Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Vista Başarılı Oldu mu?

Windows Vista'nın başarısıyla ilgili olarak herkes birşeyler yazıp çiziyor. Microsoft ise Forrester Research tarafından yayınlanan bir araştırmaya ateş püskürüyor.

Microsoft, Windows Vista'nın satışını bir başarı olarak görüyor ve bunu mümkün olan her yerde vurgulamaktan çekinmiyor. Tabii ki 180 milyonluk satış adedinin önemli bir kısmı, hazır bilgisayarlarla verilen işletim sistemlerinden de geliyor olsa, ciddi bir güncelleme (upgrade market) satışı da yakalanmış durumda. Forrester Research'ten Thomas Mendel tarafından yayınlanan bir rapor ise Windows Vista'nın kurumsal geçiş süreçlerinde reddedildiği yönünde bir ifade ortaya koyuyor.

Cevap Gecikmedi

Window Vista Blog'da okuyabileceğiniz üzere, Thomas Mendel tarafından yayınlanan araştırmadaki çarpıcı reddedilme iddiasına şiddetli biçimde yanıt verilmiş durumda. Windows İstemci İletişim Takımı Müdürü Chris Flores tarafından kaleme alınan cevap metni, Mendel'in raporunun gerçek kurumsal geçiş süreçlerini yansıtmadığını ve hâlihazırda yüzlerce kurumsal müşterinin gerekli görülen sistemlerini Windows Vista'ya geçirdiğini belirtiyor.

Deneyimler İse Tam Tersi

Her ne kadar Chris Flores'un verdiği cevap, konuyu tarafgir insanların çıkarttığı dedikodulardan ibaretmiş gibi gösterse de, günlük yazısının hemen altındaki yorumlar bireysel ve kurumsal deneyimlerin bu kadar da parlak olmadığını söylüyor.

Sonuç itibariyle Windows Vista, önemli bir teknolojik adım; ama herkesin aynı verimlilik ve başarıyla kendi çalışma sistemine uyarlayabileceği kadar mükemmel değil. Kurumsal süreçlerdeki gecikmeleri reddedilme olarak yorumlamak sert bir iddia da olsa, süreçlerin neden gittikçe yavaşladığını iyi değerlendirmek gerekiyor.

başarılı mı bilmem ama vistaya alışan xp ye dönemez..
teşekkürler zambak :)

başarılı mı bilmem ama vistaya alışan xp ye dönemez..
teşekkürler zambak :)
alışmaktan korkuyorum ;D

ben teşekkur ederım janwes ;)

Ben alışamadım ;D

Teşekkürler zambak..

ilginize ben tşekkur ederım ;)

alışmaktan korkuyorum ;D

ben teşekkur ederım janwes ;)

korkma kardeş korkma..ben çok memnunum :) eksi yönleride var ama yenilik herzaman iyidir :D

korkma kardeş korkma..ben çok memnunum :) eksi yönleride var ama yenilik herzaman iyidir :D
::) inş. vıstayı bır bulalım da :D

bence gayet güzel windows vista ultimate kullanıyorum...çok iyi ama eskiden vista basic'ti ve bilgisayarım yavaştı...bu da kullandığınız sürümün de etkisi var demek oluyo..

tabii önce aralarındaki farkı bilmek gerekiyor! ;) ::)

;D yorumlarınız ıcın teşekkurler ;)

Ben alışamadım ;D

Teşekkürler zambak..

;D yorumlarınız ıcın teşekkurler ;)

Teknolojik Gelismeler

MollaCami.Com