Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Yaşanamayan Irak

Tarih 19 Mart 2003... Bundan tam 5 yıl öncesi... ABD, Bush'un deyimi ile Irak'a özgürlük getirmek için bombalarını ateşledi.

Sözüm ona özgürlük, işkence, baskı ve ölümle geldi. Iraklılar öyle bir 5 yıl yaşadı ki Saddam Hüseyin'i bile arar oldu...

Evleri gece yarılarında basıldı... ABD askerleri karılarına, kızlarına gözleri önünde topluca tecavüz ettiler.

Ölüm artık her yerdeydi... Issız bir ovada ya da Bağdat'ın göbeğinde; hiç farketmiyordu...

Sorgusuz sualsiz bir katliam başlatıldı. O kadar değersizdi ki Irak halkının hayatı, cesetleri çöplüklere atılır oldu.

Ne sağlık, ne eğitim, ne hayat kaldı Irak'da... İşte bir hastaneden en çarpıcı kare...

Bu fotoğraftaki şanslı Iraklılardan... Çünkü en azından hayatta... Çünkü en azından tedavi olabiliyor... Çünkü en azından nefes almasına izin veriliyor... Her ne kadar bir bacağını kaybetmiş olsa da...

Her özgürlüğün bir bedeli vardır. Bu Iraklı çocuğun payına düşen de bir göz ve dağılmış bir kafa...

Tam 500 milyar dolar harcamış Bush, Irak savaşı için... İşte bu adamın yüzündeki yaralar o 500 milyar dolarlık savaşın sonucu...

Ölüm nedir ki Irak'da... Belki en kolay kurtuluş yolu... Hayatta kalmak en büyük ızdırap olmuşsa bir ülkede..

Sam Ross, 21 yaşında... Bacağını Bağdat'daki bir patlamada bırakıp ülkesine döndü.

Robert Acoste, 20 yaşında... Bush'un savaşında kolunu diyet olarak bıraktı...

Ve Joseph Mosner... 35 yaşında... Savaşın galibi olmadığının canlı tanığı.

Tarih 2003... Saddam'ın büstünü yıkarken ne kadar mutluydu ABD'li askerler... Büyüklerin savaşında, ne kadar "küçüleceklerinden" habersiz.

5 yılın bilançosunu da verelim;
Ölen sivil Iraklı sayısı tahmini; 1 milyon
Ölen ABD askeri sayısı : 3 bin 965
Açlık içinde yaşayan Iraklı sayısı: 4 milyon
İçme suyu olmayan Iraklı sayısı: 14 milyon
Savaşın maliyeti : 500 milyar dolar

Son sözü Bush'a verelim. İşgalin 5. yılında şunu dedi; "Irak'ta düşmanı yenilgiye uğratmak, düşmanla ülkemiz topraklarında mücadele etmek zorunda kalma ihtimalini azaltıyor. Irak artık daha güvenlik bir yer."

her iki taraf için de içler acısı. Allah hakkımızda her şeyin hayırlısını nasip etsin

Amin...
Amerika Dünya'ya özgürlüğü böyle getirecekse varsın Dünya özgür olmasın ve bu kadar insanın canı da yanmasın. :'( :'(

Paylaşım için çok teşekkürler..
Ama tüm suçu Amerika'ya,liderlerine yıkamayız..Allah'ı olmayanlar O'nu c.c tanımayanlar bu zulmü başlattıysa,Allah'ı olanlar,O'nu c.c tanıyanlarda dur diyebilirdi,en azından karınca misali tavrımızı belli edebilirdik..Laiklik elden gidecek diye tek yürek olunur,yürüyüşler yapılır ve ellerinden ne geliyorsa yaparlar..Ama Müslümana zulüm karşısında kimsenin çıtı çıkmaz,şahit olunur herşeye ama herşey bununla kalır..Sadece suç bu bahsettiğim kişilerde mi,elbette değil;hepimizde..Sen istediğin kadar namaz kıl,oruç tut,ibadet et;Müslüman kardeşin zulüm altında;acaba faydası var mıdır bu ibadetlerin?Yazıklar olsun diyorum sadece..Gerçekten çok yazık......... :'( :'( :'( Ne diyeyim,Allah c.c affetsin inşaallah bizi..Amerikaya ''Dostumuz'' diyenleri de Rabbim kahretsin,bizden uzak olsunlar inşaallah.. :'( :'(

:'(

:'( :'( :'(

her iki taraf için de içler acısı. Allah hakkımızda her şeyin hayırlısını nasip etsin
aminnnn

Bendeniz de Gözyaşı kardeşimize katılıyorum, böyle özgür olmaktansa varsın esaret altında kalsın zaten yorgun olan dünyamız...

Demek bay bush'a göre (siz kardeşlerime olan saygımdan ötürü bu kadar yumuşak hitap ettim) Irak daha güvenli olmuş artık öyle mi?... >:(

Yüreğime tercüman olsun diye tekrarlıyorum; Zalimler için yaşasın cehennem!!!

Zulmün Vesikaları

MollaCami.Com