Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Ne Sen Beni Unut,Ne De Ben Seni..

Bir gün, odamdaki pencerenin dibinde ölü bir arı görmüştüm. Arının cesedi siyahlaşmıştı. Demek ki uzun süredir orada idi ve ben görmemiştim. Ama görmem bir şey değiştirmemiş, dursun varsın demiştim ve arıya hiç dokunmamıştım.

Ölü bir arı… Bir kenarda unutulup gitmişti. Ben bile umursamamıştım… Acaba o arının öldüğünü umursayan birileri var mıydı? Dostları, akrabaları ve sevdikleri mesela, ne kadar umursamışlardı arının ölümünü? Yitip giden bir arı mıydı da kimse ondan haberdar değildi?

Bu sorular cevapsız kalacak derken bir parkın kenarından geçiyordum. Parkta kendilerine sunulan yiyeceklerini afiyetle yemekte olan bir güvercin topluluğu vardı. Kendilerinden 5–10 metre ötede ise bir güvercin bir martı tarafından yerden yere vurulup yenmek için hazır hale getiriliyordu. Gözlerime inanamadım… Bu güvercinler arkadaşlarının paramparça edilmesine nasıl bu kadar bigane kalabilirlerdi? Nasıl afiyetle yemeklerini yemeye devam edebilirlerdi?

* * * * *

Arı… Güvercin… Unutulma fikri içime acı olup çöktü… Demek ki böyleydi ha? Çok kısa bir süre içinde unutulacaktık yani?

Anılarda kalacaktı adımız.
Fotoğraflarda kalacaktı gülümseyen yüzümüz.

Bizi hatırlayanlar da ölecekti bir gün.
Onları hatırlayanlar da.

Ama durun bir dakika… Benim unutmadığım ve dualarımda sürekli isimlerini andığım insanlar var. Hem de onlar âlem-i bekaya göçeli yüzlerce yıl olmuşken. Hem de hiç birini dünya gözüyle görmemişken. Peygamber Efendimiz başta mesela. Ehl-i Beyt, Ashab-ı Kiram ve nice Hakk Dostları…

* * * * *

Ayet-i Kerime’de buyruluyor:

Onlara şöyle denir: “Bugüne kavuşacağınızı unuttuğunuz gibi, bu gün biz de sizi unutuyoruz. Barınağınız ateştir. Yardımcılarınız da yoktur.” (Câsiye Sûresi 45/34)

Demek ki Allah’ı unutarak yaşanılan bir hayatın neticesi ebedi unutuluş… O’nu unutmadan sürülen bir ömür ise hem Allah(c.c.) katında unutulmamaya hem de bu dünyada unutulmamaya sebep oluyordu…

Duamız o dur ki ne Rabbimiz bizi unutsun ne de biz O’nu…

//Alıntıdır

amin.
Allah razı olsun kardeşim. güzel bir paylaşım

ne sen beni unut ne de ben seni .....

çok güzeldi teşekkürler....

evet kilit yer burası banada bu güzel dua bana şu kıssayı hatırlattı..

Bir gün Musa a.s.
RABBİMİ ze firevunu şikayet etmiş YARABBİ
firevun o kadar isyanını azıttıki o kadar ileri gidiyorki artık uluhiyyet iddia ediyor, ne olur onun cezasını ver buyurunca RABBİMİZ de "ey Musa ben ona cezamın belamın en büyüğü olan kendimi unutturdum" bundan daha büyük bela ceza olurmu buyurmuş ..

işte bunun gibi dua ve niyaz edelimde RABBİMİZ bizi unutmasın unutturmasın da AMİNN AMİNN..

Ben teşekkür ederim,Allah c.c sizlerden de razı olsun arkadaşlar..:)
Hak yolcusu,katılımın için sağolasın kardeşim,dualarına da amin..

evet kilit yer burası banada bu güzel dua bana şu kıssayı hatırlattı..

Bir gün Musa a.s.
RABBİMİ ze firevunu şikayet etmiş YARABBİ
firevun o kadar isyanını azıttıki o kadar ileri gidiyorki artık uluhiyyet iddia ediyor, ne olur onun cezasını ver buyurunca RABBİMİZ de "ey Musa ben ona cezamın belamın en büyüğü olan kendimi unutturdum" bundan daha büyük bela ceza olurmu buyurmuş ..

işte bunun gibi dua ve niyaz edelimde RABBİMİZ bizi unutmasın unutturmasın da AMİNN AMİNN..

payalşımınız için teşekkürler

Hayatın İçinden İslam

MollaCami.Com