Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Bırakın park edeceğiniz yeri cebiniz bulsun

Cepler artan maharetlerine park yeri bulma kabiliyetini de ekliyor. Peki ama sistem nasıl çalışıyor?

Park alanlarına yerleştirilen sensörler, cep telefonlarının en büyük yardımcısı olacak.
iPhone, HTC ve Voyager
gibi telefonlar park yeri bulma konusunda sıkıntı yaşayan sürücülerin yeni yardımcıları olacak. İlk kez San Fransisco'da hayata geçen uygulamaya göre Wi-Fi destekli akıllı telefonlar yere yerleştirilen sensörler aracılığıyla sahiplerini bulunduğu bölgedeki uygun park yerlerinden haberdar ediyor. Telefon ekranında boş olan park yerlerini görebilen sürücü uzun süre yer arama derdinden de kurtulmuş oluyor.

San Fransisco'daki 24,000 park yerinin 6,000 kadarını sensörlerle donatan şehir plancıları sistemin beğenilmesi halinde ABD'nin diğer büyük şehirlerinde de kullanımına başlanacağını belirtiyorlar.

chip

:o :o :o çok guzelmiş teşekkurler ..

teknolojı haberlerıne tasısanız ;)

zaten açtığım yer teknolojik araştırmalar ve haberler değil mi ??? yoksa başka yere mi açmıştım da buraya taşındı. kafam karıştı. :P ::) ::) bide teknolojik gelişmeler var.orayı kastettiysen hemen taşıyım :)

burası bılgısayar elektronık-teknolojık arastırmalar dıye bılım teknolıjıdekı-teknolojık gelısmelere tasır mısınz

demıstım kardesım nasıl uygun bulursanız ;)

taşıdım bile ;)

taşıdım bile ;)
anlayışın ıcın teşekkurler janwes ;) ;)

:o :o :o çok guzelmiş teşekkurler ..

teknolojı haberlerıne tasısanız ;)

Vay be bakalım ilerde kimbilir daha neler göreceğiz... ::)
Küçücük bir kutudan neler çıkıyo, pes yani... :-\
İnsanların nasıl olurda bu kadar büyük bir hayalgücü olurda, hemen uygulamaya geçirirler, hayret yahu... ::)

Haber için teşekkür ederiz Janwes...

Teknolojik Gelismeler

MollaCami.Com