Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Ve Fethedelim Yürekleri En Sevgili'ye Doğru..

Sensizliklerin arasında sessizliğe sesleniyorum şimdi...
Yaşamın en derinlerinde gezerken sensizlik yükümle yığıldım.Hasret denizlerinde boğuldum çoğu kez.Nasıl yaşayabilirdim ki sensizliğin acısıyla.Sana erişmek ister kutlu sevdam büyük bir sancıyla...

Güllerim hasretle başını büktü,gözlerim sensiz gecelerde umuda yaş döktü.Yıkıldı ve serildi benliğim çöl yollarına.Artık bir yalvarıştayım hep Rabbimden Sana doğru.Artık bir kaçıştayım hep sonlardan Sana doğru.

Sonsuz bakışlarını arar durur gözlerim...

Ve artık hep bir hüzündedir yüreğim...

Hayâllerimdesin ama uzanamadığım kadar uzak hayâllerimde.Bir yıldız gibisin gecemde.Uzanıp yüreğime almak istiyorum.Ama nafile bir çağrışlar...İzin vermez bana sahte bakışlar....

Bir bilsen acıtan yüreğimi...

Hep Seni aradım heryerde.Ulaşmak istedim Sana gönül yollarımla.Bilirmisin Ey Sevgili Sanadır yolum.Hep ateş koydular ayaklarımın altına...
Diken sapladılar yaralı yüreğime....Kırdılar umudumu sensizlik ülkesinde...Bense halâ küsmedim...Çünkü biliyordum ki Sana gelen yollar kolay olmamalıydı..Biliyordum
Sana gelmek için atılan adımlar kan toplardı...Ama yürüyeceğim o yollarda...Yeri gelecek kanayacağım..Yeri gelecek ağlayacağım...Dikenler batırılmış gönlüm gülistan olmaya doğru yola çıkacak...

Ve bir masum bebeğin annesine baktığı gibi bu gözlerim hep yoluna bakacak...

Senle güle dönüşürmüş dikenli yollar...Senle manâ bulurmuş sevdalar...Şefkat dolu bakışınla bir gelsen rüyâlarıma...Aşkı sarışınla bir sarsan beni yüreğine...
Bir deniz dalgasında yankılanır sana sevdam...Taşar kıyılara vurur...Bir volkanda yankılanır sevdam..Ateş olurda yüreğimi kavurur....

Sonlu hayatımı sonsuz Sevdanla yenmek istiyorum...İzinin bulunduğu yüreklerde kalmak istiyorum hiç çıkmayacasına..Seslenmek istiyorum dağlara yankılansın sevdam hiç susmayacasına....
Güller koklamak ve dermek istiyorum...Yalnızca Sana ve Sana
olan sevdama....

Acıtırmış sevdalar...En acılarda yaşatırmış yürekleri ve anlıyorum şimdi uğrunda acı çekenleri ...Akan gözyaşları kan olur gülleri boyarmış yollarında...Hasretler sararmış gözleri...Sevdan,saklarmış sahteliklerden yüzleri...

Ve bir umut verirmiş Senli diyarlardan sensizlik ülkesine doğru yıldızlar...

Sevgili,bir avuç dua olmak isterdim gönlüne dolan...Köprü olmak isterdim Sana sevdalıların sevdalarını aktaran...Bir toprak zerresi olmak isterdim kokunu duyan..Yağmur damlası olmak isterdim tenine değen...Bir hayâl olmak isterdim sonsuzlukları yırtarak Sana uzanan...
Sevda olmak isterdim üşüyen gönülleri saran...Bir yol olmak isterdim Sana varan...Bir damla yaş olmak isterdim Sana akan ve bir dil olmak isterdim Seni anlatan...

Sevgili,bir umut olmak isterdim yalnızca Seni uman....

Döner dünya şimdi sahteliklerin ve unutulmuşluğun girdabında...Sana gelmek isterken sevdanla ölememekten korkuyorum...Unutulmuşların arasında kalmaktan korkuyorum...

Bir ağlayışla geldik dünyaya...Kalabalıkların arasına girdik hep...Ama yalnızlığın tam ortasındaydık...Hep hatırlarımızla yaşıyoruz sandık ama unutulmuşluğun fotoğrafıydık...Sen olmayınca hayatımızdan gitti bıraktı bizi sevdalar...
Dünyalık dertler çöktü içimize..Anlatamadık Seni yeterince,yaşayamadık sevdanı yüreklice...Şimdi eğiktir başım bakamam yüzüne..Akar damla damla gözyaşım soğuk tenime...

Ve hasretin işlenir yüreğime ilmik ilmik Sana yakın olunca...

Kalbi vuslata kavuşturan en güzel hasrettin Sen...Ama anlamadılar insanlar...Mutluluğu hep başka yerlerde aradılar...Ve ne yazık ki mutluluğu bulduklarını sandılar...Sonlarla birlikte yaşadıklar...Oysa Seni sevmek "sonları terketmek" demekti...Öyleydiki sevdan,dertleri gül kokulu cennet gösterirdi...

Dikenleri gül yapar kanamış gönüllere verirdi...

İncilmiş yüreğim,Sanadır bu son seslenişim:Haydi umuda doğru son bir defa daha kalk!...Yürü ateşli yollarda yansın ayakların...Aşka aksın çaresiz gözyaşların...Bu yolda akan kanımızla En Sevgili'ye sevdamızın güllerini çizelim...Umduğumuzu bulmanın verdiği bir umutla yürüyelim...Bizi incitenlere sevdamızı sunalım...

Ve fethedelim yürekleri En Sevgili'ye doğru..

HAYDİ YÜREĞİM GİDELİM!SONLARI TERKEDEREK SONSUZLUĞA DOĞRU...

//Alıntıdır

elinize sağlık MEVLAM ona hakiki ümmet eylesin getirdiği hükümlerle amil olmamızı nasip eylesin..aminn.

Amin Hak yolcusu kardeşim..
Sizinde okuyan gözlerinize sağlık..

Sevgili Peygamberimiz

MollaCami.Com