Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

İnsanlığın Hasretiyle Yandığı Âb-ı Hayat

İnsanlığın Hasretiyle Yandığı Âb-ı Hayat

[img width=500 height=375]http://byfiles.storage.live.com/y1ppVlHEYkPUuuMKzr47QNvjufevTSi65_MoG7mU0jjl2DtSuoZpZhO61THRD8SwxAy[/img]

İtiraf ediyorum, Seni tanıyamadığımı, bilemediğimi, duyamadığımı, anlayamadığımı!

Evet, tanıyamadım Seni, tanınman gerektiği gibi, hissedemedim Seni hissedilmen gerektiği gibi, bilemedim Seni bilinmen gerektiği gibi, ey Allah'ın En Sevgili Kulu..

Bugüne kadar nice kıymetli insanlar Sana olan sevgilerini, aşklarını, hasretlerini, özlemlerini, kimi nesirle, kimi şiirle, kimi efaliyle, kimi de sadece gözyaşlarıyla ifade etmeye çalıştılar, ey Allah'ın Sevgili Rasûlü .. ya ben; ben bir şey söyleyemedim, yazamadım, yapamadım, gözyaşlarımı içime tercüman edemedim; acizliğimi itiraf ediyorum.
Yeryüzünde Senin hasretinle yanıp kavrulanların, Sana meftun olanların, Seninle yatıp Seninle kalkanların sayısı hiç de az değil, ey benim tanıyamadığım En Büyük Elçi. .

Seni rüyada görmek bazıları için her zaman nasib olan bir şerbet; bazıları için de hiç nasib olmamış bir paye ey Bizim Medar-ı İftiharımız .

Seninle yakazada görüşmek ise yine bazıları için vuslat ateşini körükleme hamleleri, bazıları içinde ihtimaller harici bir şey ey Biricik Rehber ..

Sünnetini ihya edenlerin ve Seni başkalarına duyurmaya çalışan ahir zaman kardeşlerini ara-sıra da olsa ziyaretlerin onları ve duyanları öyle bir sevindiriyor ki anlatamam ey Bizim Efendimiz.

Seni getirdiğin Kur'an'la, ifade ve bizzat tatbik buyurduğun sünnetinle içlerinde yaşamaya çalışanlar bir saniye Senden uzak kalmamanın çabasını sarfediyorlar, Senin yolunda olup da Seni ne bir rüyada ne bir yakazada göremeyenleri de unutma ey Sevgili..
Seni az çok tanımış, sünnetinden de bazılarını yaşamaya çalışmış fakat istenilen derece de Senin sevginle, aşkınla, hasretinle yanıp tutuşamayanları da hatırla bazen ne olur..

Ey Cenab-ı Allah'ın ahlakıyla ahlaklanmış En Büyük Nebi ! Sen bugün bütün bir insanlığın hasretiyle yandığı, fakat seraplardan kurtulup da bir türlü dönüp bakamadığı hayat suyusun; iklimine susayıp da farkında olmayanları hayat suyundan mahrum etme; ey Herşeyimiz, Biricik Sultanımız.

Senin "benim adın güneşin doğup battığı her yere ulaşacaktır" fermanını kendilerine hedef bilip dünyanın dört bir yanında Senden habersiz yaşayanlara Seni duyurmaya gidenleri, Senin sevginle yananlar, Seni hayatlarının mihverine oturtanlar için, onların yüzü suyu hürmetine fakir, aciz, çaresiz, perişan, düşmüş ama kalkmaya çalışanları, günahlara batıp çıkmış olsa da Seni sevenleri, Seni anlatmaya çalışanları Seninle hayatlarını canlandırmaya çalışanları unutma.. unutma ki yoktur Senden başka onlara rehber, yoktur Senden başka kılavuz, yoktur Senden başka onları ümmet olarak bağrına basan. Çünkü Sen Yaradana bir kaç vasıfla vasıflandırılmış biricik elçisin. Sen azizsin raufsun, rahimsin . Buna en büyük delil de Senin doğarken bile "ümmeti" diye hayatına başlaman ve hayatın boyunca da ve ahirette de ümmetini unutmamandır. Sonsuz rahmetten esintilerle beslenen enginlerden daha engin vicdanında elbette 'kardeşler' in de bir yer bulabilirler; o kutlular da Senin engin sinene misafir olabilirler.

Ey Sevgililer Sevgilisi , Yüce Nebî ! Hayatın boyunca Senin döndüğün kapıya biz de dönüyor ve Rahmeti Sonsuz'dan biz zayıf ve çaresiz kullarını Rasûlüne layık birer fert haline getirmesini ümid ediyoruz. Rabbimizin merhametine, Senin şefaatine sığınarak...

A. Said Tunçpınar

Ey Sevgililer Sevgilisi , Yüce Nebî ! Hayatın boyunca Senin döndüğün kapıya biz de dönüyor ve Rahmeti Sonsuz'dan biz zayıf ve çaresiz kullarını Rasûlüne layık birer fert haline getirmesini ümid ediyoruz. Rabbimizin merhametine, Senin şefaatine sığınarak...

RABBİM o yüce şefaatine mazhar eylesin

eline sağlık kardeşim..

Amin...
Gözlerinize sağlık Hak Yolcusu...

öyle güzeldiki,
zevkle okudum
ellerine sağlık kardeşim
iyiki böyle güzel bi yazıyı bizimle paylaştın...
teşekkürler...

Rica ederim sevgili Gülnisa...
Okuyan gözlerine sağlık ... Beğenmene çok sevindim...

RABBİM o yüce şefaatine mazhar eylesin

eline sağlık kardeşim..

Amin...
Gözlerine sağlık sevgili Şifa...

Emeğine yüreğine sağlık kardeşim. Çok güzel bir paylaşım. Rabbim O'na layık ümmet olabilmeyi nasib etsin bizlere de.

Amin İnşallah...
Okuyan gözlerine sağlık... Beğenmene çok sevindim Gözyaşı...

öyle güzeldiki,
zevkle okudum
ellerine sağlık kardeşim
iyiki böyle güzel bi yazıyı bizimle paylaştın...
teşekkürler...

Emeğine yüreğine sağlık kardeşim. Çok güzel bir paylaşım. Rabbim O'na layık ümmet olabilmeyi nasib etsin bizlere de.

Amin...
Gözlerinize sağlık Janwes ve Anise...
Beğenmenize çok sevindim...

Sevgili Peygamberimiz

MollaCami.Com