Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim


Google Araba motoru !!Google: Arama motorundan gerçek motora.

Geçtiğimiz aylarda ilginç bir uzay yarışına destek veren Google, şimdi de farklı bir sektöre el attı.

Google basit bir arama motoru olarak çıktığı yolda önce zengin hizmet seçenekleri ile konuşulmaya başlandı. Ardından bir çok projeye verdiği destekle adından söz ettirdi. Ve şimdi de arama devi elektrikli otomobillere el atmaya hazırlanıyor. Şirket, bu işle uğraşan iki şirkete destek vermeye başlıyor.

Aptera Motors ve ActaCell, bu teknolojiyi daha ileri bir noktaya taşımak için Google'dan bir miktar fon alacak; ancak bu fonun ne büyüklükte olacağı henüz açıklanmış değil.

Akla gelen soru ise şu: Aptera Motors ve ActaCell, Google'un fonlarıyla ne yapmayı planlıyor? Aptera Motors, iyileştirilmiş aerodinamik ve kompozit materyaller üzerine kurulu, ulta-yüksek etkinliğe sahip olan araçların gelişmesine ön ayak olmayı düşünüyor.

ActaCell ise lityum-iyon batarya teknolojisi üzerine bazı çalışmalar yaparak hem batarya ömürlerinin uzamasını sağlamaya hem de maliyetleri düşürmeye çalışacak.

Google'ın yatırımlardan sorumlu bir yetkilisi olan Karl Sun, bu fonlarla ilgili şunları dile getirdi: "Biz, iki umut vadeden şirkete yatırım yaparak bu tür araçların gelişimine katkıda bulunmak istiyoruz ve bunu kamuoyuyla paylaşmak bizim için gerçekten gurur verici."


Teknolojik Gelismeler

MollaCami.Com