Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Yahudiler gibi sallanmayın!

hocamız kendilerinden ALLAH celle celaluhu razı olsun iyi saatte olsun namazda deyilde ders çalışırken sallanırdık bizi sürekli uyarırdı ikaz ederdi sallanmayın sallanmak iyi deyil derdi..

ve eklerdi boş gemi sallanır..

dimi bir zamanlar çok duyardık ::) ama minikler bilem sallanıyor ya :D

Allah razı olsun hak yolcusu kardeşim, hatırlamak iyi oldu ;)

bu sallanmaya zikir anındaki sallanma dahil değildir herhalde di mi?

zikri hafide sallanmak yoktur cepni kardeşim ;)

benzetme olarak söylüyorum, hiç hareket etmeden put gibimi durulur?

vücudun bir ritmi vardır,

hafiyi bilmem de cehride lafızlar söylenirken vücudda hareketlidir,tabii bu haraketlerin bir ölçüsü vardır,

sallanılmaz derken; seninde bahsettiğin gibi put halini alamayız elbette...

farklı bir bakış açısı sunayım sana;
hani günde 10 dk. yoga tavsiye ediliyor ya sağlık açısından, yoga da sabit durma imkanımız varya!

neden RABBimizin huzurunda sükunet içerisinde namaz ve benzeri ibadet-taatlarımızı yapamayalım?

zikri cehri (ne derece hareketlidir ne derece sakindir ::)) ile alakalı bilgim olmadığından o konuya girmiyorum...

Hz. Ali Efendimize ve Hz Ebubekir Efendimize ayrı ayrı derslerin tarif edilmesindeki hikmet neyse Rabbim yumuşak tabiiatlı olanlara Ebubekir Efendimizin,celalli olanlarada Ali Efendimizin halini muhakkak yaşatır,

Rabbim yollarından ve şefaatlerinden ayırmasın,amin,

sagol kardeşim çok güzel bi yazıydı.ben evde otururken bile bazen sallandıgım oluyor.allah razı olsun

hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim gözlerinize sağlık..

hak yolcusu .

Allah arzı olsun ,katılmamak eldemi
sealm ve dua

hak yolcusu .

Allah arzı olsun ,katılmamak eldemi
sealm ve dua

teşekkür ederim çağrı kardeş
gözlerinize sağlık..

sizin emeginize saglık

değerli hak yolcusu kardeşim ben talebeliğimden beri kuranı kerim okurken ders çalışırken sürekli sallanmamak için hep hocalarımın dediklerini aklıma getiririm ve direnirim ::) merak ederim neden insan sallanma gereği duyarki ???aslında bu konuyu araştırmak lazım ;) mantıklı bir açıklaması mutlaka vardır ne dersiniz :) çok teşekkürler hak yolcusu kardeşim :)

değerli hak yolcusu kardeşim ben talebeliğimden beri kuranı kerim okurken ders çalışırken sürekli sallanmamak için hep hocalarımın dediklerini aklıma getiririm ve direnirim ::) merak ederim neden insan sallanma gereği duyarki ???aslında bu konuyu araştırmak lazım ;) mantıklı bir açıklaması mutlaka vardır ne dersiniz :) çok teşekkürler hak yolcusu kardeşim :)

evet hadi gülümse kardeşim benimde
aynı olay başıma geldiği için ondan sizlerle paylaştım

Namaz

MollaCami.Com