıktan sonra çıkan adreslerin yanına sarı şimşek resimi çıkıyor onun üzerine geldiğiniz anda önizleme otomatik açılıyor böylelikle girmek istediğiniz linkin ön izlemesini yapmış oluyorsunuz..

forumda kolaylık sağlıyor mesela cevapladığımız mesajlara gelen cevapları ön izleme yaparak bakabiliyoruz istersek cevap yazabiliyoruz.. ve bakılan konular aynı tıklanmış gibi okundu olarak kabul ediliyor

örneği tam görmek için resimi kaydedip bakabilirsiniz..

[img width=580 height=435]http://img100.imageshack.us/img100/9649/denedu2.jpg[/img]

indirmek için tıklayınız...

Ben bu programı kurdum. Çok güzel, çok beğendim.
Fakat firefox'ta kullanılmıyor. Ben genelde hatta hep firefox kullanırım :-\
Yoksa yüklerken bir aksilik mi yaptım :D

firefoxta düzgün olarak çalışmıyor kardeşim..

bunun için bir araştırma yaptım firefox a uygun bir eklenti buldum onu kullanabilirsiniz.. bundan daha gelişmiş bir eklenti

aşağıdaki linki firefoxtan açmalısınız aksi takdirde kurulum gerçekleşmiyor..

eklentiyi yüklemek için adresi kopyalayıp firefox ile açın..

Çok teşekkür ederim sn prof bu işe yaradı.
Nedense firefox daha hoşuma gidiyor ve genelde onu kullanıyorum.

Yalnız ilk eklediğimde şimşek gibi olan işareti aradım, göremeyince telaş yaptım :D
Sonradan farkettim ki firefox'ta linklerin sağında bir işaret çıkıyor, önizleme kolaylığını o işaret sağlıyor.
Artı işaret görünür değil, fare link üzerine gittiğinde meydana çıkıyor ve konu içerisinde ki linklerde de işe yarıyor...

Örnek fotoğraf ekliyorum müsadenizle :)

[IMG]http://img522.imageshack.us/img522/5844/denemern3.jpg[/img]
[IMG]http://img522.imageshack.us/img522/denemern3.jpg/1/w818.png[/img]

Biraz kurcaladım da explorer'da google aramalarında sol tarafta şimşek işareti görünüyor. Konu içlerinde ise tıklanabilen herhangi bir yerin üzerine yaklaşınca çıkıyr bu işaret.

Firefox'da ise hem google aramaları, hem de normalde tıklanabilen herhangi bir yere yaklaşınca yukarıda ki işaretten çıkıyor...

Bir de explorer'da geri dönüş için eski alana tıklamak gerek ama firefox'da çıkış butonu var. Yaşasın firefox :D

Çok mu detaycıyım ne :P
Yani işin özü çok güzel bir kolaylık, ben artık susuyorum ve kullanın diyorum :)

rica ederim.. güle güle kullanın
firefoxun eklentisi explorer a göre daha kaliteli benim de hoşuma gitti şuan aynı proğramı explorer için var mı diye onu arıyorum.. bulursam onuda ekleyeceğim inş.

coolpreviews internet explorer eklentisini indirmek için tıklayınız...

not ::: internet explorer 6 ve xp de çalışıyor vista ve ie7 desteği henüz mevcut değil..

En iyisi XP ve Firefox :D
Boşverin gerisini :p

Ama mutlaka kullananlar vardır, bilgi ve araştırma için yeniden teşekkürler...

rica ederim..
firefoxta işletim sistemi farketmiyor..

Hayır, zaten her ikisini farklı eşleştirerek tercih etmiştim :)

Vista yerine XP \ Explorer yerine Firefox yani :D

yanlış anlaşılmaya sebep verdiğim için özür dilerim kardelen kardeşim..

arkadaşlar konuyu görünce vista da firefox kullananlar için uygun değilmiş diye anlamamaları için o açıklamayı yaptım..

Özüre gerek yok sn prof.
Ben de daha açık yazabilirdim mesela :(

Belki bu yorumlardan faydalananlar olur, kim bilir ::)

çok güzelmiş gerçekten. böyle kolaylık sağlayan bir programı haber verdiğiniz için teşekkürler. ama firefoxta explorer lüksü yok dikkatimi çektide. ie den vaz geçmişken geri mi dönsek :)

Ben firefox'ta daha kolaylıklar gördüm oysa ::)

Bu programi nasil kaldirabiliyoruz? Programin ismi ne?

firefoxta eklentiler içinde etkisizleştir yada kaldır seçenekleri var kardeşim
explorer için kurulanlar program ekle kaldırdan kaldırılabilir..

Program Tanıtımları

MollaCami.Com